Чому американець пішов воювати за Україну
"В Україні я допомагав людям, які як американці під час революції, хотіли мати право визначати своє майбутнє і свободу."
Американський ветеран Манус Маккефрі пояснив Ivanka Pidborska, чому пішов воювати за Україну. Там унаслідок удару снаряда він частково втратив зір.
Дивіться повну історію Мануса: https://youtu.be/TH7_XPXsALI
Американський ветеран втратив зір, захищаючи Україну
Практично втратив зір, захищаючи Україну. Американець Манус Маккефрі прибув в Україну у перші дні повномасштабного вторгнення Росії. І вже за кілька тижнів допомагав звільняти Київщину.
Доброволець, ветеран американської армії, говорить, що плакав коли разом з іншими іноземцями зайшов у щойно звільнену Бучу.
Зараз Манус допомагає українським військовим, збираючи гроші на їх потреби, а ще вивчає українську мову, адже мріє одного дня повернутися і жити в Україні. Ivanka Pidborska і Юрій Панін відвідали хлопця у його рідному місті Парма у штаті Огайо.
"Нас там було 200 людей і нас намагались вбити" – військовий пережив теракт в Оленівці
"Нас там було 200 людей і нас намагались вбити"
Під час теракту в Оленівці загинуло понад 50 українських військовополонених, кількість поранених невідома. Утім були й ті, хто пережили вибух.
Головний сержант 1-го батальйону бригади "Азов" розповів свою історію перебування в російському полоні.
✅ Підписуйтеся на Голос Америки Українською
Король вогнів – різдвяна казка у Брукліні
🎄 Спальний район Брукліна перетворюється на Різдвяну казку. На мільйони вогників щороку приходять подивитися 100 000 людей. Як сусіди бережуть традицію вже понад 40 років.
✅ Підписуйтеся на Голос Америки Українською
Колаж з надій, розчарувань і роздумів: арт-терапія в метро Нью-Йорка
Нью-Йоркська підземка відтепер не тільки громадський транспорт, а ще й місце, де можна психологічно перезавантажитися за допомогою арт-проекту під назвою Subway Therapy.
Всі, хто проходить повз цієї інсталяції, на кольорових стікерах, пишуть свої сподівання, приклеюють їх до стіни метро, і виходить колаж з надій, розчарувань і роздумів.
🔴 Час-Time. Білий дім: є ознаки, що літак AZAL могла збити російська ППО
В ефірі Час-Time.
🔹 Білий дім заявив про наявність перших ознак того, що літак Азербайджанських авіаліній могли вразити російські засоби ППО.
🔹 Якою буде стратегія Трампа щодо Північної Кореї.
🔹 НАТО збільшує військову присутність у Балтійському морі.
🔹 Втратив зір, захищаючи Україну: історія американського волонтера.
🔹 Лідерка ГО “Жіночий голос в дії” зареєструвала у США авторське право на власну навчальну модель.
🔹 Ялинкові прикраси з глини Донбасу: харківські гончарі допомагають ЗСУ.
🔹 Терапія в метро: арт-проект в підземці Нью-Йорка.
93-річний американець 130 разів виходив на акції підтримки України
93-річний американець 130 разів виходив на акції підтримки України.
🔵 Рік у фокусі: Історії 2024, які варто згадати.
Ветеран армії США Вітаутас Пачкаускас з початку війни активно підтримує Україну, привертаючи увагу до її боротьби. Разом з проукраїнськими активістами він звертається до законодавців з закликом допомагати Україні. Вітаутас і його донька регулярно організовують заходи на підтримку у своєму рідному штаті Мічиган. Народжений у Литві, він пережив радянську та німецьку окупації і був змушений покинути свій дім у 9 років.
🟣 Цю історію Голос Америки опублікував у жовтні 2024.
Як українська “Мрія” підкорювала США та які перспективи її відбудови
Як українська “Мрія” підкорювала США та які перспективи її відбудови.
🔵 Рік у фокусі: Історії 2024, які варто згадати.
"Це була наша зірка, зірка України” – так літак “Мрія” описує її пілот-випробувач Олександр Галуненко. Саме він у 1988 р. першим здійняв “Мрію” в небо, а 17 квітня 2022 р. вперше побачив зруйнований літак на летовищі в Гостомелі. Пілот і сам пережив окупацію Бучі, а тепер показує зруйнований літак журналістам із різних країн.
Каже – робить це, щоб світ знав про можливості українців. Зі знімальною групою Голосу Америки Олександр Галуненко поділився спогадами, як український літак підкорював США та інші країни світу і розповів, чи реально відбудувати “Мрію”.
🟣 Цю історію Голос Америки опублікував у квітні 2024.
Відіграли майже 300 концертів: українські культурні сили завершили річний тур містами США
Українські культурні сили завершили тур містами США. Музиканти відіграли майже 300 концертів, щоб познайомити американців з культурою України та подякувати за підтримку.
“Я зроблю все, що я вмію, щоб вам жилося краще”, – архітектор зі США відновлює житло в Україні
Архітектор зі США Майкл Бем відбудовує пошкоджене житло на Хмельниччині.
🔵 Рік у фокусі: Історії 2024, які варто згадати.
Майкл ріс у бідній сімʼї, каже: "Я виріс з надзвичайним розумінням важливості допомагати людям, які цього потребують". Чому переїхав в країну, де йде війна? Як до цього поставилися рідні? Хто фінансує проєкт відбудови житла для українців? Про це архітектор Майкл Бем розповів репортерам Голосу Америки.
🟣 Цю історію Голос Америки опублікував у травні 2024.
Деколонізація культури - у Нью-Йорку забирають у Росії присвоєних українських митців
Україна намагається повертати собі імена митців, яких Росія роками представляла світу як власних. Одна з таких мисткинь – це авангардистка Олександра Екстер.
В Українському музеї Нью-Йорка триває перша повна виставка її творів, які презентують її як українську мисткиню та показують світу її зв’язок з Україною.
Дізнайтесь, як такі проєкти впливають на українську культуру, у чому різниця між культурною колонізацією Росії та західноєвропейських імперій та коли закінчиться процес деколонізації.
Ялинкові прикраси з глини Донеччини – харківські гончарі допомагають ЗСУ
Такий проєкт започаткували харківські гончарі перед Новим роком, щоб допомогти ЗСУ. Кожну прикрасу розписано за мотивами української казки.
Про чарівну силу гончарства розповідають Анна Костюченко та Павел Суходольський.