CFI Media in Ukraine

CFI Media in Ukraine CFI Media в Україні: команда CFI, французького агентства з розвитку ЗМІ

In October, Olha Konsevych joined us! UKRОльга Консевич — редакторка, науковиця та медіаекспертка. Зосереджуючись на пит...
25/10/2024

In October, Olha Konsevych joined us!

UKR

Ольга Консевич — редакторка, науковиця та медіаекспертка. Зосереджуючись на питаннях прав людини, вона проводить розслідування та пише статті, зокрема досліджуючи виклики, що постали внаслідок війни Росії проти України.

Наразі Ольга залучена до проєктів у співпраці з такими медіа, як Tagesspiegel (Німеччина), EU NEIGHBOURS east (Бельгія), CCIJ (США) та TSN.ua (Україна).

Ольга прагне об'єднати медіа та академічну спільноту, будучи випускницею програм WZB Berlin Social Science Center та Товариства Макса Планка, та володіючи ступінню кандидатки наук із соціальних комунікацій від Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Ольга Консевич є членкинею мережі VVEngage глобального партнерства Vital Voices та German Marshall Fund (TILN).

Її адвокаційні зусилля у 2024 році були відзначені стипендію INMA Elevate від Google News Initiative, що підтверджує її роль як каталізатора позитивних змін у журналістиці.

ENG

Olha Konsevych is an editor, researcher and media expert. With a keen focus on human rights issues, she conducts investigations and writes articles, notably delving into the challenges brought by Russia's war against Ukraine.

She is currently engaged in the projects, collaborating with such media outlets: Tagesspiegel (Germany), EU NEIGHBOURS east (Belgium), CCIJ (USA) and TSN.ua (Ukraine).

Olha actively bridges the gap between media and academia, being an alumna of programs at the WZB Berlin Social Science Center and the Max Planck Society, holding a PhD in Communication Studies.

Olha Konsevych is a member of the VVEngage network of the Vital Voices Global Partnership and the German Marshall Fund of the United States (TILN).

Her advocacy efforts are further recognized through the INMA Elevate Scholarship (2024) from the Google News Initiative, affirming her role as a catalyst for positive change in journalism.

“Мені 20, і я жертва російської пропаганди”Пропаганда – одвічний інструмент російської недоімперії. І яку б форму не при...
24/10/2024

“Мені 20, і я жертва російської пропаганди”

Пропаганда – одвічний інструмент російської недоімперії. І яку б форму не приймав кривавий режим, головною його зброю залишалися технології створення викривленої реальності.

Питання в тому, чи зникла вона після здобуття Україною незалежності? Адже, здавалося б, після 30+ років суверенітету українці мали би рішуче відмежуватись від російського впливу. Проте, будучи представницею покоління, що зростало вже у вільній Україні, я запитую себе: чи стала я жертвою російської пропаганди? На жаль – так.

Єва АВРАМЕНКО

Матеріал створений за участю CFI, Agence française de développement médias, як частина Hub Bucharest Project за підтримки Міністерства закордонних справ Франції.

Дніпровська журналістка дослідила, чому російська пропаганда через соцмережі, месенджери, відеоплатформи впливає на молодь.

Meet our new beneficiary, Eva Avramenko!UKR”Я закінчила біологічний факультет Дніпровського національного університету з...
23/10/2024

Meet our new beneficiary, Eva Avramenko!

UKR

”Я закінчила біологічний факультет Дніпровського національного університету за спеціальністю "Біотехнології". Але з початком повномасштабного вторгнення я, яка зростала у родині медійників, була шокована кількістю російської пропаганди, що потрапляла до нас із різних джерел. Я зрозуміла: потрібно негайно захищати інформаційний простір України.

Мій журналістський шлях почався ще в юності, коли я писала для сайту "Днепр вечерний". Сьогодні я співпрацюю з газетою та сайтом видання "Вісті Придніпров'я" та з дніпровським осередком Національної спілки журналістів України. Фокус моєї уваги як журналіста зосереджений на ворожій пропаганді, спрямованій на нашу молодь.”

ENG

”Despite my academic background in Biotechnology, the invasion and the deluge of Russian propaganda from various sources shook me to the core. Coming from a family of media workers, I was determined to take immediate action to safeguard Ukraine's information space.

My journey in journalism began in my youth, writing for the 'Dnepr Vecherny' website. Today, I am proud to be associated with the newspaper and website of the publication 'Visti Prydniprovya' and the Dnipro branch of the National Union of Journalists of Ukraine. As a journalist, my unwavering commitment is to counter hostile propaganda that targets our youth.”

«Це був момент, коли ти вже прийняв усе, що може статися, навіть смерть»: Тетяна Цимбал про війну, евакуацію до Канади т...
22/10/2024

«Це був момент, коли ти вже прийняв усе, що може статися, навіть смерть»: Тетяна Цимбал про війну, евакуацію до Канади та повернення додому

Тетяна Василівна Цимбал — легендарна дикторка і ведуча програм вітчизняного телебачення, педагог, академік Телевізійної академії України. Свій шлях на телебачення розпочала ще студенткою наприкінці 60-х років минулого століття. Народна артистка України. Нині викладає журналістику у Національному університеті біоресурсів та природокористування. Професорка. Нагороджена нагрудним знаком «Ветеран Національного телебачення України». Має двох дітей та п’ятьох онуків.

Юлія Семененко, спеціально для “ФАКТІВ”

Матеріал створений за участю CFI, Agence française de développement médias, як частина Hub Bucharest Project за підтримки Міністерства закордонних справ Франції.

Вибори в Румунії: хто ключові гравці та що треба знати в УкраїніЦього року в країні має відбутися чотири виборчі кампані...
15/10/2024

Вибори в Румунії: хто ключові гравці та що треба знати в Україні

Цього року в країні має відбутися чотири виборчі кампанії, дві з яких, головні для країни, ще попереду. Офіційно передвиборча кампанія в Румунії розпочнеться 25 жовтня.

Тож після місцевих і європейських перегонів, що вже минули, розгортається боротьба за президентське крісло й парламент. 24 листопада країна голосуватиме в першому турі президентських виборів, а 8 грудня відбудуться одночасно парламентські вибори (до Сенату й Палати депутатів) і другий тур президентських. Що треба розуміти в Україні про румунське політичне протистояння, у матеріалі для Texty.org.ua.

Маріанна Присяжнюк

Матеріал створений за участю CFI, Agence française de développement médias, як частина Hub Bucharest Project за підтримки Міністерства закордонних справ Франції.

Цього року в країні має відбутися чотири виборчі кампанії, дві з яких, головні для країни, ще попереду. Офіційно передвиборча кампанія …

"Не маємо права мовчати": на мітингу в Бухаресті нагадали про жертв російського полонуУ Бухаресті відбулася акція "Повер...
09/10/2024

"Не маємо права мовчати": на мітингу в Бухаресті нагадали про жертв російського полону

У Бухаресті відбулася акція "Повернення додому": країнам ЄС нагадали, що основні цінності об'єднаної Європи – це людські життя та гідність, а РФ зневажає ці цінності, продовжуючи бути присутньою у багатьох сферах життя європейців.

Учасники пройшлися ходою до посольства України а також влаштували пікет біля посольства країни-окупанта.

Як відбувалася акція та які історії розповіли родини полонених – у матеріалі РБК-Україна.

Автор: Юлія Семененко

Матеріал створений за участю CFI, Agence française de développement médias, як частина Hub Bucharest Project за підтримки Міністерства закордонних справ Франції.

Подробиці читайте на сайті

Президентські вибори в Молдові. Олігархи прагнуть повернути всеПолітичний простір Молдови підходить до фінішу президентс...
09/10/2024

Президентські вибори в Молдові. Олігархи прагнуть повернути все
Політичний простір Молдови підходить до фінішу президентських перегонів фактично в стерильному стані: усі впливові олігархи під санкціями Заходу переховуються деінде, проєвропейське поле голе, як бубон, на горизонті лише президентка Мая Санду та її партія «Дія та солідарність».

Як Росії вдається в таких умовах просувати свої інтереси в Молдові та, найголовніше, які ризики для України?

Маріанна Присяжнюк, журналістка

Матеріал створений за участю CFI, Agence française de développement médias як частина Hub Bucharest Project за підтримки Міністерства закордонних справ Франції.

Політичний простір Молдови підходить до фінішу президентських перегонів фактично в стерильному стані: усі впливові олігархи під санкціями Заходу переховуються д...

Українська спільнота у Бухаресті долучилася до синхронної акції «Повернення додому» на підтримку українських військовопо...
07/10/2024

Українська спільнота у Бухаресті долучилася до синхронної акції «Повернення додому» на підтримку українських військовополонених Сьогодні, 5 жовтня, у містах Європи проходять синхронні акції «Повернення додому», щоб привернути увагу до важкої долі українських військовополонених, що перебувають у російському полоні, підтримати їхні родини, які щодня живуть в очікуванні повернення своїх близьких та наголосити на порушенні прав тисяч українських полонених, які страждають від тортур і нелюдських умов ув’язнення.

Організатором заходу в Бухаресті виступила Асоціація Malva (гуманітарна, громадянська, незалежна організація для допомоги українцям, створена українцями) та Всеукраїнська Громадська Організація «Територія Жінок».

З розгорнутим кількаметровим українським стягом учасники флешмобу вирушили до посольства України в Румунії. Тут вони зустрілися з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Румунії Ігорем Прокопчуком, який висловив підтримку родинам військовополонених і розповів про «формулу миру», яку презентував Президент України Володимир Зеленський.

Про долю своїх рідних людей, чоловіка і брата, морських піхотинців 36-ї окремої бригади морської піхоти ЗСУ, які вже майже три роки перебувають у російському полоні, розповіли Яна Козіна та Тетяна Дончак.

Після вшанування пам’яті полеглих захисників України колона демонстрантів, тримаючи табличками із закликами повернути додому з російського полону їхніх рідних, світлини військовополонених та плакати з написами: «Не мовчіть, полон вбиває!», «Поки ти мовчиш, героїв 36-ї бригади катують», «Поверніть мого брата з полону», державними прапорами України та 36-ї бригади ЗСУ, вирушили до посольства Росії в Румунії, де провели акцію «Полон вбиває».

Синхронна акція «Повернення додому» пройшла також в онлайн форматі, зокрема, в соціальних мережах з хештегами .

ОКСАНА ІВАНІЛОВА - Її єдиний син намагався врятувати своїх солдат в оточеному ворогом МаріуполіOксана Володимирівна — ма...
07/10/2024

ОКСАНА ІВАНІЛОВА - Її єдиний син намагався врятувати своїх солдат в оточеному ворогом Маріуполі

Oксана Володимирівна — мама українського офіцера. На початку повномашстабного вторгнення він боронив Маріуполь, а потім разом із побратимами опинився в полоні. Уже третій рік пані Оксана чекає свого сина додому. З того страшного дня “виходу у полон” вона по-новому веде відлік часу. І вдень, і вночі не припиняє чекати телефонного дзвінка від сина.

Pозмовляла Ірина Рожок-Капранова

Матеріал створений за участю CFI, Agence française de développement médias, як частина Hub Bucharest Project за підтримки Міністерства закордонних справ Франції.

розмовлялаІрина Рожок-Капранова Оксана Володимирівна — мама українського офіцера. На початку повномашстабного вторгнення він боронив Маріуполь, а потім разом із...

Є-відновлення на Донеччині. Як державна програма працює на практиціМайже 41 тисяча будинків пошкоджені чи зруйновані на ...
04/10/2024

Є-відновлення на Донеччині. Як державна програма працює на практиці

Майже 41 тисяча будинків пошкоджені чи зруйновані на Донеччині від початку повномасштабного вторгнення. Серед них 4184 багатоквартирних будинки та 36792 – приватні. Це офіційні дані департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОВА. Завдяки державній програмі єВідновлення власники такого житла мають право на компенсацію.

Олена Єрмоленко, для «ОстроВа»

Матеріал створений за участю CFI, Agence française de développement médias, як частина Hub Bucharest Project за підтримки Міністерства закордонних справ Франції

Не треба боятись продавати нерухомість за програмою єВідновлення. Якщо співпрацювати з фаховими ріелторами, нотаріусами та юристами все пройде дуже добре для обо....

Транскордонні загрози для сусідніх держав, або як війна в Україні впливає на довкілля ЄвропиКраїни, які безпосередньо ме...
03/10/2024

Транскордонні загрози для сусідніх держав, або як війна в Україні впливає на довкілля Європи

Країни, які безпосередньо межують з Україною, усвідомлюють, що розв’язана Росією війна має транскордонний характер впливу на природу.

Що загрожує сусідам України?

Матеріал створений за участю CFI, Agence française de développement médias, як частина Hub Bucharest Project за підтримки Міністерства закордонних справ Франції

Війна в Україні не лише завдає шкоди її території, але й впливає на довкілля сусідніх країн. Дізнайтеся, як російська агресія створює транскордонні екологічні загр...

Квартирний бум проти переселенців. Їдеш від війни – залишай дітей, старих та тваринСтрімкий рух лінії фронту на Донеччин...
02/10/2024

Квартирний бум проти переселенців. Їдеш від війни – залишай дітей, старих та тварин

Стрімкий рух лінії фронту на Донеччині викликав нову хвилю переселення. Тисячі людей були змушені тікати від війни. Більшість осіла у Дніпропетровській області, щоб мати змогу навідуватись у свої домівки, якщо вони вціліють. Це викликало підвищений попит на житло, ціни на оренду стрімко зросли. Але навіть гроші не дають гарантії, що можна знайти гідну квартиру та оселитись.

Олена Єрмоленко, для «ОстроВа»

Фото автора

Матеріал створений за участю CFI, Agence française de développement médias, як частина Hub Bucharest Project за підтримки Міністерства закордонних справ Франції.

Вимушені переселенці стають легкою здобиччю для недобросовісних власників. На жаль, навіть договір не завжди може захистити орендарів.

Як побудувати кліматично стійке майбутнє: про проблеми клімату, війну і приклад УкраїниВакцини проти кліматичної кризи н...
01/10/2024

Як побудувати кліматично стійке майбутнє: про проблеми клімату, війну і приклад України

Вакцини проти кліматичної кризи не існує, але світ може боротися з нею та готуватися до її неминучих наслідків. Про це 18 вересня 2024 року вели мову експерти проєкту APENA 3 спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України. Вони представили результати прогнозування і розказали, як адаптувати сфери життя та економіки до нових кліматичних умов і скільки це буде коштувати для трьох пілотних областей України: Миколаївської, Львівської та Івано-Франківської.

Матеріал створений за участю CFI, Agence française de développement médias, як частина Hub Bucharest Project за підтримки Міністерства закордонних справ Франції

Експерти проєкту APENA 3 представили стратегії адаптації до зміни клімату для трьох областей України. Дізнайтеся, як Україна готується до кліматичних викликів і які ....

UKR 19 вересня українські журналістки Ірина Голіздра і Альона Коржик презентували у Парижі результати медіа міні-проекту...
01/10/2024

UKR
19 вересня українські журналістки Ірина Голіздра і Альона Коржик презентували у Парижі результати медіа міні-проекту «Субгрант на підтримку розвитку малих журналістських проектів», який реалізує CFI Media Development.

Проект сфокусований на протидії російській пропаганді та російським фейкам у Європі, зокрема у Франції у сфері культури, спробам Росії дискредитувати українську культуру.

В рамках проекту опубліковано 6 статей, серед яких інтерв'ю з українцями, які активно протистоять російській пропаганді у Франції, а також з французами, які допомагають українцям у боротьбі з російськими наративами.

Також під час презентації запрошені спікери розповіли про системний підхід російської пропаганди щодо дискредитації України і акцентували на необхідності зміцнення українсько-французької співпраці у цьому напрямку, зокрема, і в інформаційному просторі.

У презентації взяли участь Alexandre Chatel - представник CFI, Бертран Норман - французький кінорежисер, документаліст,
Алла Поєді - медіа-активістка, викладач французької мови, представник бізнесу в Парижі, Жан-П’єр Пастернак - президент Об’єднання українців у Франції.

Після презентації також були організовані окремі зустрічі зі спікерами публікаці Аллою Лазаревою - спеціальний кореспондент видання «Український тиждень» в Парижі,
а також з Богданом Образом - український письменник, який проживає у Франції.

ENG
On September 19, Ukrainian journalists Iryna Golizdra and Alyona Korzyk presented the results of the media mini-project "Subgrant to support the development of small journalistic projects" implemented with CFI Media Development.

The project is focused on countering Russian propaganda and Russian fakes in Europe, particularly in France in the field of culture, Russia's attempts to discredit Ukrainian culture.

As part of the project, 6 articles were published, including interviews with Ukrainians who actively oppose Russian propaganda in France and with the French, who help Ukrainians in the fight against Russian narratives.

Also, during the presentation, the invited speakers discussed the systematic approach of Russian propaganda to discredit Ukraine. They emphasized the need to strengthen Ukrainian-French cooperation in this direction, in particular in the information space.

The presentation was attended by Alexandre Chatel - CFI representative; Bertrand Norman - French film director and documentarian; Alla Poedi - media activist, French language teacher, and business representative in Paris, Jean-Pierre Pasternak - vice president of the Association of Ukrainians in France.

After the presentation, separate meetings were organized with Alla Lazareva, a special correspondent of the publication "Ukrainian Week" in Paris, and Bohdan Obraz, a Ukrainian writer living in France.

Відлуння війни. Зірка спортивної журналістики Румунії, Мірча Луческу і прихисток родини українських біженцівІоана Косма,...
27/09/2024

Відлуння війни. Зірка спортивної журналістики Румунії, Мірча Луческу і прихисток родини українських біженців

Іоана Косма, зірка спортивної журналістики Румунії: про прихисток родини українських біженців, роль Мірчи Луческу в українському футболі та про те, як ледве не загинула під час відрядження у Донецьк навесні 2014-го.

Є ще одна грань непересічності моєї героїні. Як благодійниця Іоана підтримує безпритульних тварин. В її приватному будинку живуть 5 собак та 3 коти. А ще ця неймовірна жінка є амбасадоркою організації SOS Satele Copiilor România, яка опікується дітьми-сиротами та дітьми з неблагополучних родин. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, Косма прихистила у себе українську родину, з якою й досі підтримує міцні, мало не сімейні, зв’язки. Ця родина — моя. А точніше — я, авторка цих рядків, моя донька Анна, котрій на той момент було 14 років, і моя мама Олена Олександрівна, яка через пару місяців перебування в Румунії повернулася в Україну.

Юлія Семененко

Матеріал створений за участю CFI, Agence française de développement médias, як частина Hub Bucharest Project за підтримки Міністерства закордонних справ Франції.

Іоана Косма, зірка спортивної журналістики Румунії: про прихисток родини українських біженців, роль Мірчи Луческу в українському ...

Another beneficiary joined us this month! Please welcome Marianna Prysiazhniuk!UKRМаріанна Присяжнюк, експертка проєкту ...
26/09/2024

Another beneficiary joined us this month! Please welcome Marianna Prysiazhniuk!

UKR

Маріанна Присяжнюк, експертка проєкту StopFake, аналітикиня у європейському проєкті ATHENA з протидії російським інформаційним загрозам (FIMI) від української компанії з кібербезпеки ISSP, аналітикиня Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва та авторка видання “Главком”. Досліджує зовнішню політику Російської Федерації в аспірантурі Бухарестського національного університету (стратегічні наративи РФ у Східній Європі). Закінчила Національну академію внутрішніх справ за спеціальністю "Психологію" та “Право”, та Національний університет політичних та адміністративних студій за спеціальністю "Комунікації та Євросоюз".

ENG

Marianna Prysiazhniuk is a StopFake project expert, an analyst at the European ATHENA project on countering Russian information threats (FIMI) from the Ukrainian cybersecurity company ISSP, and an analyst at the Ilko Kucheriv Democratic Initiatives Foundation. She explores Russian foreign policy in the PhD program at the National University of Bucharest (Strategic Narratives of the Russian Federation in Eastern Europe). She graduated from the National Academy of Internal Affairs with a degree in Psychology and Law, and from the National University of Political and Administrative Studies with a degree in Communications and the European Union.

We continue to introduce you the new beneficiaries of the Yak Vdoma HubUKRЯ почала свій шлях у журналістиці у 2013 році ...
25/09/2024

We continue to introduce you the new beneficiaries of the Yak Vdoma Hub

UKR

Я почала свій шлях у журналістиці у 2013 році на каналі мого рідного міста Сіверськодонецька на Луганщині, яке зараз на 90% зруйноване і окуповане. З того часу я пробувала себе на різних посадах у журналістиці:
- я працювала відеоредакторкою на національному телебаченні "1+1";
- журналісткою в Українській Гельсінській Спілці з прав людини у проєкті, що стосувався захисту українських активістів і журналістів;
- менеджеркою соціальних мереж у Bihus.Info:
- комунікаційною менеджеркою Медійної ініціативи за права людини.

Весь цей досвід допоміг мені зрозуміти болі української медіаспільноти. Тож у кінці 2022 року я долучилася до команди Media Development Foundation, організації, яка розвиває незалежну журналістику в Україні. Я прийшла на позицію комунікаційної менеджерки, створила повноцінний департамент комунікацій і продовжую розвивати комунікації організації зараз. Під час резиденції я планую написати свою першу маркетингову стратегію.

ENG

I began my journey in journalism in 2013 at the local TV station of my hometown, Sievierodonetsk, in the Luhansk region, which is now 90% destroyed and occupied. Since then, I have explored various roles within the field of journalism:
- I worked as a video editor for the national TV channel "1+1";
- A journalist at the Ukrainian Helsinki Human Rights Union on a project focused on protecting Ukrainian activists and journalists;
- A social media manager at Bihus.Info;
- A communications manager for the Media Initiative for Human Rights.

All this experience helped me understand the challenges faced by the Ukrainian media community. Therefore, at the end of 2022, I joined the team at the Media Development Foundation, an organization dedicated to developing independent journalism in Ukraine. I started as a communications manager, established a fully-fledged communications department, and continue to develop the organization's communication efforts to this day. During the residency, I plan to write my first marketing strategy.

Як Celtic FC Foundation підтримує українцівМинулої суботи Celtic FC Foundation надав можливість 15 українцям відвідати д...
25/09/2024

Як Celtic FC Foundation підтримує українців

Минулої суботи Celtic FC Foundation надав можливість 15 українцям відвідати домашній матч Селтіка з Хартсом. Наші земляки стали свідками блискучої перемоги чинного чемпіона Шотландії (3:0), який зробив черговой крок до свого наступного чемпіонства. До речі, з 12 останніх першостей Шотландії Селтік виграв… 11 (!).

Юлія Семененко

Матеріал створений за участю CFI, Agence française de développement médias, як частина Hub Bucharest Project за підтримки Міністерства закордонних справ Франції.

Як шотландський футбольний клуб Селтік підтримує українських біженців. Чемпіон розповідає про Celtic FC Foundation.

Dear colleagues, we have a new colleague in our Yak Vdoma Hub, Bucharest! Please welcome Olena Ermolenko!Below you can f...
24/09/2024

Dear colleagues, we have a new colleague in our Yak Vdoma Hub, Bucharest! Please welcome Olena Ermolenko!

Below you can find her message in Ukrainian and English.

UKR

Вітаю! Мене Звати Олена Єрмоленко. Я народилась у мальовничому та затишному шахтарському місті Покровськ, що на Донеччині. Журналістикою займаюсь майже десять років, а за фахом я економістка.

Мене завжди притягували творчість та мистецтво. Люблю писати про все, що відбувається навкруги. На моїй сторінці у Фейсбук ви можете побачити не тільки публікації, а особисті роздуми, огляди мандрівок та мистецьких подій, почитати вірші. Коли є натхнення, або емоції б’ють через край, я складаю вірші.
Вже шостий рік поспіль працюю кореспонденткою в інформаційному дайджесті «Моноліт». Це видання великої вугільної компанії нашого регіону. Пишу про роботу шахтарів, збагачувальників монтажників, водіїв, шахтобудівників та інших людей, які розвивають вугільну галузь України. Також дописую до загальноукраїнських видань.

На жаль, ворог підійшов дуже близько до Покровська. Залишатись там вже небезпечно. Місто кожного дня по декілька разів потерпає від російських обстрілів. Руйнуються наші будинки, лікарні, навчальні заклади, живі та зелені вулиці міста-красеня перетворились на примарі.

Мені з родиною довелось поїхати в евакуацію. У мене двоє дорослих синів, які живуть самостійно. Мій чоловік – шахтар, який відпрацював під землею майже сорок років. У нас є кіт-британець Мартин. Він з нами вже понад п'ять років. Це наш улюбленець та пухнастий антістресс.

У вільний час я люблю відвідувати театри, музеї, картинні галереї, різні івенти, особливо авангардні. У Покровську разом з однодумцями ми створили мистецький проект «Літературна вітальня». Це творча спільнота, яка об’єднала митців не тільки з нашого міста, а зі всієї України.

Також в мене є улюблене хобі – скрапбукінг. Я евакуювала свою майстерню і сподіваюсь, що скоро зможу зайнятись творчим процесом, який приносить мені не лише велике задоволення, а водночас лікує психологічно.

ENG

Hello! My name is Olena Yermolenko. I was born in the picturesque and cosy mining town of Pokrovsk in the Donetsk region. I have been engaged in journalism for almost ten years and am an economist by profession.

I have always been attracted to creativity and art. I like to write about everything that happens around me. On my page, you can see publications, personal reflections, reviews of travels and art events, and poems. When inspiration or emotions hit the edge, I compose poems.

For the sixth year in a row, I have been working as a correspondent in the information digest «Monolit.» This is the publication of a large coal company in our region. I write about the work of miners, concentrators, installers, drivers, mine builders, and other people who develop Ukraine's coal industry. I also contribute to all Ukrainian publications.

Unfortunately, the enemy came very close to Pokrovsk. It is already dangerous to stay there. The city suffers from Russian shelling several times every day. Our houses are collapsing, hospitals, educational institutions, living and green streets of the beautiful city have turned into ghosts.

My family and I had to go to the evacuation centre. I have two adult sons who live independently. My husband is a miner who has worked underground for almost forty years. We have a British cat, Martin. He has been with us for over five years. This is our favourite fluffy anti-stress.

In my free time, I like to visit theatres, museums, art galleries, and various events, especially avant-garde ones. In Pokrovsk, together with like-minded people, we created the «Literary Room» art project. This is a creative community that united artists not only from our city but from all over Ukraine.

I also have a favourite hobby – scrapbooking. I evacuated my workshop, and I hope that soon I will be able to engage in the creative process, which brings me great pleasure and psychological healing.

"Є місця, де 40% від усіх втрат ворогу нанесли FPV". Як українські дрони змінюють хід війниВ чому Україна переважає Росі...
20/09/2024

"Є місця, де 40% від усіх втрат ворогу нанесли FPV". Як українські дрони змінюють хід війни

В чому Україна переважає Росію, як дрони змінили хід війни, ставши наймасовішим засобом ураження та наскільки швидко можна підготувати кваліфікованого пілота – у розмові РБК-Україна з Олексієм Бабенко, засновником виробника VYRIY Dronе.

Автор: Юлія Семененко

Матеріал створений за участю CFI, Agence française de développement médias, як частина Hub Bucharest Project за підтримки Міністерства закордонних справ Франції.

Подробиці читайте на сайті

До повномасштабного вторгнення Денис Скалеух, як і мільйони українців, жив звичайним життям цивільної людини. Мав стабіл...
18/09/2024

До повномасштабного вторгнення Денис Скалеух, як і мільйони українців, жив звичайним життям цивільної людини. Мав стабільну роботу і чіткий план на майбутнє. Але ранок 24 лютого 2022 року розділив життя успішного чоловіка на До і Після. Нова реальність бомбами і ракетами безжалісно увірвалася у мирне життя. Відсутність навіть найменшого військового досвіду не завадила Денису негайно приєднатися до територіальної оборони. В ті страшні дні до лав ТРО були черги.

Юлія Семененко, Чемпіон

Матеріал створений за участю CFI, Agence française de développement médias, як частина Hub Bucharest Project за підтримки Міністерства закордонних справ Франції.

До 33-го Дня Незалежності Чемпіон розповідає історію Дениса Скалеуха, мала батьківщина якого на Луганщині вже 10 років окупована росіянами. На початку повномасштабн...

A new beneficiary joined our Hub, Yak Vdoma, in September!UKRЮлія Семененко — магістр журналістики Київського національн...
11/09/2024

A new beneficiary joined our Hub, Yak Vdoma, in September!

UKR

Юлія Семененко — магістр журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Має понад 25 років досвіду роботи в журналістиці на різних медійних платформах: друковані видання, телебачення (документалістика, інфотейнмент), інформаційні агентства та прес-служби політичних партій.

"Журналістика — це моя пристрасть, моє життя", — говорить Юлія про свою роботу.

Після повномасштабного вторгнення Росії вона працювала журналістом у різних неурядових організаціях в Румунії, висвітлюючи, зокрема, питання адаптації українців до освітньої та медичної систем країни.

ENG

Yuliia Semenenko has a Master of Journalism degree from Taras Shevchenko Kyiv National University. He has more than 25 years of experience in journalism on various media platforms, including print publications, television (documentaries, infotainment), news agencies, and political party press services.

"Journalism is not just a profession for me; it's my passion and my life," Yulia emphasizes, highlighting her unwavering commitment to her work.

After the full-scale invasion of Russia, she worked as a journalist in various non-governmental organizations in Romania, covering, in particular, the issue of Ukrainians' adaptation to the country's educational and medical systems.

,

Чорне між Грузією та Україною – пором для європейського майбутнього?В червні 2022 року Україна отримала статус країни-ка...
10/09/2024

Чорне між Грузією та Україною – пором для європейського майбутнього?

В червні 2022 року Україна отримала статус країни-кандидата в члени Європейського Союзу. За півтора роки після цього, в грудні 2023 року, аналогічний статус здобула Грузія. Про цю країну Південного Кавказу говорять ніж про Молдову, яка є нашою безпосередньою сусідкою, та разом з якою ми почали свій євроінтеграційний шлях. Однак применшувати важливість Грузії для Європейського Союзу не варто. З Україною її поєднує єдине Чорне море, що відкриває нові можливості для співпраці.

Марія Шевчук

https://informer.od.ua/news/chorne-mizh-gruziyeyu-ta-ukrayinoyu-porom-dlya-yevropejskogo-majbutnogo/

Шановні колеги, звертаємо вашу увагу на матеріал, опублікований нашою колишньою бенефіціаркою Марією Шевчук. Вважаємо ін...
05/09/2024

Шановні колеги, звертаємо вашу увагу на матеріал, опублікований нашою колишньою бенефіціаркою Марією Шевчук. Вважаємо інтерв’ю надзвичайно актуальним у контексті незаконної російської агресії проти України.

Анастасія Андріївна (ім’я змінене з міркувань безпеки – прим.ред.) більшу частину свого життя прожила в Херсонській області. Її рідне місто знаходиться близько до кордону з Кримом, тому вона вже 24 лютого 2022 року побачила біля свого дому російські танки. Далі було напружене очікування, яке зрештою закінчилось рішенням про евакуацію.

https://informer.od.ua/news/shkolyari-z-okupovanyh-terytorij-postijno-chystyat-chaty-shhob-ne-pokazuvaty-svoyi-zv-yazky-z-ukrayinoyu/

Address

Bucharest

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when CFI Media in Ukraine posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to CFI Media in Ukraine:

Videos

Share

Category

CFI in Ukraine & worldwide

CFI, французьке агентство з розвитку ЗМІ, сприяє розвитку державних та приватних медіа-організацій (телебачення, радіо, друкованих та інтернет видань) по всьому світу.

Агентство працює зі ЗМІ та громадянським суспільством з метою сприяння плюралістичного та демократичного висвітлення новин та підтримки цілей сталого розвитку.

Починаючи з 2019 року, CFI проводить в Україні «Навчальну програму судової журналістики» в рамках проекту Pravo-Justice, який фінансується Європейським Союзом для підтримки реформи правосуддя в Україні.

-----

Nearby media companies


Other Media in Bucharest

Show All