საინფორმაციო გამოშვება #მაცნე 20:30
ცოცხალი ჯაჭვი ბათუმში - პროტესტის 31-ე დღე
ახლა ჩვენ ერთ პარადოქსულ ამბავზე გიყვებით, ერთი შეხედვით, მიწის ნაკვეთზე სამეზობლო დავა რომ ჰქვია, თუმცა ამ ისტორიაში არის მნიშვნელოვანი დეტალი, რაზეც ყურადღების გამახვილება ღირს.
რაც არ უნდა გასაკვირად მოგეჩვენოთ, საჯარო მოხელემ საკუთარ თავს განცხადებით მიმართა, თავადვე განიხილა და თავადვე გამოსცა საკუთარი თავის სასარგებლო ბრძანება.
პარადოქსია, მაგრამ ასე მუშაობს სისტემა, რომელსაც ბრალდების ადრესატი კანონის სახელით ხსნის.
პროტესტის 30-ე დღე | აქცია საზოგადოებრივი მაუწყებლის აჭარის ტელევიზიასთან
2021 წელს ბათუმში, ქვაფენილის ასფალტის საფარით შეცვლის სამუშაოები, მერიამ საცობების შემცირების საბაბით ისე დაიწყო, რომ სპეციალისტებისა და არც მოსახლეობისთვის აზრი არ უკითხავს. შესაბამისად, ხალხზე ზრუნვის მიზნით განხორციელებული ექსპერიმენტი ქალაქელებისთვის არც თუ მთლად მოსაწონი და მისაღები აღმოჩნდა. მით უმეტეს, რომ ახლად დაგებული ასფალტის საფარი, არც ვიზუალურად და ვერც ხარისხით იყო წინამორბედზე უკეთესი.
ახლა ჯერი გოგებაშვილისა და რუსთაველის ქუჩებზე მიდგა, თვითმმართველობამ ამისთვის მილიონობით ლარი გაწერა. თუმცა, საკითხში სპეცილიასტების ჩართვა მერიამ არც ამჯერად ჩათვალა საჭიროდ.