Dom Vojske Srbije

Dom Vojske Srbije Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Dom Vojske Srbije, Social Media Company, Braće Jugovića 19, Belgrade.
(2)

08/02/2023
29/07/2022

Francuski film iz 2017. "Siloviti", Luis Garel i Stejsi Martin, večeras u 21, filmovi iz Kinoteke na krovnoj terasi Doma Vojske Srbije

25/07/2022
23/07/2022

У јединственој уметничкој збирци Дома Војске Србије се налази неколико значајних остварења насталих у првој половини 20. века. То су дела Влаха Буковца, Љубе Ивановића, Марина Тартаље, Саве Шумановића, затим дела Мила Милуновића, Љубе Бабића, Косте Хакмана, Јована Бијелића. Ипак највећи део збирке чине дела српских и југословенских уметника насталих у другој половини 20. века, почевши од Петра Лубарде, Зоре Петровић, Милана Коњовића, Крсте Хегедушића, Марка Челебоновића, Николе Мартиноског, Миће Поповића, Љубице Цуце Сокић, Сретена Стојановића и других великана југословенског ликовног стваралаштва. Изложба „Сећање на југословенске уметнике револуције” премијерно је приказана у Великој галерији Дома Војске Србије у Београду септембра 2018. године а део ове поставке можете погледати у Галерији РТС до 31. августа. На фотографији сегмент слике Радислава Тркуље "Стеванске ливаде", уље, IV изложба НОБ #ГалеријаДомаВојскеСрбије

23/07/2022
08/02/2022
45. Ликовна колонија „Сопоћанска виђења” 2020. у Малој галерији Дома Војске Србије „Београд”
26/09/2021

45. Ликовна колонија „Сопоћанска виђења” 2020. у Малој галерији Дома Војске Србије „Београд”

У Свечаној сали Дома Војске Србије, у понедељак 27. септембра у 14 часова одржаће се промоција књиге „Заробљенички дневн...
26/09/2021

У Свечаној сали Дома Војске Србије, у понедељак 27. септембра у 14 часова одржаће се промоција књиге „Заробљенички дневник из Оснабрика“ коју је приредио Предраг Анђелић, аутентично преносећи забелешке свог оца Радомира Анђелића који је током Другог светског рата био заробљеник овог логора.

Дневник је својеврсно сведочење о заточеништву југословенских официра у логору Оснабрик у Немачкој од 1941. до 1945. године. Радомир Анђелић је писао белешке од мобилизације почетком рата па наредне четири године, понекад и само једном реченицом, чувајући од заборава чињенице и своја запажања. Оригинални рукопис дневника налази се у Историјском музеју Србије.

На промоцији ће говорити др Радован Калабић, историограф и књижевник, професор доктор Обрад Зелић и приређивач.

Otvorena izložba slika Mome Kapora
13/09/2021

Otvorena izložba slika Mome Kapora

IZLOŽBA "UMETNOST SPORTA" U Domu Vojske Srbije
21/07/2021

IZLOŽBA "UMETNOST SPORTA" U Domu Vojske Srbije

04/06/2021
Uskoro!
24/05/2021

Uskoro!

Медија центру „Одбрана“ уручена захвалница Компаније „Борба“Захвалница за успешну сарадњу током претходне године,  данас...
20/02/2021

Медија центру „Одбрана“ уручена захвалница Компаније „Борба“

Захвалница за успешну сарадњу током претходне године, данас је на свечаности поводом 99 година постојања Новинско издавачког предузећа Компанија „Борба“, уручена Медија центру „Одбрана“.

У образложењу је истакнута одлична сарадња у реализацији изложбе „Незаустављиви ход - Црвена армија на путу ка Берлину“, која је приређена у Малој галерији Дома војске прошле године поводом 75. годишњице од завршетка Другог светског рата. Поставку је чинило око 80 фотографија непознатих војних фотографа Црвене армије, сачуваних у архиви Компаније „Борба“.

Захвалницу за успешну сарадњу, коју је уручио директор Компаније „Борба“ Андрија Јоргић, примио је начелник Одељења за издавачку делатност Медија центра „Одбрана“, Мирослав Тохољ.

Часопис „Борба“ покренут је једанаест година након што је престало да се штампа дневно издање ове новине, посвећен је култури, образовању, традицији, екологији, моди и туризму. На ћириличном писму излази једном месечно и бесплатан је.

Изложба „Ратна слика Србије у Другом светском рату, 1941–1945” отворена у крагујевачком меморијалном музеју
16/02/2021

Изложба „Ратна слика Србије у Другом светском рату, 1941–1945” отворена у крагујевачком меморијалном музеју

Отворена изложба „Концентрациони логор Јасеновац 1941–1945. године” у Дому Војске Србије
17/12/2020

Отворена изложба „Концентрациони логор Јасеновац 1941–1945. године” у Дому Војске Србије

Изложба Љиљане Бурсаћ “Простори Логоса” у Малој галеријиНакон успешно реализоване изложбе у Галерији УЛУС-а (награда за ...
25/11/2020

Изложба Љиљане Бурсаћ “Простори Логоса” у Малој галерији

Након успешно реализоване изложбе у Галерији УЛУС-а (награда за животно дело – лауреат Јесење изложбе УЛУС-а 2019), публика ће бити у прилици да од 20. новембра погледа изложбу “Простори Логоса” Љиљане Бурсаћ у Малој галерији Дома Војске Србије „Београд”. Логос као појам обухвата бројна значења, а ауторка сваким делом проширује његово значење, тако да у дискурсу ове изложбе он представља, пре свега, слово, реч, мисао и простор.

Слово и реч су основне јединице сваке књиге, од оних писаних руком, до оних које читамо на екранима компјутера. Мисао пренета на подлогу за писање, уз помоћ слова и речи, један је од њених облика екстеризације. За разлику од говора, који је у тесној спрези са временом и настаје у тренутку изговарања, записана мисао остаје на подлози онолико дуго колико подлога траје .

Осим писања, уметница се бави и бројним рукописима насталим током више векова, међу којима је и Војничев манускрипт, који до данас није дешифрован. Било да је реч о познатом писму или о оном које је плод уметникове маште, посматрач у њему осећа ритам, који се добија алтернацијом исписаних сегмената са онима који то нису.

Љиљана Бурсаћ рођена је 27. октобра 1946. године у Крагујевцу. Студирала је на Ликовној академији у Бечу, Аустрија, а усавршавала се и студијски боравила у САД, Немачкој, Француској, А. Р. Сирији и Израелу. Члан је УЛУС-а и УЛУПУДС-а.
Приредила је више од 45 самосталних и учествовала је на преко три стотине групних изложби у земљи и иностранству. Њена дела налазе се у угледним музејско-галеријским установама и приватним збиркама широм некадашње Југославије и у свету. Добитник је многих домаћих и иностраних награда и признања.

Оснивач је и председник Арт форума.

Изложба је отворена до 9. децембра, а поштовање свих епидемиолошких мера је обавезно.

Резањем славског колача, које је обавио главни војни свештеник мајор Слађан Влајић, у београдском Дому Војске Србије дан...
12/11/2020

Резањем славског колача, које је обавио главни војни свештеник мајор Слађан Влајић, у београдском Дому Војске Србије данас је обележена крсна слава Медија центра „Одбрана“, Свети краљ Милутин.

Изложбом „Ратна слика Србије у Другом светском рату, 1941-1945“ Галерија Дома Војске Србије учествоваће на овогодишњој м...
11/11/2020

Изложбом „Ратна слика Србије у Другом светском рату, 1941-1945“ Галерија Дома Војске Србије учествоваће на овогодишњој манифестацији „Музеји за 10” која се одржава од 9. до 15. новембра. Тема овогодишње манифестације је Музеји за једнакост: разноликост и инклузија.

Уметнички ансамбл Министарства одбране „Станислав Бинички” синоћ је у Свечаној сали Дома Војске Србије у Београду одржао...
30/10/2020

Уметнички ансамбл Министарства одбране „Станислав Бинички” синоћ је у Свечаној сали Дома Војске Србије у Београду одржао концерт под називом „Сенке барока“.

Овај концерт из циклуса „Одабрали смо за вас” био је посвећен раскошној музици барока и необарока. Солисти су били Сњежана Павићевић, пиколо флаута и Божидар Антић, обоа, а оркестром је дириговала Катарина Божић.

Otvorena izložba "Ratna slika Srbije u Drugom svetskom ratu"
16/10/2020

Otvorena izložba "Ratna slika Srbije u Drugom svetskom ratu"

Отворена изложба „Ратна слика Србије у Другом светском рату, 1941–1945”Поводом обележавања 75 година од завршетка Другог...
15/10/2020

Отворена изложба „Ратна слика Србије у Другом светском рату, 1941–1945”

Поводом обележавања 75 година од завршетка Другог светског рата, у Дому Војске Србије у Београду група аутора из Војног архива, Војног музеја, Историјског архива Пожаревац и Медија центра „Одбрана” приредила је, под покровитељством Министарства одбране Републике Србије и Града Пожаревца, изложбу „Ратна слика Србије у Другом светском рату, 1941–1945”, коју је данас свечано отворио државни секретар у Министарству одбране Александар Живковић.

Изложбена поставка, на којој је представљено 160 архивских фотографија и 80 докумената из 30 фондова и збирки 13 културних институција из седам градова Републике Србије, резултат је истраживања архивске грађе, као примарног историјског извора и сведочанстава о догађајима који су обележили ратне године почетком пете деценије прошлог века на простору наше земље.

Државни секретар Живковић поздравио је присутне у име министра одбране Александра Вулина и истакао да Министарство одбране и Војска Србије бројним активностима учествују у обележавању важних историјских догађаја из ослободилачких ратова Србије, борећи се и на тај начин против ревизије наше националне историје.

– Без обзира на то о ком ослободилачком рату наше отаџбине је реч, ратна слика Србије увек је иста – мала храбра земља, увучена у рат мимо своје воље, стала је усправно пред силницима, не да би освајала туђе већ како би одбранила своје, по древној слободарској традицији. И увек је из тих ратова излазила као победник. Зато је ратна слика Србије увек победничка слика Србије. Те прве искре борбе прерастале су у буру отпора једног слободарског народа који не пристаје да буде побеђен и поробљен. Наша улога се не своди само на памћење, већ и на стално истраживање историјских истина, чији је крајњи циљ припрема за одговор на све изазове који нас чекају у временима која долазе – рекао је државни секретар Живковић и нагласио да овом изложбом поручујемо да нећемо дозволити да сећања на прошлост избледе.

– Све док траје наше памћење и памћење наших поколења, догађаји забележени и на овде изложеним фотографијама, сведочанствима четворогодишње голготе нашег народа, неће бити заборављени и остаће део нашег националног бића. Нећемо и не можемо да заборавимо невине жртве београдских логора и других стратишта на простору Србије и бивше Југославије - истакао је државни секретар Живковић отварајући изложбену поставку.

На отварању изложбе говорили су и ректор Универзитета одбране генерал-потпуковник доц. др Горан Радовановић, заменик градоначелника Пожаревца Славиша Алексић и директорка Историјског архива Пожаревац др Јасмина Николић.

– Комплексност проблематике коју обухвата ова изложба свакако захтева дубља и свастранија истраживања стручњака различитих профила. Сигурно је да пре свега историчари имају још пуно тога да кажу како о догађајима који су довели до брзе капитулације Краљевине Југославије, тако и о годинама које је српски народ провео под окупацијом доживевши свакојака страдања и нашавши се пред опасношћу од физичког нестанка и духовног и културног геноцида - рекао је генерал Радовановић, додајући да су аутори изложбе кроз свој специфичан визуелни израз прошлости још једном указали на неке од најзначајнијих догађаја из ратних година, сурових према српском народу али и свим антифашистима на тлу некадашње Југославије.

Напомињући да патриотизам треба стално неговати и јачати, што се чини и организацијом изложбе којом се чува сећање на оне који су дали животе за слободу отаџбине, заменик градоначелника Пожаревца Славиша Алексић је истакао да младе генерације треба да знају да се за слободу мора борити свакодневно.

- Ова изложба и слични догађаји помоћи ће да схватимо да, иако се после сваког рата заклињемо у то да никада више рата неће бити, он ипак негде, у неком делу света избије, доносећи нове жртве и разарања. Како бисмо научили историјске лекције које, нажалост, увек изнова понављамо, треба организовати овакве изложбе на којима обнављамо сећања и извлачимо поуке - истакао је Алексић.

Директорка Историјског архива Пожаревац др Јасмина Николић истакла је на отварању изложбе да је поставка употпуњена одликовањима, ратним заставама јединица Народноослободилачке војске Југославије, војним наоружањем и опремом, деловима ратних униформи и одеће из фундуса Војног музеја у Београду и да посебан додатак изложби представља део под називом „Пропагандна уметност у деценијама после рата”, који чине експонати из уметничке збирке Дома Војске Србије у Београду – тематски радови уметника који су стварали после Другог светског рата.

- Представљена архивска документа и фотографије фактографски осликавају деловање југословенских партизана и борбе за ослобођење земље, успостављање односа Народноослободилачке војске и Црвене армије и њихову заједничку борбу током ослобађања земље од окупатора – нагласила је др Јасмина Николић.

Изложба „Ратна слика Србије у Другом светском рату, 1941–1945” аутора др Јасмине Николић, др Маријане Мраовић, Наташе Милошевић Дулић и др Драгане Милорадовић, уз музеолошку поставку Вука Обрадовића и уметничку Јелене Кнежевић, отворена је у Великој и Малој галерији Дома Војске Србије до 15. новембра.

Izložba " Nezaustavljivi hod - Crvena armija na putu ka Berlinu" Mala galerija Dom Vojske Srbije
08/07/2020

Izložba " Nezaustavljivi hod - Crvena armija na putu ka Berlinu" Mala galerija Dom Vojske Srbije

Address

Braće Jugovića 19
Belgrade
11000

Opening Hours

Monday 11:00 - 18:00
Tuesday 11:00 - 18:00
Wednesday 05:00 - 18:00
Thursday 11:00 - 18:00
Friday 11:00 - 18:00
Saturday 11:00 - 18:00

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Dom Vojske Srbije posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Dom Vojske Srbije:

Videos

Share

Nearby media companies


Other Belgrade media companies

Show All