Iwona Otola - kandydatka na Rektora Politechniki Częstochowskiej

  • Home
  • Iwona Otola - kandydatka na Rektora Politechniki Częstochowskiej

Iwona Otola - kandydatka na Rektora Politechniki Częstochowskiej Witamy na profilu dr hab. inż. Iwony Otoli prof. PCz

Drodzy Przyjaciele,Z okazji Świąt Wielkanocnych chciałabym złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia radości, nadziei i poko...
30/03/2024

Drodzy Przyjaciele,

Z okazji Świąt Wielkanocnych chciałabym złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia radości, nadziei i pokoju. Niech te święta będą czasem wzajemnej miłości, wspólnego dzielenia się oraz budowania silnych więzi rodzinnych i przyjacielskich.

Życzę Wam, abyście mogli cieszyć się z bliskości swoich najbliższych, delektując się smakiem tradycyjnych potraw wielkanocnych i radością spotkania. Niech ta radosna okazja przyniesie Wam wiele uśmiechu, radości i spełnienia.

Wielkanoc to także czas refleksji i nadziei na lepsze jutro. Niech ta nadzieja towarzyszy nam wszystkim w codziennych wyzwaniach i dążeniu do osiągnięcia naszych celów. Niech będzie to również czas na zatrzymanie się, by docenić piękno życia i wdzięczność za wszystkie jego dary.

Dziękuję Wam wszystkim za Wasze wsparcie i zaufanie. Niech te Święta będą dla Was pełne radości, miłości i wzajemnego zrozumienia.

🐰🐣

Z najserdeczniejszymi życzeniami,
Iwona Otola

Stawiam na WSPÓŁPRACĘ.Uważam, że połączenie wiedzy, umiejętności i kompetencji różnych pracowników w jednym zespole jest...
16/03/2024

Stawiam na WSPÓŁPRACĘ.

Uważam, że połączenie wiedzy, umiejętności i kompetencji różnych pracowników w jednym zespole jest środowiskiem sprzyjającym powstawaniu nowych pomysłów i innowacyjnych rozwiązań. Doceniam efekt synergii - współpracując ze sobą osiągamy znacznie więcej, niż gdybyśmy pracowali osobno.

W ten sposób wspólnie realizujemy różnorodne zadania na Wydziale Zarządzania. Dlaczego osiągamy sukcesy pracując w zespołach? Ponieważ:
👉 mamy określony cel, do którego wszyscy dążymy,
👉 mamy jasno ustalone zasady współpracy, zaakceptowane przez wszystkich członków zespołów,
👉 ufamy sobie,
👉 doskonalimy naszą komunikację,
👉 rozmawiamy ze sobą szczerze i otwarcie,
👉 nie rywalizujemy, tylko współpracujemy,
👉 szanujemy naszą odmienność,
👉 przestrzegamy prawa do swobodnego wyrażania swoich uwag,
wsłuchujemy się w pomysły innych osób i doskonalimy je,
👉 w sposób odpowiedzialny realizujemy przydzielone nam zadania,
👉 wyciągamy wnioski z popełnionych błędów.

Doceniam każdy sukces każdego zespołu na Wydziale. Podczas spotkań z pracownikami w szerokim gronie przedstawiam zrealizowane zadania, gratuluję konkretnym osobom, nagradzam ich za świetnie wykonaną pracę.

Często zapraszam też autorów sukcesu do podzielenia się z innymi pracownikami swoimi doświadczeniami podczas pracy nad realizacją danego zadania. Wówczas wszyscy możemy dowiedzieć się, na jakich zasadach współpracowali członkowie zespołu, jakie wystąpiły problemy i jak zostały one rozwiązane. Doświadczenie, którym na forum dzielą się z nami członkowie poszczególnych zespołów, jest dla mnie i dla pozostałych pracowników bardzo cenne.

Życzę Wam spokojnego weekendu 😊

Drogie Przyjaciółki i Przyjaciele, Dziś, w Dniu Kobiet, chciałabym podzielić się z Wami niezwykłą historią siły, determi...
08/03/2024

Drogie Przyjaciółki i Przyjaciele,

Dziś, w Dniu Kobiet, chciałabym podzielić się z Wami niezwykłą historią siły, determinacji i wizji, która jest zarówno inspirująca, jak i symboliczna dla tego wyjątkowego dnia. Chodzi o moją kampanię na rektora Politechniki Częstochowskiej.

👉 Jestem Iwona Otola, kobieta pełna pasji do nauki, technologii i innowacji. Od lat pracuję w środowisku akademickim, zdobywając doświadczenie i wiedzę, które teraz chcę wykorzystać do przyczynienia się do rozwoju naszej uczelni. Ale dzisiaj nie chcę mówić tylko o sobie - chcę mówić o sile kobiet jako całości.

👉 Dziś, w Dniu Kobiet, obchodzimy nie tylko nasze indywidualne sukcesy i osiągnięcia, ale także wspieramy się nawzajem, inspirowane przez siłę i determinację kobiet wokół nas. W kampanii na rektora Politechniki Częstochowskiej widzę nie tylko moją własną walkę o lepszą przyszłość uczelni, ale także walkę wszystkich kobiet, które wierzą w swoje umiejętności i moc wpływu na świat. Dzisiaj pragnę podziękować wszystkim kobietom, które codziennie inspirują mnie do działania - od moich koleżanek naukowczyń po studentki, pracowniczki i wszystkie inne kobiety, które przyczyniają się do rozwoju naszej społeczności akademickiej i społeczeństwa jako całości.
👉 Wierzę, że dzisiejszy dzień jest doskonałą okazją do podkreślenia siły, determinacji i znaczenia kobiet w każdej dziedzinie życia, w tym także w świecie nauki i edukacji. W kampanii na rektora Politechniki Częstochowskiej widzę możliwość wyrażenia tej siły i determinacji i razem możemy osiągnąć niezwykłe rzeczy.

Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie i zaufanie. Niech siła kobiet będzie zawsze źródłem inspiracji i przemiany.

Z serdecznymi pozdrowieniami, Iwona Otola

𝐎𝐤𝐧𝐨 𝐩𝐨𝐠𝐨𝐝𝐨𝐰𝐞Krzysztof Wielicki – znany polski himalaista, omawiając warunki wspinaczkowe panujące w trakcie zimowych wy...
05/03/2024

𝐎𝐤𝐧𝐨 𝐩𝐨𝐠𝐨𝐝𝐨𝐰𝐞
Krzysztof Wielicki – znany polski himalaista, omawiając warunki wspinaczkowe panujące w trakcie zimowych wypraw na szczyt K2, powszechnie uchodzący za najtrudniejszy do zdobycia w masywie Karakorum, wskazał, iż atak szczytowy możliwy jest jedynie w okresie tzw. „okna pogodowego” trwającego bardzo krótko tj. jeden do trzech dni.

Zastanawiacie się Państwo co to ma wspólnego z wyborami rektora Politechniki Częstochowskiej?

Już Państwu wyjaśniam.

Otóż, zgodnie z komunikatami Uczelnianej Komisji Wyborczej zgłoszenia kandydatów na rektora można dokonywać do 11 marca 2024 r., pod warunkiem, że nastąpi to 6 marca 2024 r. w godz. od 9.00 do 11.00.

Oznacza to, iż okno pogodowe dla kandydatów na rektora jest otwarte krócej, niż okno pogodowe dla himalaistów próbujących dokonać zimowego wejścia na szczyt K2.

Ps. Zdjęcie pozostaje bez związku z treścią niniejszego wpisu. Zostało wykonane przeze mnie w buddyjskiej świątyni w Pokharze u stóp masywu Annapurny. Ale zaraz, chwileczkę … wiecie Państwo, że jestem osobą, która zawsze przerywa niezręczne milczenie i skacze podejmując się pozornie samobójczej misji. Wyniki wyborów elektorów wskazują, iż gabinet rektora Politechniki Częstochowskiej może okazać się dużo bardziej dostępny dla dziekanki Wydziału Zarządzania niż ośnieżone góry Karakorum...

Szanowni Państwo,Dziękuję Państwu za udział w wyborach do kolegium elektorów.Niezwykle wysoka frekwencja świadczy o tym,...
29/02/2024

Szanowni Państwo,

Dziękuję Państwu za udział w wyborach do kolegium elektorów.

Niezwykle wysoka frekwencja świadczy o tym, iż Państwo dostrzegacie wagę tych wyborów. Pierwszy raz możemy dokonać wyboru pomiędzy różnymi wizjami Naszej Uczelni. Sprawiliśmy że nasz trwający obecnie festiwal wyborczy to nie jedynie rytualne głosowanie, z przewidywalnym rezultatem, ale prawdziwe wybory, w których każdy głos będzie miał znaczenie.

Serdecznie gratuluję wybranym elektorom. Nie mogę doczekać się osobistego spotkania z Państwem, celem umożliwienia Państwu poznania moich planów i rozwiania Państwa ewentualnych wątpliwości co do mojej kandydatury.

𝑶𝒅𝒘𝒂𝒈𝒂👉 Odwaga jest również moją cechą osobowości, obok wspomnianej wcześniej otwartości. W życiu postępuję zgodnie ze s...
19/02/2024

𝑶𝒅𝒘𝒂𝒈𝒂
👉 Odwaga jest również moją cechą osobowości, obok wspomnianej wcześniej otwartości.
W życiu postępuję zgodnie ze swoimi wartościami i przekonaniami. Odważnie wypowiadam swoje poglądy i odważnie o nich dyskutuję bez względu na ewentualne konsekwencje. Ale nie oznacza to, że nie zmieniam poglądów. Jeśli rozmówca wchodzi ze mną w konstruktywną i merytoryczną dyskusję, przyjmuję jego argumentację.
Oceniając moją zawodową ścieżkę stwierdzam, że m.in. właśnie odwaga pozwoliła mi znaleźć się w miejscu, w którym dzisiaj jestem. Odważnie podejmowałam naukowe wyzwania, które zakończyły się sukcesem.

👉 Odważnie też podejmuję decyzje zarządzając wydziałem.
Czy ich efektem też jest sukces❓️ W mojej ocenie TAK❗️ – wraz z zespołem zaangażowanych pracowników zrealizowaliśmy wiele zadań, które początkowo wydawały się być skazane na porażkę, które wymagały ogromnego nakładu pracy i wielu wyrzeczeń, a także odważnego spojrzenia na stojące przed nami wyzwania. Brak odwagi nie pozwoliłby nam odnieść tak wielu sukcesów, na tak wielu polach. Chcąc wprowadzić na Wydziale Zarządzania nowe rozwiązania, często o charakterze innowacyjnym, odważnie podejmuję inicjatywy, przełamuję ograniczenia, wychodzę poza strefę swojego komfortu. Mam świadomość, że odważne i rozważne podejmowanie ryzyka w miejscu pracy przyczynia się do rozwoju pracowników, a tym samym do rozwoju Wydziału Zarządzania i Politechniki Częstochowskiej.

👉 Odwaga pomaga mi także w rozwiązywaniu konfliktów w miejscu pracy. W drodze otwartego dialogu, staram się wyjaśnić przyczyny konfliktu, a następnie w celu osiągnięcia porozumienia proponuję różne rozwiązania lub akceptuję rozwiązanie zaproponowane przez strony konfliktu.

👉 Mam odwagę być uczciwa. Presja społeczna, czy pokusa złamania zasad nie są w stanie wpłynąć i zmienić mojej etycznej postawy.

👉 Jestem dumna z tego, że mogę pracować z tak wspaniałymi ludźmi, którzy również odważnie patrzą w przyszłość i odważnie realizują ze mną różnorodne wyzwania. Wiem, że taka postawa pozwala wykreować pozytywne środowisko pracy będące fundamentem efektywnej pracy zespołowej prowadzącej do rozwoju.


Aspekty dotyczące kształcenia:👉 Wsparcie wydziałów borykających się z brakiem studentów.👉  Elastyczny system rekrutacji ...
18/02/2024

Aspekty dotyczące kształcenia:
👉 Wsparcie wydziałów borykających się z brakiem studentów.
👉 Elastyczny system rekrutacji dopasowujący liczebność grup do zainteresowania danym kierunkiem studiów.
👉 Przywrócenie rekrutacji na wydziałach.
👉 Otwieranie kierunków, w tym interdyscyplinarnych, odpowiadających potrzebom rynku.
👉 Hybrydowy system pracy: możliwość prowadzenia konsultacji i seminariów on-line, zwiększenie liczby zajęć on-line prowadzonych w trybie niestacjonarnym.
👉 Intensyfikacja wyjazdów terenowych w programach studiów.
👉 Zwiększenie liczby spotkań przedstawicieli biznesu ze studentami.
👉 Działania promujące pozyskiwanie studentów zagranicznych.
👉 Zintensyfikowanie współpracy z przedsiębiorcami w zakresie tworzenia i modyfikacji kierunków studiów.
👉 Prowadzenie kursów zapewniających certyfikaty i dodatkowe uprawnienia.
👉 Przyporządkowanie pracownikowi przedmiotów według jego specjalizacji dydaktycznej.

15/02/2024

𝑲𝒐𝒎𝒖𝒏𝒊𝒌𝒂𝒄𝒋𝒂
Poznaj aspekty dotyczące komunikacji 👇

TRANSPARENTNOŚĆ👉 Transparentność postrzegam jako fundamentalny i nieodłączny element skutecznego zarządzania każdą organ...
13/02/2024

TRANSPARENTNOŚĆ

👉 Transparentność postrzegam jako fundamentalny i nieodłączny element skutecznego zarządzania każdą organizacją, prowadzący do trwałego jej rozwoju. Tylko jasno określone zasady pracy pozwalają budować pozytywną kulturę organizacyjną, opartą na otwartej komunikacji, szczerości i zaufaniu.

👉 Funkcja Dziekana, którą obecnie pełnię, pozwoliła mi wdrożyć na Wydziale Zarządzania przejrzyste zasady pracy i współpracy pracowników Wydziału. Podczas regularnych, bezpośrednich spotkań oraz poprzez uruchomione narzędzie do komunikacji na bieżąco przekazuję pracownikom informacje, w tym informacje dotyczące finansowych aspektów funkcjonowania naszego miejsca pracy, które pozwalają im zrozumieć zarządzanie Wydziałem oraz podejmowane przeze mnie decyzje.

👉 Transparentność informacji, procedur i podejmowanych decyzji pozwala na otwarty dialog - to podczas posiedzeń członków Rady Dyscypliny Naukowej, czy też podczas spotkań kierowników katedr w ramach Kolegium Wydziału, dyskutujemy i wspólnie wybieramy najlepszą dla nas wszystkich strategię działania.

👉 Jestem otwarta na przedstawiane mi przez pracowników pomysły i nowe rozwiązania. Odpowiadam na wszystkie zadawane mi pytania i wyjaśniam ewentualne wątpliwości pracowników. Drzwi mojego gabinetu są zawsze otwarte dla wszystkich pracowników i studentów Wydziału. Pracownicy mają realny wpływ na kształtowanie przyszłości Wydziału Zarządzania.

👉 Duży nacisk kładę także na transparentność współpracy z interesariuszami zewnętrznymi, których regularnie zapraszam do rozmów nie tylko na temat współpracy, ale także ich rynkowych oczekiwań co do wiedzy, umiejętności i kompetencji naszych studentów.

OTWARTOŚĆOtwartość jest jedną z cech mojej osobowości. Wyznaczam sobie ambitne plany, które realizuję. 👉 Odważnie podejm...
08/02/2024

OTWARTOŚĆ

Otwartość jest jedną z cech mojej osobowości. Wyznaczam sobie ambitne plany, które realizuję.
👉 Odważnie podejmuję wyzwania, również w nowych dla mnie sytuacjach. Chętnie przyjmuję uzasadnione i konstruktywne zmiany. Lubię ludzi i kontakt z nimi – łatwo nawiązuję znajomości, które często przeradzają się w trwałe przyjaźnie. W życiu bardziej cenię doświadczenia niż rzeczy materialne.
👉 W pracy zawodowej nie kieruję się stereotypami - jestem otwarta na nowe doświadczenia. Nie ma dla mnie zadań niemożliwych do zrealizowania – traktuję je jako zadania wymagające ode mnie szczególnie kreatywnego myślenia i dużej wyobraźni. Wprowadziłam na Wydziale Zarządzania wiele rozwiązań, które mogły wydawać się niemożliwe do realizacji, a okazały się rozwiązaniami ułatwiającymi codzienne funkcjonowanie nas wszystkich.
👉 Lubię wyrażać swoje poglądy i przekonania i do tego samego zachęcam moich współpracowników. Uważam, że tylko otwartość na szczery, konstruktywny dialog może stanowić podstawę współpracy i rozwoju. Postawiłam na udoskonalenie komunikacji wewnętrznej – organizuję comiesięczne spotkania z Kierownikami katedr, regularne spotkania ze wszystkimi pracownikami naukowymi i dydaktycznymi, a także spotkania z pracownikami administracji i obsługi.
👉 Na platformie Politechniki Częstochowskiej uruchomiłam kilka kursów - zamieszczam w nich wszelkie informacje i materiały, z którymi może zapoznać się każdy nauczyciel akademicki Wydziału Zarządzania. Rozmowa i budowanie relacji z pracownikami każdego szczebla jest dla mnie podstawą w zarządzaniu Wydziałem.

Chwila słodkiej przyjemności podczas trwania kampanii 🍩
08/02/2024

Chwila słodkiej przyjemności podczas trwania kampanii 🍩

𝑷𝒓𝒂𝒄𝒐𝒘𝒏𝒊𝒄𝒚Aspekty dotyczące pracowników:👉 Kreowanie kultury organizacyjnej, zachęcającej do ciągłego kształcenia i rozwo...
07/02/2024

𝑷𝒓𝒂𝒄𝒐𝒘𝒏𝒊𝒄𝒚
Aspekty dotyczące pracowników:
👉 Kreowanie kultury organizacyjnej, zachęcającej do ciągłego kształcenia i rozwoju zawodowego.
👉 Organizacja wydarzeń mających na celu integrację środowiska akademickiego.
👉 Usprawnienie komunikacji wewnętrznej i transparentny system obiegu dokumentów.
👉 Uproszczenie i poprawa systemu oceny pracownika poprzez promowanie rozwoju pracownika, aktywności naukowej, dydaktycznej, organizacyjnej oraz współpracy z otoczeniem.
👉 Opracowanie programu motywacyjnego działalności organizacyjnej, publikacyjnej, projektowej i w zakresie prac zleconych.
👉 Opiekun administracyjny dla nauczycieli akademickich przygotowujących i realizujących projekty, badania naukowe, konferencje naukowe itp.
👉 Transparentny system premiowy dla pracowników administracyjnych.
👉 Personalizowane szkolenia odpowiadające potrzebom pracowników administracyjnych oraz nauczycieli akademickich.
👉 Wypracowanie mechanizmów motywujących i wspierających pracowników w procesie składania wniosków o projekty naukowe.

Po wielu rozmowach z pracownikami, zauważam, że brakuje na uczelni prywatnego ubezpieczenia medycznego na dogodnych warunkach, stąd ostatni punkt to:
👉 Wdrożenie prywatnego ubezpieczenia medycznego na dogodnych warunkach finansowych.

𝒅𝒓 𝒉𝒂𝒃. 𝒊𝒏ż. 𝑰𝒘𝒐𝒏𝒂 𝑶𝒕𝒐𝒍𝒂 𝒑𝒓𝒐𝒇. 𝑷𝑪𝒛.Jestem związana z Politechniką Częstochowską od czasu studiów. Tutaj się uczyłam i zd...
04/02/2024

𝒅𝒓 𝒉𝒂𝒃. 𝒊𝒏ż. 𝑰𝒘𝒐𝒏𝒂 𝑶𝒕𝒐𝒍𝒂 𝒑𝒓𝒐𝒇. 𝑷𝑪𝒛.
Jestem związana z Politechniką Częstochowską od czasu studiów. Tutaj się uczyłam i zdobywałam kolejne stopnie naukowe. Od 2020 roku pełnię funkcję Dziekana Wydziału Zarządzania. Moje zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki zarządzania strategicznego i konkurencyjności przedsiębiorstw. Bliska jest mi tematyka finansów. Czynnie uczestniczę w konferencjach krajowych i międzynarodowych oraz współpracuje z naukowcami reprezentującymi uczelnie z różnych krajów świata. Uczestniczyłam w realizacji projektów badawczych oraz odbyłam wiele szkoleń i kursów podnoszących moje kwalifikacje zawodowe, w tym ukierunkowanych na zarządzanie finansami publicznymi oraz budowanie kompetencji miękkich. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz członkiem Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2024-2027.

Aspekty dotyczące Zarządzania Uczelnią:
👉 Poprawa jakości komunikacji wewnętrznej.
👉 Uelastycznienie procedur administracyjnych i wyeliminowanie zbędnych elementów biurokracji.
👉 Zwiększenie uprawnień i samodzielności decyzyjnej wydziałów.
👉 Wdrożenie elektronicznego procedowania dokumentacji.
👉 Stworzenie wieloletniego planu inwestycyjnego.
👉 Modernizacja i unowocześnienie budynków i infrastruktury uczelni.
👉 Organizowanie regularnych szkoleń i warsztatów dla kadry zarządzającej w zakresie nowoczesnych technik zarządzania, przywództwa i rozwoju zespołu.
👉 Tworzenie kanałów informacji zwrotnej dla studentów, absolwentów, pracowników i innych interesariuszy w celu pozyskania opinii i sugestii dotyczących funkcjonowania uczelni.
👉 Kształtowanie kultury organizacyjnej promującej nowoczesność, otwartość, zaangażowanie, współpracę.
👉 Wprowadzenie cyklicznych spotkań władz uczelni ze społecznością akademicką umożliwiających otwartą wymianę poglądów na temat funkcjonowania naszej Politechniki, a także dających możliwość przedstawiania pomysłów udoskonalenia działań realizowanych w naszej jednostce naukowej.

02/02/2024

Szanowni Członkowie Społeczności Akademickiej Politechniki Częstochowskiej,

Uważam, że w obecnych wyborach każdy z Państwa może mieć wpływ na to, w jaki sposób będzie zarządzana nasza Uczelnia. Możecie mieć wpływ na to czy władze rektorskie będą postępować w sposób otwarty i transparentny czy też zarządzanie Politechniką Częstochowską ma pozostać w niezmienionej formule. Musicie Państwo dokonać wyboru. Musicie Państwo wybrać czy chcecie aby osobą kierującą naszą Uczelnią był ktoś odważnie idący pod prąd zastanych, skostniałych reguł czy chcecie utrzymania status quo.

Chciałabym aby moja kandydatura, wyzwoliła u Państwa odwagę i przekorę właściwą dla otwartych umysłów ludzi nauki. Chciałabym abyście Państwo wraz ze mną przywrócili podmiotowość pracownikom Politechniki Częstochowskiej i wraz ze mną uwierzyli w naszą wspólną sprawczość i razem ze mną w nadchodzących wyborach pokonali osoby kryjące się przed nami w cieniu.

Address


Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Iwona Otola - kandydatka na Rektora Politechniki Częstochowskiej posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Iwona Otola - kandydatka na Rektora Politechniki Częstochowskiej:

Videos

Shortcuts

  • Address
  • Alerts
  • Contact The Business
  • Videos
  • Claim ownership or report listing
  • Want your business to be the top-listed Media Company?

Share