Телевизија „Ласер“ основана је 1996. године, а званично је почела са радом годину дана касније, јула 1997. када је од тадашњег Министарства телекомуникација Савезне Републике Југославије добила одобрење за рад. У то време у Србији је постојао мали број приватних локалних ТВ станица, углавном у већим градовима, док је ТВ Ласер била једна од ретких која је почела са емитовањем у мањим срединама.
Се
диште Телевизије било је у Сврљигу, у Улици Момчила Милошевића бб и пословала је у оквиру предузећа „Laser Vision“ доо. Оснивач и власник Телевизије био је Ненад Милојевић из Сврљига, раније власник једног од првих видео клубова у Сврљигу, такође под називом „Ласер“.
Замисао оснивача била је да се побољша информисање грађана општине Сврљиг о локалним темама и проблемима, с обзиром да су друге телевизије које су постојале у то време највећи значај придавале темама из својих крајева и региона, тако да је Сврљиг био у сенци извештавања.
Током агресије НАТО снага на СРЈ, 1999. године, Телевизија Ласер је била један од ретких медија који је информисао грађане на територији општине Сврљиг, а једини од тренутка када су уништени предајници РТС-а у кампањи НАТО бомбардовања ТВ репетитора.
Након 11 година рада, на конкурсу Републичке радиодифузне агенције Републике Србије, који је расписан 2007. године, ТВ Ласер је добила дозволу за даљи рад. Тиме се нашла међу 21 ТВ станицом у Србији којима су тада додељене локалне фреквенције.
Телевизија је почела са радом у време када је на власти у Србији, па и у Општини Сврљиг, била Социјалистичка партија Србије. Њен председник у Сврљигу био је Ранко Јовић, тада директор једне од већих српских фабрика намештаја – „Прогрес“ Сврљиг. Председник општине Сврљиг био је Томислав Петковић, такође из редова СПС-а.
У првим данима Телевизија је радила са скромним финансијским и техничким капацитетима, па се програм емитовао само 6 сати дневно, од 18 часова до поноћи. Временом, локална самоуправа је подржала рад ТВ станице и почела да издваја одређена средства за њен рад, што је утицало и на квалитет емитованог програма и прелазак на двадесетчетворосатно емитовање. Програмска шема Телевизије била је претежно информативног карактера, а главна информативна емисија била је „Инфо блок“, која се, почев од 18 сати, емитовала на сваки сат. У Инфо блоку су емитоване најновије информације, пре свега из Сврљига, а затим и из региона и земље. Остали део програмске шеме заузимале су забавне, путописне, музичке емисије, филмови и серије.
С обзиром да је настала и радила у времену политичких превирања у Србији, па и у Сврљигу, Телевизија Ласер је водила рачуна о уравнотеженом информисању о раду свих политичких субјеката који су деловали на територији општине и државе. Због тога је рад информативне редакције често критикован од стране политичара који су били на власти у општини. Како је напредовање и развој телевизије везан са приходима, а веће подршке локалне самоуправе није било, тако је и сам рад и развој ове информативне куће био ограничен.
Телевизија је до јула 2015. године била локална и покривала је већи део територије општине Сврљиг, када одлуком Републичке радиодифузне агенције прелази на дигитално емитовање сигнала са Јастрепца, уз проширење зоне видљивости на више од 30 општина јужне Србије са скоро милион становника, а програм се емитовао и у великом броју кабловских система у Србији и на Косову и Метохији.
Због тешке економске ситуације и неразумевања локалне самоуправе, Телевизија је током свог постојања у неколико наврата прекидала емитовање програма на краћи период. Економску самоодрживост никада није могла да постигне, највише због неприпадности власника телевизије ниједној политичкој опцији. Након проширења видљивости на територију Града Ниша, Телевизија је отворила и дописништво у Нишу, али његов рад није био економски самоодржив због маркетиншког монопола нишких ТВ станица, па је убрзо и затворено.
Након локалних избора који су одржани 2020. године, локална самоуправа на челу са председником општине Мирославом Марковићем, а под будним оком народног посланика и председника Уједињене сељачке странке, Милије Милетића, обуставила је сва плаћања према Телевизији, иако је на медијском конкурсу добила одређена средства из буџета.
Суочен са гомилањем дуговања и без подршке локалне самоуправе, власник је био приморан да на 23. годишњицу постојања и рада, Телевизију прода. Нови власници из Београда, након куповине, мењају назив ТВ станице у „Супер Д+“, чиме практично престаје да постоји Телевизија Ласер.
Током рада Телевизија Ласер имала је част да у њој ради више познатих и признатих новинара из Сврљига и региона, међу којима су били и Драги Петковић, који на жалост није више са нама, Слађана Ђорђевић, Елизабета – Бети Војиновић – Николић, Душан Стојановић и други.