Poradnia Migranta

Poradnia Migranta Poradnia migranta zajmuje się tematem ukraińskich migrantów w Polsce. Zakres naszych działań -

Щодо повернення статусу тимчасового захисту Польщі після його втрати 👇✍️Повернення статусу UKR регулюють пункти 17f, 17g...
29/12/2023

Щодо повернення статусу тимчасового захисту Польщі після його втрати 👇
✍️Повернення статусу UKR регулюють пункти 17f, 17g, 17h статті 4 Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa z dnia 12.03.2022 r tj. z dnia 16.11.2022 r (Dz. U. z 2023 r. poz. 103)
✍️ коротко: якщо ви виїхали з Польщі більше ніж на 30 днів, то повертатися до Польщі треба з України і обовʼязково заявити, що хочете скористатися тимчасовим захистом. Якщо вас викреслили з реєстру UKR, а ви так насправді не перебільшили перебування за межами РП 30 днів, то треба писати освідчення і боротися з ужендом гімни (знаю, як іноді це складно і неприємно 👀)
✍️ в першому коментарі посилання на розʼяснення цих статей, розміщене на сайті стражі граничней
✍️ щодо повернення осіб які мали статус UKR у Польщі, переїхали в іншу країну ЄС і хотіли б повернутися. Повернення статусу тимчасового захисту для них також можливо. Оскільки підпункт 3) пункту 3 ст. 3 зазначеного закону про допомогу українцям стверджує, що дія закону не розповсюджується на тих громадян України, які користаються з тимчасового захисту на території іншоі ніж Польща країни ЄС (тобто маючи тимчасовий захист на території ЄС ви одночасно не можете мати його на території Польщі) НЕ виключає відновлення статусу UKR в Польщі, якщо в іншій країні ЄС такий статус втрачено (і цьому є підтвердження). Таке розʼяснення можна знайти на сайті Єврокомісії, а також я особисто займалася справою декількох осіб, які повернулися до Польщі і саме такі документи надавали до уженду гімни (серпень і листопад 2023 р)
✍️ З практичної точки зору доволі складним є отримати документ, який би підтвердив вихід з-під тимчасового захисту попередньої країни перебування. У згаданих мною випадках ми надавали засвідчення з уряду міста країни ЄС, що людина відмовилася від тимчасового захисту.
✍️ Польща, до речі, передбачила вихід з-під свого тимчасового захисту для тих, хто переїжджає до іншої країни ЄС, за посередництвом освідчення (pkt. 17c, ust 4 Ustawy o pomocy …)
✍️ Відмова повернення статусу UKR повинна бути письмовою, з вказанням органу вищої інстанції, до якого можна подати оскарження.

Карта побиту для біженців з України.Згідно останніх змін в Польщі, українці, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 ...
22/01/2023

Карта побиту для біженців з України.

Згідно останніх змін в Польщі, українці, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року зможуть подати документи на карту побиту з квітня 2023 року.

Така можливість буде доступна тільки 3-ом категоріям осіб: які працюють, мають власну фірму або є висококваліфікованими спеціалістами.
Таким особам не буде обов’язку особисто з’являтися в установу. Відбитки пальців мають братися з реєстру PESEL UKR та додаватися до системи Pobyt.

Однак, якщо з якоїсь технічної причини відбитки пальців не вдасться переказати до телеінформаційної системи Pobyt, то тоді можуть викликати до воєводського управління.

Крім того, українці, які не підпадають під вищезазначені категорії не муситимуть легалізувати своє перебування в Польщі. Як і раніше, вони легально перебуватимуть щонайменше до 23 серпня 2023 року.
А чи продовжить польська влада час легального перебування, це питання залишається відкритим.

Основні підстави втрати статусу UKR в Польщі. Найчастіше статус UKR втрачають ті українці, які залишили територію Польщі...
09/01/2023

Основні підстави втрати статусу UKR в Польщі.

Найчастіше статус UKR втрачають ті українці, які залишили територію Польщі на термін більше 30 днів. Тому що згідно із законом, щоб зберегти свій статус, ви не можете виїхати з Польщі більше ніж на місяць.

На даний час трапляються випадки, що українці, які поїхали в Україну на кілька днів або не поїхали взагалі, також втрачають цей статус. Це пов’язано з тим, що коли ви поверталися на кордоні, ваші дані були введені неправильно або цілком можливо, що стався технічний збій.

Крім того, втрата статусу UKR може статися з наступних причин:
Ви в'їхали на територію Польщі на підставі національного паспорта або свідоцтва про народження та отримали новий закордонний паспорт на території Польщі.
Ви в'їхали на територію Польщі з одним закордонним паспортом, а другий вже зробили в Польщі.
Ви в'їхали на територію Польщі за одним закордонним паспортом, а виїхали з Польщі за іншим, який був оформлений на території цієї країни.

Через таку невідповідність паспортних даних система може дати збій, що є підставою для втрати статусу UKR.

Щоб самостійно перевіряти статус UKR увійдіть у пошукову систему https://www.gov.pl/web/gov/sprawdz-swoje-dane-w-rejestrze-pesel в розділ «Sprawdź swoje dane.

Ustawa z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności (Dz. U. z 2019 r. poz. 1397, z późn. zm.) - Art. 45 ust. 1 .

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487 затверджено новий порядок організації та ведення вій...
04/01/2023

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487 затверджено новий порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Даним Порядком визначено, що для забезпечення військового обліку громадян України використовується Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів.

Що цікавого для тих хто за кордоном?

Згідно додатку 2 до Порядку призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку у разі вибуття за межі України на строк більше трьох місяців — за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України.

В свою чергу закордонні дипломатичні установи України інформують громадян, які перебувають на тимчасовому консульському обліку та досягли призовного віку і не мають відстрочки або не звільнені від призову на строкову військову службу, про початок чергового призову громадян України на строкову військову службу;
сприяють поверненню військовозобов’язаних та резервістів в Україну в разі проведення мобілізації та у воєнний час (в особливий період);
повідомляють у семиденний строк з дня взяття на консульський облік або зняття з нього про призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки за місцем перебування їх на військовому обліку;
ведуть військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку.

Крім того, вказано, що громадяни, які ухиляються від військового обліку, навчальних (перевірочних) або спеціальних зборів, від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, несуть кримінальну відповідальність.

✌️Неповних 8 місяців від моменту подачі формуляра на побит часовий  з метою виконанням праці до видання рішення в справі...
31/10/2022

✌️Неповних 8 місяців від моменту подачі формуляра на побит часовий з метою виконанням праці до видання рішення в справі.
✌️Відбитки пальців 3 серпня 2022 р.
✌️Повний пакет документів, багато роботи з працедавцем, щоб приготував і надав ті документи, що потрібно.
✌️Громадянство заявника - Грузія.

#картапобиту

ЗМІНЕНО ПРОЦЕДУРУ ПРОДОВЖЕННЯ ДІЇ ЗАКОРДОННИХ ПАСПОРТІВВідтепер вклеїти фотокартки дітей до закордонного паспорта батькі...
21/10/2022

ЗМІНЕНО ПРОЦЕДУРУ ПРОДОВЖЕННЯ ДІЇ ЗАКОРДОННИХ ПАСПОРТІВ

Відтепер вклеїти фотокартки дітей до закордонного паспорта батьків або продовжити закордонний паспорт можливо:
1. якщо у територіальних органів/підрозділів міграційної служби, посольств або консульських установ відсутня технічна можливість (відсутнє підключення до Єдиного державного демографічного реєстру) оформити новий закордонний паспорт;
2. у зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном.

Крім того, низка змін стосуються процедур продовження строку дії закордонного паспорта:

1. строк дії закордонного паспорта продовжується на п’ять років із дати подання заяви про продовження строку його дії;
2. заява про продовження дії паспорта може бути подана до закінчення строку його дії, але не раніше ніж за два місяці до дати його закінчення;
3. строк дії закордонного паспорта, виданого до запровадження оформлення паспорта для виїзду за кордон, зразок бланка якого затверджено постановою уряду від 23 грудня 2004 року № 1725, не продовжується;
4. у разі продовження строку дії закордонного паспорта дитині, яка не досягла 16 років, за бажанням її законного представника, у такий документ вклеюється фотокартка із зображенням дитини, яке відповідає віку, досягнутому нею на момент звернення;
5. якщо йдеться про продовження строку дії закордонного паспорта для виїзду за кордон дитини віком від 16 до 18 років – вклеювання фотокартки здійснюється за бажанням дитини.

Крім того, дітей, які народились у громадах, де через війну не оформлюють акти цивільного стану, можна зареєструвати онлайн.

05/10/2022
05/10/2022

Adres

Wały Piastowskie 1
Gdansk
81-855

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 09:00 - 16:00
Wtorek 09:00 - 16:00
Środa 09:00 - 16:00
Czwartek 09:00 - 16:00
Piątek 09:00 - 16:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Poradnia Migranta umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Poradnia Migranta:

Udostępnij

Kategoria