07/06/2024
Стаття 5 НАТО передбачає, що якщо одна з країн-членів Альянсу зазнає нападу, це вважається нападом на всі країни, які підписали угоду
СВОБОДА заснована у 1893 році в США, найстарша у світі україномовна газета яка видається безперервно.
(1)
2200 Route 10
Parsippany, NJ
07054
Be the first to know and let us send you an email when Svoboda - Свобода - газета української діяспори posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.
Send a message to Svoboda - Свобода - газета української діяспори:
СВОБОДА заснована у 1893 році в США і є найстаршою у світі україномовною газетою що видається безперервно. Від 1921 року до 1998 року була єдиним поза Україною щоденним виданням. Редакція традиційно дотримується Харківського правопису. Електронний архів Свободи – це унікальне джерело інформації з історії українства. Він налічує понад 23 тис. чисел газети включно з першим, яке вийшло 15 вересня 1893 року, біля сотні альманахів УНСоюзу, підбірку дитячого журналу “Веселка“, книжки, що видавалися друкарнею „Свободи“. Адреса редакції: 2200 Route 10, Parsippany, NJ 07054
„Свобода“ – особлива газета. Рідко якомусь іншому виданню у будь-якій іншій країні‚ навіть у подібних обставинах‚ вдавалося бути в такій мірі близьким як до робітничого середовища‚ так і до інтелектуальних кіл. У моїй передмові до першого тому „Індексу „Свободи“ (1990), я висловив наступне твердження – що від часу свого першого числа, яке побачило світ 15 вересня 1893 року, „Свобода“ була і залишається чимось більшим, ніж етнічна газета, ніж друкований орган Українського Народного Союзу. Вона є, в першу чергу, українським часописом, який віддзеркалює українську свідомість у Сполучених Штатах Америки, а рівночасно є конструктивним‚ будуючим чинником у житті української громади на американській землі. З історичної точки зору, її пріоритетним завданням, як це висловлено у згаданому першому числі, було допомагати українському народові втримати його ідентичність, зберегти його віру, обряд, традиції та звичаї, і – а це преважливе – його мову.
(Д-р Леонід Рудницький‚ професор Ля-Саль-університету (Пенсильванія)‚ Голова Світової Ради Наукових Товариств ім. Шевченка‚ академік Національної Академії Наук України.)