ДеГроші

ДеГроші Where's my Money? Як заробити та розумно витратити гроші

  Цитати Великих"Поки що ми не можемо порушити угоду про асоціацію. У зв'язку з тим технічно компанія відповідно продовж...
20/12/2024

Цитати Великих
"Поки що ми не можемо порушити угоду про асоціацію. У зв'язку з тим технічно компанія відповідно продовжує транзит на запит європейської сторони. Але ми працюємо над тим щоби накласти 100% санкцій на російські молекули".

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль щодо продовження транзиту російської нафти.

  В сухому залишку 20 грудня Гроші на офіс, невгамовний Данило та танцюють всі!Тепер зрозуміло на що підуть гроші від пі...
20/12/2024

В сухому залишку 20 грудня
Гроші на офіс, невгамовний Данило та танцюють всі!

Тепер зрозуміло на що підуть гроші від підвищення тарифів на електроенергію. Державний Енергоатом планує за два роки збудувати новий офіс біля Києва, у якому працюватиме близько 750 фахівців. Назвали його "Центр прийняття рішень". Він включатиме спільний проєктний офіс з Holtec щодо будівництва заводу з виробництва компонентів малих модульних реакторів та Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, резервний кризовий центр та дата-центр. Красіво жіть нє запрєтішь. Сам завод з виробництва модулів має запрацювати в 2029, коли ані міністра енергетики Германа Галущенко, ані його голови Енергоатому Петра Котіна на їх посадах вже не буде. Пропоную не затягувать.

Голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев все ніяк не може зупинитися із підвищенням податків. Наразі він пропонує ухвалити прогресивну шкалу оподаткування доходів фізичних осіб, яка передбачатиме підвищення податків для українців з високими офіційними доходами. Але є і хороші новини. Пропонує він це зробити вже після війни і новим складом Верховної Ради. І це ще не все. Є шанси, що до наступної Ради Гетманцев не потрапить. І у нього нарешті звільниться час відвідати лікаря щодо його манії оподатковувати все і всіх.

Бенкет під час чуми. У українського бізнесу не все так погано, як може здатися. За оцінками рестораторів, середній чек на проведення корпоративів збільшився на 20-30%, а кількість гостей зросте на 50% у порівнянні з 2023. Прямо як в старі довоєнні часи. За словами рестораторів, замовники хочуть танців, багато алкоголю та фотозони. Шинкарі теж у шоколяді: вартість банкету зазвичай вища, ніж виторг ресторану за день роботи. Десь у півтора рази. Ну, стрес теж треба кудись дівать. Тілько пам’ятайте головне правило корпоратива: не змішувати і не змішувати. Ні людей, ні напої. І не стати зіркою YouTube :)

А новин на сьогодні катма. Гарного вечора.

  ПІДСУМКИ 2024Потеревенили про підсумки 2024: підвищення податків і тарифів, відключення світла, інфляцію, курс долара ...
20/12/2024

ПІДСУМКИ 2024
Потеревенили про підсумки 2024: підвищення податків і тарифів, відключення світла, інфляцію, курс долара і все-таке. Головний позитивний підсумок року: Ми встояли і Україна теж. Далі буде.

Потеревенили про підсумки 2024: підвищення податків і тарифів, відключення світла, інфляцію, курс долара і все-таке. Головний позитивний підсумок року: Ми вс...

  Цифра дня20,3 мільйонів тон зерна, зернобобових та продуктів їх переробки експортовано з врожаю поточного року з Украї...
20/12/2024

Цифра дня
20,3 мільйонів тон зерна, зернобобових та продуктів їх переробки експортовано з врожаю поточного року з України станом на 20 грудня порівняно із цифрою у 16,1 млн тон на ту ж дату минулого року. Тобто експорт збільшився на чверть. Ці цифри не враховують експорт олійних культур, вони обліковуються окремо.

Збільшення обсягів експорту означає збільшення притоку валюти та посилення стійкості гривні.

   ФОПи та юридичні особи – на розтяжці: платити чи не платити ще один податок за підсумками четвертого кварталу 2024 ро...
20/12/2024

ФОПи та юридичні особи – на розтяжці: платити чи не платити ще один податок за підсумками четвертого кварталу 2024 року

Як же воно все задовбало.
Власне, це головна емоція від цього істеричного підвищення податків, що відбулось у листопаді. Ще й тому, що сотням тисячам підприємців та керівників незрозуміло, як вони будуть платити податки за останній квартал поточного року.
Задовбало, бо навіть ШІ, якому я доручив проілюструвати цю податкову шизофренію, трохи поплавило під час малювання – ви ж бачите цей графічний апофігей.
Подзвоніть хтось на Банкову, чи що?

Нагадаю, що не було реальних потреб піднімати податки. Оскільки Україна і за підсумками 2024 року, і за підсумками 2025 року отримає значно більше коштів від іноземних партнерів, ніж очікувалось на той момент, коли планували підняття податків та писали відповідний законопроект. Але підняли. Наприклад, для звичайних громадян загальне оподаткування зарплат зросло з 19,5% до 23%. Рахуємо: подоходний у сумі 18% та ще військовий збір – був 1,5%, стане 5%, тобто збільшення ВЗ у 3,3 рази.

Для тих ФОПів та юридичних осіб, що на єдиному податку запровадили військовий збір, якого вони раніше не платили – 1%. Тобто для 3 групи єдиного податку навантаження збільшилось на 1/5: було 5% єдиного податку, а стало 6% за рахунок додавання 1% військового збору. Саме вони «влетіли»: вони досі не знають, чи готувати їм, грубо кажучи ще один податок за підсумками останніх трьох місяців 2024 року, чи справляти той податок будуть вже з січня 2025 року.

Багато хто резервує на це кошти. Багато хто вимолює у своїх замовників та покупців, щоб ті свої замовлення оплатили ще у грудні, а не на початку наступного місяця, як це зазвичай робиться. Заплатити у грудні за грудень – непогана ідея, але не врятує, якщо вже ухвалений Радою на початку грудня законопроект 9319 не буде підписаний президентом Володимиром Зеленським сьогодні/завтра. Цей документ знаходиться на столі на Банковій з 9 грудня.

Так, у законопроєкті 9319 строки запровадження військового збору для всіх ФОПів та юридичних осіб на єдиному податку переносяться з жовтня 2024 року на січень 2025 року.
В цьому законопроекті 9319 ще багато чого є про приведення до ладу того закону про істеричне підняття податків, який був підписаний 28 листопада – це закон 4015-IX (законопроєкт №11416-д) про підвищення військового збору з 1,5% до 5% і низки інших правок до Податкового кодексу.

Ініціатор цього закону про істеричне підняття податків – Гетманцев у своєму телеграм-каналі написав, що, ніби, законопроект 9319 підпишуть ось-ось: «Мій прогноз, - законопроект буде підписаний (дату назвати не можу, бо не знаю), тобто зобовʼязання ФОПів із сплати ВЗ виникнуть з 1 січня 2025 року».

Але поки що ніт
Благаю: подзвоніть хтось на Банкову!

  Іван Компан: «Інвестиції в цінні папери - це гра на довгій дистанції»Пересічному інвестору в Україні особливо нікуди в...
20/12/2024

Іван Компан: «Інвестиції в цінні папери - це гра на довгій дистанції»
Пересічному інвестору в Україні особливо нікуди вкласти гроші, окрім як у валюту. Депозити при середній прибутковості в 9,5% річних уже не можуть перекрити інфляцію в 11,2% за підсумками листопада. Навіть без урахування немаленького (23%) оподаткування доходів. Ми в ₴ поговорили про альтернативні напрямки інвестування з Ivan Kompan, який за свою 25-річну кар'єру інвестиційного менеджера обіймав керівні посади в низці великих українських і міжнародних фінансових компаній (Wood&Capital, «Сократ», Deloitte).

- Куди вкласти гроші пересічному інвестору в Україні? Звісно, якщо вони у нього є.

- Якщо брати заощадження в гривні, то вибір, дійсно, невеликий: між депозитами і держоблігаціями. Облігації виглядають, звичайно, привабливіше і за ставками прибутковості, і за величиною оподаткування. Але це теж ризикований інструмент у нинішніх умовах. Незважаючи на те, що банки продають ОВДП як надійний і гарантований державою актив, рейтинг у емітента цих цінних паперів усе-таки переддефолтний. І його визначаємо не ми, не держава, а міжнародні рейтингові агентства: Moody's, Fitch, Standard & Poor's. Можна виграти, але велика ймовірність і програти, як у казино. Держава, на мій погляд, має більш наочно й активно розповідати індивідуальним інвесторам про ці ризики.

- А яка альтернатива? Зовнішні ринки капіталу? З якою сумою можна себе відчути інвестором?

- З інвестиціями в закордонні цінні папери є технологічні складнощі. Нацбанк на час дії воєнного стану не дає виводити гроші за кордон, щоб запобігти вимиванню капіталу. Це правильно і з цим не посперечаєшся. З іншого боку, ми ж говоримо про пересічного інвестора. Невеликі суми, до 100 тис. гривень на місяць, можна перевести на рахунок закордонного інвестиційного брокера через системи міжнародних переказів Wise або Revolut. Цієї суми для інвестора-початківця цілком вистачить.

- Ок, закинули грошей на Wise або Revolut. Що далі?

- Далі необхідно відкрити рахунок, наприклад, у американського брокера Interactive Brokers. Це єдиний великий брокер, який відкриває рахунки українцям. Головне, щоб із документами було все гаразд, і ви не проживали на окупованих Росією територіях України. Після цього через Wise або Revolut ви поповнюєте свій рахунок. Все, ви готові інвестувати.

- Залишається питання: у що інвестувати недосвідченому інвестору?

- Це найпростіша частина. По-перше, необхідно розуміти, що інвестиції в цінні папери - це гра на довгій дистанції. Ті, хто хочуть сьогодні посіяти, а завтра пожати, найімовірніше, втратять гроші. Під «грою в довгу» я розумію термін від 5 років. А ще краще розглядати горизонт 10-20 років. Наведу приклад: $10 тис., інвестовані в IPO Apple у 1980 році, зараз становлять $32,7 млн. Водночас обрати правильно актив для інвестора-початківця не те що складно, практично неможливо. Можна тільки вгадати. Для таких випадків існують Exchange Traded Fund. Це інвестиційні фонди, акції яких торгуються на біржі. Я б рекомендував звернути увагу на акції ETF, які прив'язані до фондових індексів. Серед великих я б відзначив SPDR S&P 500 ETF Trust (тікер SPY) і Vanguard S&P 500 ETF (тікер VOO). Вони котируються на Нью-Йоркській фондовій біржі та їхні акції прив'язані до індексу S&P 500, до якого входять найбільші світові компанії. Сенс такого обережного інвестування в тому, щоб регулярно купувати акції фондів на одну й ту саму суму. Як змінюється індекс, так змінюється і вартість акцій цих фондів. Це дає змогу усереднити результати. Якщо ви сьогодні купили, а наступного місяця ціна зросла, то ви заробили. Якщо наступного місяця ціна впала, то ви просто купите дешевше. Плюс можна розраховувати на дивіденди, які виплачують компанії, що входять в індекс.

- А яка середня прибутковість таких вкладень?

- Прибутковість у середньому 10,5% річних протягом останніх 120 років. Це не означає, що така прибутковість буде стабільно щорічно. У 2022 році ринок упав на 18%, а за останні два роки зростав майже на 30% на рік. У цьому сенс довгострокового інвестування.

- А щось більш дохідне? Наприклад, вкластися в акції технологічних компаній, які розробляють ШІ?

- На свій страх і ризик, будь ласка. Інвестор може вкластися безпосередньо в акції компаній, які його приваблюють. Є ще американська біржа Nasdaq і в неї є свій індекс, який складається з акцій технологічних компаній, які більш ризикові. І є аналогічні ETF, які прив'язані до цього індексу. Нюанс із багатьма компаніями зі сфери високих технологій у тому, що сьогодні вони на слуху і показують бурхливе зростання, а завтра можуть і впасти на 70%. Так, на початку нульових, сталося з Sysco Systems. Є й багато інших технологічних компаній, які 25 років тому, наприкінці 90-х, були на біржі «номер один», і всі тільки про них і говорили. А зараз із цих ТОП-20 у «живих» залишилася тільки Microsoft. Усі інші «вийшли в тираж».

  Цитати Великих"Зазначені цифри не свідчать ані про економічне зростання, ані про падіння кількості підприємців. Адже, ...
19/12/2024

Цитати Великих
"Зазначені цифри не свідчать ані про економічне зростання, ані про падіння кількості підприємців. Адже, на жаль, інститут єдиного податку став інструментом не розвитку підприємництва, а ухилення від оподаткування великого і середнього бізнесу".

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

  В сухому залишку 19 грудня Підвішені ФОПи, транзиту газу не буде і тарифні війни мобільних операторівПрезидент Володим...
19/12/2024

В сухому залишку 19 грудня
Підвішені ФОПи, транзиту газу не буде і тарифні війни мобільних операторів

Президент Володимир Зеленський досі не підписав ухвалений Верховною Радою законопроєкт про виправлення помилок у законі про підвищення податків і відтермінування запровадження військового збору для фізичних осіб-підприємців до 1 січня 2025. Тобто чинною залишиться норма, що саме зжовтня 2024 ФОПи повинні будуть відразу сплатити збір за весь квартал. А голова профільного комітету Данило Гетманцев, який це все замутив, просто перевів стрілки на Гаранта: «Я не підписую закони».

Україна не продовжуватиме транзит російського газу, навіть якщо покупці з ЄС купуватимуть його на російсько-українському кордоні. Про це Зеленський заявив у Брюсселі. Ба більше, Україна не транспортуватиме, навіть «азербайджанський» газ, як це було у випадку з нафтою: «…якщо це буде газ не Росії, а іншої країни. Але... коли це буде інша країна, а вона отримує від Росії газ, а потім транзитує "свій" газ, це – це те ж саме, що продовжувати заробляти на цій війні і передавати гроші Росії». Економіки тут майже нема, суцільна політика та натяк і путєну, і фіцо, і Трампу.

Конкуренція на ринку мобільного зв’язку зашкалює. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері електронних комунікацій навіть призупинила надання послуги з перенесення номера до іншого оператора. Бо попит зріс у 5 (!) разів і виникло велике навантаження на систему. Тікають всі до lifecell, який єдиний поки що не анонсував підвищення тарифів. Тільки за тиждень, з 10 по 18 грудня до вже французів втекли понад 10 000 абонентів "Київстару", який першим підвищив тарифи на 25%, та понад 2 800 абонентів "Vodafone Україна", який поки що відтермінував підвищення тарифів. Хоча, ніде правди діти, підвищення цін на мобільний зв’язок виправдане.

А новин на сьогодні катма. Гарного вечора.

  Жадан і ПишнийСергій Жадан [офіційна сторінка] у своєму подкасті Стандарти кухонно-диванної експертизи приймав Андрія ...
19/12/2024

Жадан і Пишний
Сергій Жадан [офіційна сторінка] у своєму подкасті Стандарти кухонно-диванної експертизи приймав Андрія Пишного у студії Радіо Хартія, прямо у Харкові

Голова НБУ Андрій Пишний прокоментував інформацію про те, що отримання тисячі гривень зимової допомоги ставить під загрозу персональні дані. Ще розповів, чому хоче перейменувати копійку на шаг і скільки монет в обігу зараз. Він також розповів про те, скільки грошей у 2025 році очікуємо від партнерів, за рахунок чого тримається гривня, скільки мільярдів українці тримають на депозитах та в облігаціях і чи не з'їсть інфляція наступного року доходи від депозитів. А ще Андрій Пишний поділився думками про фінансову інклюзію: щоб ветерани та люди з інвалідністю отримали банківські продукти, які допоможуть їм мати роботу, відкрити свою справу, отримати пільговий кредит тощо.

Посилання на подкаст – у коментарях.

А трохи нижче стислі тези з подкасту. Читайте та слухайте.

ВЛАСНЕ, ключові тези, пряма мова у скороченому вигляді:

В травні 2023-го року ми змінили навіть стратегію Національного банку. Ми залишили місію Національного банку незмінною - забезпечити цінову фінансову стабільність і як результат можливість підтримати економічний розвиток.
Але ми додали одну фразу: «Усе це ми робимо за будь-яких умов».

Ми розуміємо, що ми повинні працювати, так ніби нічого не сталося.

Ми повинні бути дуже послідовними Ми повинні бути ефективними, тому що стабільність, особливо, в умовах невизначеності, в яких ми всі знаходимось, - це ключовий елемент для того, щоб ми були ефективними в протидії та у супротиві.

Був епізод, коли в лютому 2023 року відбувся візит МВФ до Нацбанку. І це, до речі, відбулось вперше (з початку повномасштабного вторгнення – ₴). Приїхала керівниця МВФ, директорка-розпорядниця Кристаліна Георгієва. Зазвичай вони приїжджають в країну і зустрічаються з першими особами, а Національний банк приймає участь в цих зустрічах. Та в цей раз вони приїхали безпосередньо в НБУ. І коли я їй показував Національний банк, наші побутові умови, знайомив з колективом, то так сталося, що ми зайшли в кімнату де були діти наших співробітників. Вони там грались, і вона їх попросила – «розкажіть віршик», а вони заспівали гімн. Вона плакала, разом з нею частина її делегації також плакала. Та й мені, насправді, було так якось аж не по собі, коли діти співають гімн у сховищі. Я от від щирого серця кажу це була чиста імпровізація з нашого боку, тому що ми не знали, що вона їх попросить розказати віршика. А вони встали з рівною спиною і заспівали гімн.

Знаєте коли наші партнери торкаються цього, коли у них є можливість навіть вдихнути разом з нами того повітря яке є це задає дуже правильний контекст. Ми так побудували взаємодію з Міжнародним валютним фондом, що протягом вже двох років дуже ефективно взаємодіємо. І у нас нещодавно відбувся шостий перегляд програми з МВФ і це рекорд. Навіть в мирні часи ми далі трьох переглядів не заходили.

Ми з командою намагаємося останнім часом нічого не забути з того, що ми робимо, що з нами відбувається - тому що розуміємо: це безцінний досвід, який нам усім дається дуже-дуже дорогою ціною. До речі, цей досвід вже зацікавив багатьох колег з інших центральних банків. І якщо раніше ми користувалися допомогою та технічною експертизою інших банків, то зараз до нас звертаються і просять розповісти, прийняти делегацію, показати - як нам вдалося, за рахунок яких рішень, яка послідовність дій з якими ефектами, щоб досягнути стійкості і стабільності.

Я віддаю належне команді Національного банку коли в перший день повномасштабного вторгнення коли небо на голову впало цими ракетами були ухвалені дуже важливі рішення це жорсткий антикризовий пакет Я часто його порівнюю з турнікетом, тому що від війни, від нападу українська економіка отримала безпрецедентний шок. 30% ВВП було втрачено за 2022 рік, промислові потужності східних областей зупинені, експорт ліг, колапс логістики, не зрозуміло, що відбувається. В цей момент треба було зупинити «кровотечу» в економіці. І оцей антикризовий пакет, який застосував Національний банк, - це як турнікет, яким стягнули місце де було важке поранення.
Але турнікет має обмежений час ефективної дії, потім потрібно дати економічному «організму» можливість відновлюватись. І ось ця історія виявилася ще більш складною.

Тому що економіка у 2022 році почала потерпати від високої інфляції - вона сягнула 27%, відбулася також девальвація. Національний банк в момент повномасштабного вторгнення відмовився від плаваючого валютного курсу, зафіксував його, але потім декілька разів його змінював, нарешті зупинився на 36,6. Але 36,6 не відображали реальну курсову ситуацію, тому що був величезний попит на валюту: пригадуєте, був курс офіційний 36,6, а в обмінниках було 42-43. Ця різниця була дуже небезпечною.

Тому ми поступово почали пом’якшувати антикризові заходи, водночас намагаючись компенсувати наслідки тих процесів, які Національний банк змушений був запустити у 2022 році. Маю на увазі те, що у 2022 році було надруковано 400 млрд грн – це була емісія для того, щоб профінансувати бюджетну потребу. Тож була ціла система рішень, які передбачали глибокий аналіз поточної ситуації, формування правильних очікувань, розбудова взаємодії з міжнародними партнерами.

Українська економіка була критично залежна та й дотепер залишається критично залежною від міжнародної підтримки. Ми ж взагалі за період війни отримали понад 100 млрд доларів міжнародної фінансової допомоги. Лише цього року ми розраховуємо отримати 41,5 млрд доларів. Минулого року було 42,5 млрд доларів.

Ми виконали всі взяті на себе зобов'язання (у рамках Меморандуму з МВФ), і це дає нам сьогодні можливість сказати партнерам, причому, з рівною спиною: «Ми свою частину угоди виконали - виконайте свою частину угоди перед нами, надавши нам необхідний рівень фінансової підтримки обіцяної підтримки».

Головне наше досягнення полягає знаєш в чому? По-перше, гривня залишається платіжним засобом навіть попри повномасштабну війну. Мало якій країні вдавалось зберегти довіру до національної валюти знаходячись у війні. А довіра до національної валюти української не просто зберігається - вона зростає: вклади фізичних осіб в українських банках за період війни зросли більш ніж на 350 мільярдів гривень, вклади юридичних осіб в українських банках зросли більш ніж на 480 мільярдів гривень.

Українці інвестували в облігації внутрішньої позики, тобто позичили державі. На момент початку повномасштабного вторгнення на руках у людей було облігацій внутрішньої державної позики на 25 млрд грн. Зараз українці тримають облігацій на 75 мільярдів.

Це означає, що ми виконали свою головну функцію - зберегли привабливість гривневих активів.

Зверну увагу на те, що на момент повномасштабного вторгнення золотовалютні резерви в Україні були десь на рівні 28 млрд доларів, а на кінець 2024 року ми очікуємо що золотовалютні резерви сягнуть 43 млрд доларів.

Ми працюємо над тим, щоб банки функціонували прибутково, щоб банки були надійними і стійкими. А це означає що банківські депозити надалі повинні бути для українців привабливими з точки зору зберігання заощаджень. Простіше кажучи, щоб сьогодні ви поклавши гроші на депозит в українському банку, через певний період часу могли його зняти і купити ту саму кількість товарів, що й в момент, коли ви його поклали кошти на депозит. Це означає збереження заощаджень. Далі ви можете обирати інші інструменти: облігації внутрішньої державної позики - сьогодні ставки по цим інструментам від 13,5% до 17% річних. Це при тому, що очікувана інфляція на горизонті цього року така, що ви в прибутку.

Ми підписали з Європейським банком реконструкцію розвитку і 30-ма українськими найбільшими банками хартію фінансової інклюзії, яка передбачає розробку комплексної програми - вона дозволить ветеранам повернутися на робоче місце, вона по-іншому переформатує саму пропозицію банківських продуктів для ветеранів, для відкриття власної справи.

Фінансову інклюзію в Національному банку розглядаємо навіть дещо ширше: нам потрібно втягнути в наші економічні процеси оці території стійкості, які сьогодні знаходяться на межі зони ведення активних військових дій і контрольованої Україною території. Там повинен бути фінансовий банківський страховий сервіс. Зокрема, у нас є законопроект щодо цього, який ми подали в парламент. Але чомусь народні депутати поки не знайшли достатньо голосів, щоб його ухвалити в першому читанні. Але ми й надалі будемо їх переконувати, що треба утворити таке поняття як банк фінансової інклюзії – це такий банк, який працюватиме на територіях, де банки зазвичай не бачать економічної ефективності. Ми знайшли модель, яка на нашу думку може повернути туди фінансовий сервіс і зробити ці території, ці села, населені пункти, територіальні громади частиною ефективного економічного процесу.

Я маю амбіцію як голова Національного банку, і мені здається її розділяє зараз команда НБУ та й колеги з комерційних банків: ми повинні стати найінклюзивнішою фінансовою системою в світі.

Про повернення шагу – це відновлення історичної справедливості. Якщо будемо прослідковувати історично, то ви побачите, що копійка – це, насправді, спільний знаменник, який сьогодні поєднує українську грошову систему з Москвою, Мінськом та, прости Господи, Тирасполем. Це те імперське, що було нам насаджено. Шаги мають своє коріння ще з Гетьманщини… У 1991-му році були надрукована перша партія шагів, і тоді лише комуністи не дали можливості замінити повністю в грошовому обігу усе, що пов'язане із Російською імперію на те, що належить виключно Україні. І залишили тоді цю копійку - це як грудка сміття в нашій хаті.
Як голова Національного банку мушу сказати: що жодної гривні з державного бюджету ця ініціатива не потребуватиме. Ми будемо карбувати монети шаг на заміну тих копійок, які будуть вибувати з обігу внаслідок їх природної зношеності. Ви здивуєтесь, але наразі в обігу знаходиться більше 4 млрд монет номіналом 10 копійок, і 1,5 млрд монет номіналом 50 копіок. Кожного року Національний банк повинен вилучати частину обігової монети, яка зношена, а якусь частину докарбовувати. І ось цю частину, яку ми і так мали докарбувати у вигляді копійок, ми хочемо вже карбувати у вигляді шагів. А тим часом буде відбуватися паралельний обіг (старих копійок та нових шагів).

   Цифра дня 19 грудняМіністерство оборони Великобританії оголосило про додатковий пакет допомоги військовою технікою на...
19/12/2024

Цифра дня 19 грудня

Міністерство оборони Великобританії оголосило про додатковий пакет допомоги військовою технікою на суму 225 млн фунтів стерлінгів ($286 млн).
До цього пакета входять, зокрема, озброєння для військово-морського флоту України - малі катери, безпілотники різних типів морські та повітряні, а також обладнання для протиповітряної оборони, включно з радарами, системами радіоелектронної боротьби з безпілотниками.

  Цитати Великих"Оцінку цій програмі дали самі люди. Понад 2,5 мільйони вже отримали ці гроші. Ми не можемо собі дозволи...
18/12/2024

Цитати Великих
"Оцінку цій програмі дали самі люди. Понад 2,5 мільйони вже отримали ці гроші. Ми не можемо собі дозволити у війну масштабні соціальні програми з боротьби з бідністю. Тому ця ініціатива президента вдала і необхідна. Встановлення критеріїв викликало б більше запитань, ніж загальний принцип".

Голова Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

   У сухому залишку 18 грудняМільярди для України, четвер без відключень, повітря брудне через війну, а ще в нас великий...
18/12/2024

У сухому залишку 18 грудня

Мільярди для України, четвер без відключень, повітря брудне через війну, а ще в нас великий податковий скандал в порноіндустрії.

Україна отримала EUR4,1 млрд від Європейського Союзу за програмою Ukraine Facility, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він нагадав, що загальна допомога за ініціативою Ukraine Facility становить EUR16,1 млрд у 2024 році, а загалом у її межах передбачено надання Україні EUR50 млрд.
Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила позику на підтримку політики розвитку для України на $1,05 млрд із використанням коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) у межах Цільового фонду з надання необхідної кредитної підтримки Україні (ADVANCE Ukraine), підтриманого Японією та Великою Британією. Але поки що не оголошена дата отримання цих коштів.
Резюме: гроші є! А раніше повідомляли, що Україна планує отримати біля 8,5 мільярдів доларів зовнішнього фінансування в грудні поточного року.

Обмежень е/е у четвер не планується, як і два дні перед цим, повідомила НЕК "Укренерго". І це прекрасно!

Україна через війну має проблеми зі встановленням постів моніторингу якості атмосферного повітря, необхідних для фактичної імплементації відповідної Директиви ЄС, повідомила заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва. Та ми і без постів моніторингу чуємо прямо в столиці запах ракетного пального під час відбиття російських повітряних атак. А що вже казати про прифронтові міста. Якось би попустились би з цією директивою до закінчення війни?

Палає скандал навколо оподаткування працівниць сервісу із контентом для дорослих OnlyFans. Може, хтось і не чув про цю платформу із «полуничними» відео, але тепер точно знає завдяки тому, що за виробниць цих відео взялось Бюро економбезпеки. Вони отримали інформацію про облікові записи працівниць на цьому сервісі і тепер старанно пропонують сплатити податки з отриманих доходів. Вже «обілєтілі» 350 креаторниць контенту для дорослих. І отримали майже 60 мільйонів гривень податків. Схоже, далі буде.

   Захотіли полунички: як податківці та БЕБ переслідують робітниць OnlyFans Схоже, добігає кінця сумна та одночасно сміш...
18/12/2024

Захотіли полунички: як податківці та БЕБ переслідують робітниць OnlyFans

Схоже, добігає кінця сумна та одночасно смішна історія про оподаткування віртуальних плантацій «полунички». Їх усіх змусять платити. Поки що змусили тільки перших три з половиною сотні. Але це дзвіночок не тільки для працівниць порноіндустрії. Попереду – різноманітні фрілансери із іноземними підрядниками.

Почнемо с кінця, так цікавіше.
18 грудня: головний фіскалізатор всієї України пан Гетманцев повідомив через свій екаунт у телезі, що «350 моделей Onlyfans подали декларації про майновий стан і доходи, задекларувавши 305,4 млн грн доходу. ❗️Сплачено 59,0 млн грн ПДФО та військового збору.
Це дуже важливі гроші для країни у війну і ми вдячні дівчатам за їхню відповідальну позицію та внесок в перемогу.
Факт, що дівчата не сплатили податок своєчасно не може бути підставою для кримінального переслідування, якщо податки сплачено. Правоохоронці такий підхід розділяють.
Надалі - не робіть помилок».

Ось так не більше і не менше. І тут же пан Гетманцев оголосив, що почали роботу над декриміналізацією статті ст.301 Кримінального кодексу – там про порнографію.

Перед цим, ще 11 вересня той же Гетманцев оголосив, що «Податковою одержано інформацію щодо громадян України – творців платного контенту на «Only Fans»… Кількість аккаунтів збільшується в середньому втричі щороку».
Він навів приклади «шалених» доходів: «Наприклад, громадянкою «С» одержано за створення платного контенту на інтернет-платформі «OnlyFans» за декілька років понад 4 млн $.
Також, громадянкою «К» від зазначеної діяльності одержано понад 3 млн $, а громадянкою «Б» – близько 1,8 млн $».
І нагадав, що «відповідно до положень ПК України платник податку, який отримує іноземні доходи, тобто доходи, отримані з джерел за межами України, за наслідками звітного податкового року зобов’язаний подати податкову декларацію,задекларувати такі суми з їх відповідним оподаткуванням. … Неподання в установлений законом строк податкової декларації є підставою для донарахування податку від суми одержаного доходу за ставкою 18 відсотків та військового збору за ставкою 1,5 відс., а також 25 відс. штрафних санкцій».

Як бачимо, все закінчилось донарахуванням подоходного податку та військового збору. А от про штрафи, ніби, мовчать.

Також цікаво, що деякі працівниці Only Fans намагались легалізуватись після вересневих попереджень та скористатись спрощеною системою оподаткування. Але їм, як бачимо, не дали такої можливості – платіть 18+1,5%, і все по тому. До речі, з 1 січня військовий збір буде вже 5%. Тож податкові консультанти виявились недостатньо ефективними, їх поради призвели до додаткових проблем.
Більше того, мережею лине потік історій про те, як до тих працівниць Only Fans, хто намагався легалізуватись і скористатись спрощенкою, почали візитувати пани з БЕБ та наполягати на якихось небачених, за словами тих працівниць, мільйонних надходженнях.

Та я нагадаю про інше:
У травні 2023 року сайт про криптоіндустрію coindesk.com повідомив, що OnlyFans пожертвувала 500 ETH (криптомонет ефір) (приблизно 1,3 мільйона доларів) до UkraineDAO , децентралізованій автономній організації, яка збирає кошти для підтримки України під час її війни проти Росії.
А більше добрих новин про OnlyFans нема

   Цифра дняВартість новорічного столу зросла майже на 25%. За підрахунками ННЦ «Інститут аграрної економіки» вартість н...
18/12/2024

Цифра дня
Вартість новорічного столу зросла майже на 25%.
За підрахунками ННЦ «Інститут аграрної економіки» вартість новорічного столу для української сім’ї з чотирьох осіб зросла за рік на 24,8% і складатиме 3594 гривень.
Науковці ІАЕ провели розрахунки вартості для традиційного набору страв для новорічного столу: салати, м’ясні та рибні продукти, овочі, фрукти, солодощі, напої.

  Цитати Великих"Через Дію тепер можна буде подавати скарги на відсутність звʼязку. Таке рішення було ухвалено сьогодні ...
17/12/2024

Цитати Великих
"Через Дію тепер можна буде подавати скарги на відсутність звʼязку. Таке рішення було ухвалено сьогодні Кабміном. Тільки виникає питання, як скаржитись на відсутність звʼязку, коли немає звʼязку?".

Народний депутат від фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.

Address

Інститутська вулиця, 9
Worlds End, NSW

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when ДеГроші posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to ДеГроші:

Share