Quiet pond

Quiet pond новости

Ракета Starship може вирушити на орбіту вже в березні.Гігантська ракета-носій SpaceX Starship може вперше повноцінно пол...
06/02/2023

Ракета Starship може вирушити на орбіту вже в березні.
Гігантська ракета-носій SpaceX Starship може вперше повноцінно полетіти вже у березні. Про це на Twitter написав Ілон Маск. Якщо точніше, він заявив, що є така можливість, але за певних умов.

Якщо інші тести пройдуть добре, ми спробуємо запустити Starship наступного місяця

Враховуючи, що мова про перший орбітальний політ, SpaceX цілком може неодноразово переносити запуск, як це було й у разі інших ракет компанії. Нагадаємо, у грудні 2020 року Starship вже здійснювала перший тестовий політ на висоту понад 10 км, і після цього SpaceX повторювала подібні випробування. Але повноцінного орбітального польоту не було.

До запуску SpaceX ще належить провести важливе статичне вогневе випробування всіх 33 двигунів ракети. Ймовірно, від успіху цього тесту в першу чергу залежатиме дата орбітального польоту.

СЕО Apple Тім Кук вважає, що користувачі готові платити більше за топові моделі iPhone. Схоже, на нас можуть чекати ще д...
06/02/2023

СЕО Apple Тім Кук вважає, що користувачі готові платити більше за топові моделі iPhone. Схоже, на нас можуть чекати ще дорожчі версії смартфона компанії, пише Bloomberg.

Що сталося
Днями Тім Кук спілкувався з інвесторами Apple. У ході бесіди, серед іншого, піднімалося питання зростання вартості iPhone та його впливу на продажі. Топова модель смартфона Apple коштувала $1150 у 2017 році (iPhone X з 256 Гб), а зараз — $1600 (iPhone 14 Pro Max з 1 ТБ). Кук запевнив, що підвищення цін не є проблемою. «Я думаю, люди готові заплатити більше, щоб отримати найкраще з того, що можуть собі дозволити в цій категорії», — сказав Кук. Також він зазначив, що iPhone став невіддільною частиною життя людей.

Чому це цікаво
Подібна риторика може сигналізувати про те, що Apple може випустити дорожчі моделі свого смартфона. Кук не сказав, чи очікує він подальшого зростання цін. Проте навів аргументи на користь того, що, можливо, є сенс випускати більш висококласні iPhone. Особливо якщо вони отримають нові функції.

Що буде далі
iPhone 15 має вийти в кінці року. Очікується, що Apple ще більше розділить різні версії продукту за матеріалами, процесорами та камерами. Плани Apple збільшити різницю між Pro і Pro Max спровокували припущення, що компанія створить новий топовий бренд — Ultra. Apple вже використовувала цю назву для своїх спортивних смартгодинників високого класу і топової версії процесора M1. Проте замість того, щоб перейменувати лінійку Pro Max в Ultra, компанія може просто додати ще одну топову версію iPhone.

Британські вчені з’ясували, що дефіцит вітаміну D неможливо заповнити лише з їжею. Необхідно або достатньо бувати на сон...
05/02/2023

Британські вчені з’ясували, що дефіцит вітаміну D неможливо заповнити лише з їжею. Необхідно або достатньо бувати на сонці, або приймати спеціальні харчові добавки.
Вітамінів групи D існує кілька, також, як і наприклад, вітамінів групи В. Однак у медицині та дієтології лікарі, говорячи про вітамін D, не конкретизують, який з них мається на увазі. Найчастіше у літературі згадується термін “кальциферол”. Але він буває двох типів – ергокальциферол (він відомий як вітамін D2) та холекальциферол (D3).
Вітамін D2 можна отримати лише з їжею. Він міститься у деяких видах морських риб, печінки, зернових, дріжджах, грибах, яйцях, молочних продуктах. Вітамін D3 переважно синтезується в організмі при знаходженні на сонці.

Кількість вітаміну D в організмі, будь-якого типу, визначається одним аналізом – концентрацією гідроксивітаміну D. Він повинен бути не менше 25 одиниць.

Суть експерименту, який провели британські вчені з Університету Суррея, полягає в тому, що три групи добровольців попросили приймати вітаміни протягом 12 тижнів, повідомляють у вузі.

Перша група отримувала харчові добавки з ергокальциферолом (D2), друга – бади з D3, третя – плацебо. Сонце, як фактор, в експерименті практично не брало участі – прийом препаратів відбувався восени, коли світловий день у Сполученому Королівстві дуже короткий, до того ж тоді діяли коронавірусні обмеження, тому люди в основному сиділи вдома. Періодично учасники здавали аналіз крові, визначаючи рівень вітаміну D та стан імунної системи загалом.

Водії у Польщі можуть отримати нові види штрафів з приходом зими та появою снігів.Про це повідомляє сайт «Pro Гроші» з п...
05/02/2023

Водії у Польщі можуть отримати нові види штрафів з приходом зими та появою снігів.
Про це повідомляє сайт «Pro Гроші» з посиланням на польське видання Money.

Кожний водій знає, що взимку потрібна додаткова увага до стану авто. Часто вночі машину засипає снігом, а зранку немає вдосталь часу, щоб відчистити все авто. Тому деякі водії виїжджають на дороги із засніженими дахами авто та з обледенілими вікнами.

Однак в Польщі за таке можна отримати чималий штраф. Тому слід бути дуже прискіпливим до прибирання машини від снігу.

Які штрафи можна отримати в Польщі зимою

Раніше штраф за недостатнє прибирання снігу з автомобіля у Польщі становив не менше 20 злотих, а максимальний – 500 злотих. Тобто від 166 до 4 152 гривень.

Але зараз сума до сплати за таке порушення різко зросла в шість разів. Тобто водій, який вранці не розраховує час на те, щоб відчистити машину від снігу та обмерзання, може збідніти на 3 000 злотих (або майже 25 000 гривень).

У поліції Польщі нагадують, що недостатньо відчистити тільки вікна та номерні знаки. Перед виїздом на дорогу потрібно прибрати весь сніг з автомобіля та ретельно відчистити його від льоду.

Більше «зимових» штрафів, на які можна нарватися у Польщі:

50 злотих – за завчасний запуск двигуна;
300 злотих – за те, що водій заведе двигун і почне розчищати сніг з машини;
500 злотих – за їзду зі снігом на фарах;
500 злотих – за засніжені номерні знаки.

Як зекономити на витратах бензину: порадник від експертів.Автомобільні експерти дали водіям три дієві поради, які дозвол...
04/02/2023

Як зекономити на витратах бензину: порадник від експертів.
Автомобільні експерти дали водіям три дієві поради, які дозволять суттєво заощадити на витраті палива.

Про це повідомили Економічні Новини з посиланням на Апостроф.

Як зазначають фахівці, істотно збереже кревні на зайву витрату пального (близько 10%) своєчасна заміна деяких деталей транспорту.
Рекомендують міняти повітряний фільтр кожні 10 тисяч кілометрів пробігу. Інакше – авто зіткнеться з “кисневим голодуванням” і витрачатиме більше ресурсу.

Робіть і заміну свічок – приблизно кожні 15 тисяч км пробігу.

Не розганятися на початку поїздки

Якщо хочете зекономити пальне, позбавтеся звички розганятися одразу тільки-но рушили з місця, попри відсутність прогріву двигуна.

Раніше ми писали про авто, які краще не купувати, щоб уникнути проблем.

Радять обрати одне: або довше прогрівати двигун перед стартом, або не розганятися більше 40 кілометрів на годину перші кілька хвилин.

Перевіряйте тиск у шинах

Періодично перевіряйте тиск в шинах, адже це може заощадити бензин. Не їздьте на дещо спущених колесах. Авто треба подолати опір, що виник через збільшення площі зіткнення шин із асфальтом. Проте не перестарайтеся, оскільки надмірне накачування заважатиме вправно керувати авто.

Відриття "королеви холоду". Маорі прибули до Антарктиди щонайменше за 1000 років до європейців.Перше підтверджене відкри...
04/02/2023

Відриття "королеви холоду". Маорі прибули до Антарктиди щонайменше за 1000 років до європейців.
Перше підтверджене відкриття материкової Антарктиди приписується російській експедиції 1820 року, а перша висадка на материк — американському досліднику 1821 року.
Антарктиду не просто називають "королевою холоду". Це найхолодніший "безлюдний континент", справжній край Землі. Окрім того, це єдиний континент, процес відкриття та дослідження якого детально задокументовано. Однак і тут не все так однозначно.

Дослідження новозеландських вчених свідчать про те, що корінні жителі материкової частини Нової Зеландії — маорі — мають значно довшу історію з найпівденнішим континентом Землі, пише ScienceAlert.
Дослідницька група на чолі з біологинею-природоохоронцем Прісциллою Вехі з Manaaki Whenua Landcare Research вивчила усні історії, а також "сіру літературу" — тобто дослідження, звіти, технічні документи та інші матеріали, опубліковані організаціями, що не входять до загальних академічних або комерційних видавничих каналів.

За словами вченої, зв'язок з Антарктидою та її водами існував з часів перших традиційних плавань, а пізніше — через участь у плаваннях і дослідженнях під проводом європейців, сучасні наукові дослідження, рибальство тощо протягом століть.

Спочатку дослідники виділяють південну подорож полінезійського вождя Ху-те-Рангіора та його команди на початку 7-го століття. Ймовірно, це і зробило їх першими людьми, які побачили антарктичні води, за тисячу років до російської експедиції й навіть задовго до запланованої міграції полінезійських поселенців до Нової Зеландії.

"У деяких переказах Ху-те-Рангіора та його команда продовжили рух на південь. Далеко на південь. Через це вони, мабуть, були першими людьми, які побачили антарктичні води і сам континент", — йдеться у дослідженні.

Що цікаво, маорі розповідають ці історії з покоління в покоління уже протягом багатьох століть, однак академічній літературі ще належить пройти довгий шлях, щоб наздогнати це багатство знань.

Adres

Leek

Meldingen

Wees de eerste die het weet en laat ons u een e-mail sturen wanneer Quiet pond nieuws en promoties plaatst. Uw e-mailadres wordt niet voor andere doeleinden gebruikt en u kunt zich op elk gewenst moment afmelden.

Contact

Stuur een bericht naar Quiet pond:

Delen


Andere Media-/nieuwsbedrijf in Leek

Alles Zien