Jazz Ocean

Jazz Ocean Списание за качествена музика
(1)

Now.
26/12/2020

Now.

Via JazzMusicEsperanza Spalding ❤️
20/11/2020

Via JazzMusic
Esperanza Spalding ❤️

Вселената на джаза в звука на контрабаса  Петър Славов е един един от най-успешните джаз музиканти в САЩ, живее в Ню Йор...
11/11/2020

Вселената на джаза в звука на контрабаса

Петър Славов е един един от най-успешните джаз музиканти в САЩ, живее в Ню Йорк. Партнирал е с артисти от най-високо ниво- Куйнси Джоунс, Джо Ловано и Алфредо Родригез, Чучо Валдез и други.Той е син на известния барабанист Петър Славов и следва стъпките на баща си. В момента е носител на престижни награди, включително номинация за Грами. В дебютния му албум, Little stories, разказва чрез музиката за своя живот. В България, миналата година, с концерт на Plovdiv Jazz Fest, той представи творчеството си и остави след себе си възхищение и наслада. С Петър Славов - син поговорихме за съвремието, в което живеем от политическа и икономическа гледна точка, за настоящето и бъдещето на музикалното изкуство.

На изборите в САЩ, народът избра за президент Джо Байдън и вицепрезидент Камала Харис в политически отговор на доброто и любовта. Как тези събития ти се отразяват?

За мен и за милиони хора това е огромно облекчение след лудницата, която бяха последните 4 години. Не случайно по улиците на Ню Йорк пеят и танцуват. Много се радвам,че здравият разум надделя и че избирателите отхвърлиха демагогията, расизма, ксенофобията и популизма. И най-вече едно некадърно управление, основано на капризи, емоции, теории на конспирацията и опит за подмяна на основни човешки и обществени истини и принципи. Америката на Тръмп не е онази Америка, която съм обичал и от която съм се възхищавал цял живот. Всъщност беше почнала да се превръща в доста грозно място. И в крайна сметка се радвам, че толкова много американци се усетиха и с гласовете си защитиха най-старата демокрация.

За особените времена, в които живеем през 2020 година, са отличителни белезите на смелост, но е необходима и отговорност. Как се справяш в тази ситуация, какво те мотивира?

Както винаги, мотивира ме музиката. Мотивират ме и приятелите, общността, от която съм част.

Дебютният ти албум "Little stories" печели огромни успехи- признание и подкрепа от музиканти, публика и критици. Удоволствие е да слушаме музика, направена с толкова внимание, съдържаща красотата, от която се нуждаем. Удовлетворява ли те влиянието на албума и резултатите ?

Много съм щастлив,че албумът се радва на толкова любов. Това ми показва,че годините работа върху него не са били безсмислени.
В една нормална ситуация без пандемия, сега може би щях да концертирам и да разнасям Малките Истории по света. Но и това ще стане. Пък и успяхме да ги изсвирим и разкажем пред чудесна българска публика в Пловдив миналата година.

Композициите в албума са създавани в различни периоди от живота ти.... Как се възпитава в себе си тази безкрайна откритост и отковеност, която е пособието на артиста да достигне до хората?

Според мен, най-важното за един артист, освен да е технически добър в работата си, е да има искрена любов към това, което прави. Тази любов се предава и на слушателя , зрителя, читателя и т.н..Аз пиша музика с желание и с любов и не бих записал композиции, които на мен самият не ми харесват.Затова и голяма част от подготовката за албума беше да реша кои от моите композиции да влязат в него и как да ги аранжирам, как да ги представя, по най-добрият начин, така, че слушателят да чуе точно какво искам да предам като звук, цвят и настроение.

Изкуството трябва да се цени. Живеехме във времена на музикална индустрия (плочи, касети, дискове), развива ли се музикалният бизнес под някаква форма или е въпрос на самоорганизация на артистите, каква е маркетинговата стратегия на бъдещето според теб?

Това е много дълъг разговор. Смятам,че в момента ситуацията не е добра за артистите и за музиката като цяло, по ред причини. Едно решение, и добра първа стъпка, би било да се промени схемата, по която се монетизира стрийминга. Няма да е лесно, защото няколко големи корпорации с много пари, лобисти и т.н., са против такова решение. Но в един момент това трябва да се случи и аз съм убеден,че ще стане.

На следния линк може да закупите Little stories :
peterslavov.bandcamp.com/album/little-stories

Ще окриете на физичен носител албума в България в
Дюкян Меломан: грамофонни плочи, грамофони, CD/ Dukyan Meloman records shop

Благодарим на Петър Славов за отделеното време, за творчеството и споделянето с публиката.

photo:Plovdiv Jazz Fest 2019 -
Sofia from Sofia

Peter Slavov Artist Page

Очаквайте интервю с басиста Петър Славов. Чест е да разговаряме с човек, който има силни послания в музиката, обхващащи ...
10/11/2020

Очаквайте интервю с басиста Петър Славов. Чест е да разговаряме с човек, който има силни послания в музиката, обхващащи света на микро и макро ниво, който създаде албума Little stories. Повече за невероятния контрабасист Петър Славов, очаквайте скоро.

02/10/2020

Създадох онлайн списанието Jazz Ocean, което днес надхръли 1К. Благодаря за доверието. Благодаря на Таня Иванова от Jazz FM 104MHz радио, която запали този огън в мен да бъда музикален публицист ❤️🎺

Аз съм Анна Бораджиева и ще продължавам да търся красивото, доброто и ценното в живота, да го приемам и споделям с вас с отворено сърце.

Усеща се есенният полъх и сме в очакване на пламенните цветове на новия сезон. А в плейлистата ни днес завъртаме следнит...
30/09/2020

Усеща се есенният полъх и сме в очакване на пламенните цветове на новия сезон. А в плейлистата ни днес завъртаме следните албуми от 70-80 те години.
Анита Бейкър е американска певица и композитор, считана за една от най-популярните певици на романтични балади по време на разгара на техния бурен период.
Хърби Хенкок, американски пианист, който е член на Втория голям квинтет на тромпетиста Майлс Дейвис. През 2011г е определен за посланик на добра воля на ЮНЕСКО за обогатяването на междукултурните диалози.Той оказва влияние върху преоткриването на ритъм секцията в джаза и става един от главните архитекти на пост-бопа. Хърби Хенкок е сред първите джазмени, които приемат електронното звучене(електронният синтезатор) и майсторски вгражда фънк стила в своето творчество.
Днес преподава джаз музика в Калифорнийския университет.

https://youtu.be/ffzjh7nl3Lg
https://youtu.be/MaPMCy8AJiM

Released on September 6, 1974, recorded in August 1974 at Studio Wally Heider Studios, San Francisco. Producer: David Rubinson, Herbie Hancock Track listing:...

Музикалното предизвикателство, с което вокалистът Павел Терзийски се постави на ново ниво в развитието си се нарича Sky ...
15/09/2020

Музикалното предизвикателство, с което вокалистът Павел Терзийски се постави на ново ниво в развитието си се нарича Sky Thoughts. За една седмица си постви за цел да композира, изпълни, запише и мастерира песен.
Той има два авторски албума зад гърба си( дебютният Elements
https://soundcloud.com/pavelmusik/sets/elements?ref=clipboard
и The little tailor, който наскоро бе представен в Jazz FM radio) , както и проекти, които отвеждат българската сцена на висота в качеството и отношението към изкуството.
Очаквайте интервю специално за Jazz Ocean с музиканта.
На следния линк ще чуете и песента Sky thoughts с видео клипа, който също Павел Терзийски създава в тази една седмица от предизвикателството. Артистите са красиви откриватели, авантюристи и иноватори.
Pavel Terziyski

This is the end result of a wonderfully, exhausting self challenge. Hope you like it! Music and video : Pavel Terziyski Follow me here for more info and cont...

Неделя е. Котката се е свила на полумесец под последните слъчеви лъчи на лятото сякаш, за да ги заключи в мустаците си. ...
13/09/2020

Неделя е. Котката се е свила на полумесец под последните слъчеви лъчи на лятото сякаш, за да ги заключи в мустаците си. А ние сме ви подготвили музика за безстрашни мечтатели.

Watch a post concert interview here: https://www.youtube.com/watch?v=KLyIISEQuDs The first time around was special, and everyone knew it. But ask any member ...

Лятно ❤️Поздравяваме ви с емблематичната песен, която озвучава партитата в България, докато стъпките ни стоят по пясъка....
13/08/2020

Лятно ❤️
Поздравяваме ви с емблематичната песен, която озвучава партитата в България, докато стъпките ни стоят по пясъка.... 🎶

Тодор Колев (Адама) е роден на 26 август 1939 г. в гр. Шумен.

Завършва актьорско майсторство във ВИТИЗ „Кръстьо Сарафов“ (1965 г.). Надхитря с успех комисията при приемането си, като обува обувки с високи токове и преправя гласа си на по-дебел, защото тя пускала артисти с мастита фигура и мощен глас.

Работил е в театрите в Смолян (1965 – 1966), Шумен (1966 – 1967), Пловдив (1967 – 1969), в столичните „Сълза и смях“ (1969 – 1971), театър „София“ (1972 – 1990) и Театър 199.

На стената на славата пред Театър 199 има пано с отпечатъци, послание и шарж на Тодор Колев.

Участва в над 40 игрални филма, сред които „Цар и генерал“, „Козият рог“, „Иван Кондарев“, „Двойникът“, „Господин за един ден“, „Опасен чар“.

Преподава актьорско майсторство във ВИТИЗ от 1975 г. като асистент-преподавател. Впоследствие получава научната степен доцент.

В началото на демократизацията става народен представител в VII ВНС. Съветник в посолството ни в Канада 1992 – 1993 г.

През 1999 г. издава автобиографичната си книга „Варненското софиянче от Шумен“ с подзаглавие „Житие и страдание на грешного Тодора“.

Последният филм, в който се снима, е сериалът „Сутрешен блок“, излъчван през 2012 година по ТВ7.

Умира на 15 февруари 2013 г. в София.

Из Уикипедия

Тодор Колев - Фалшив герой / Todor Kolev – Falshiv geroi All rights reserved | © Top Artists ., Bulgaria Spotify | Apple Music | i Tunes | Google Play | http...

Лятно ❤️Café del Mar Music е балеарна (Балеарските острови) атмосферик, лесна за слушане музика. Колекциите, на чиято, с...
12/08/2020

Лятно ❤️

Café del Mar Music е балеарна (Балеарските острови) атмосферик, лесна за слушане музика. Колекциите, на чиято, са продадени за първи път на касета в края на 80-те години на миналия век. От началото на 1994 г. компактдисковете за компилация Café del Mar са издадени от различни звукозаписни агенции.
През 1999 г. собственикът на кафенето Café del Mar, в Ибиса, основава лейбъла Café del Mar Music. Към април 2017 г. са публикувани общо двадесет и два волюма от основната компилационна поредица.
В албумите участват музиканти като Пат Матини, Моби, Жан Мишел Жар, Томас Нюман.

Текст: Anna Boradjieva - Artist Page

Follow our Spotify Playlist - https://CafeDelMar.lnk.to/ibizaplaylist Visit our website for more http://www.cafedelmarmusic.com Tracklist : Chris Coco - Summ...

Най-новите проекти на музиканта Цветан Момчилов Завършил музикалното училище във Варна и музикалната акдемия във София с...
18/05/2020

Най-новите проекти на музиканта Цветан Момчилов

Завършил музикалното училище във Варна и музикалната акдемия във София със специалност валдхорна, свирил е в софийската филхармония, в националната опера и в момента преподава в музикалното училище във Варна, по валдхорна. Цветан Момчилов намира себе си в тази професия и постепенно създава собствена частна школа във Варна , която се казва Omni’s Cool. За училището му ще отделим специално внимание да поговорим и ще го представим пред вас -https://tsvetanmomchilov.com/en/home/ .

Цветан също е и композитор, пианист и обича да създава филмова музика. Най-новата му музикална придобивка е аналоговият ситезаторът Mopho X4 - Dave Smith, чийто звук неочаквано го повежда към по клубната музика. Създава проект с артистичен псевдоним Chillov https://chillov.com/ .. Чрез новия си псевдомин ще представи тракове които са с по-електронно звучене.Така от класическа музика и акустично пиано стига до създаването на песента Story, към която има и клип :
https://chillov.com/
Цветан казва :” Като стил ми е трудно да го определя въпреки че си има Deep House звучене но специално в този трак съм се опитал да смеся класическият звук с електронният ритъм. Повлиян съм много от Kiasmos, Christian Lofler.Това което ми харесва в Kiasmos е че те използват много струнни инструменти и пиано. Нещо което е близо до мен защото аз като Валдхорнист съм свирил доста симфонична музика, опери. Пианото си е част от мен от много малък и аз много харесвам звука на акустичното пиано. Исках да се получи нещо което да е различно и красиво. Радвам че успяхме с общи усилия защото хората които го гледаха досега наистина го оцениха като такова. От една страна искам да е слушаемо и комерсиално ноо търся и експерименталният звук.
Идеята за клипа е да се смеси съвременен танц с музика и видео арт. Искра Проданова е изпълнителят в клипа.Тя се занимава със съвременен танц. Парчето е миксирано и мастерирано от Камен Атанасов. Клипа е записан в местноста в гората над село Разделна, Жп гарата на с. Разделна, местността между с. Разделна и Девня”. А заснемането и смесването на клипа са заслуга на Razdelna Pictures.

Преди около две години е получил покана за участие във фестивала Mooving body във Варна, на който за първи път заедно със съвременната танцьорка Жана Пенчева са направли един съвременен пърформанс, който се казва Six loves songs, който са създали в рамките на три дена по условията на фестивала, но този проект продължава собсвен живот след това. С него участват във фестивали като Тризависим , в София, фестивалът ACT Festival, София. Междувременно с групата JazzPrоfilactika участват в Jazztronika - Plovdiv Jazz Fest 2019.
Спектакълът Six loves songs получава номинация за Икар тази година. Това е и първата му изява в подобен вид . По-късно получава покана от организацията Steam Room за която композира музиката към танцовият спектакъл dragOn.

Очакваме още сингли от него и един краткосвирещ албум до края на годината.
В края на юли месец с групата JazzProfilactika ще издадат още един краткосвирещ албум с 2 нови трака и четери ремикса. Можете да чуете и първият албум на JazzProfilactika който се казва Tick Tock и е издаден от музикалният лейбъл Timewarp.

Линкове:

Bandcamp: https://chillov.bandcamp.com/
Spotify: https://open.spotify.com/artist/7n5p8...
Website: https://chillov.com/
Facebook: https://www.facebook.com/chillovmusic/
Instagram: https://www.instagram.com/chillov_music/
Vimeo: https://vimeo.com/user78526594

Tsvetan has written music for movies as well as songs in various musical genres. His latest tracks have been influenced by his passion for electronic music.

08/05/2020

Поканиха ме да напиша няколко думи, какво е джазът за мен. Не знам вече колко дни минаха, а не спирам да мисля за това. И е смешно по някакъв мъчителен начин, защото аз не зная какво е това джаз и никак не успявам да го дефинирам.
Както не зная какво е поезия – не! – аз не зная дори какво е стихотворение, но го познавам, когато ми се изпречи под някаква форма, и това е моята (понякога сработваща) свръхсила.
Всички благодатни философии, учения и занаяти имат общо място – те казват, че доброто е това, което отмахва излишното и добавя липсващото.
За мен джазът са крякащите звуци от устата на Ялдъз Ибрахимова в Созопол на единствената ни семейна почивка, родителите ми й се присмиваха и аз също се присмях, а така ми се искаше да слушам още, но бях малка и кой те пита, а после някой ми каза, че човешкият глас е най-съвършеният музикален инструмент и разбрах, че тя е правела точно това и не са й били нужни учленени думи.
В пълна самота с бебето в Студентски град да слушаме двуцифрено число часове на ден касетофона и касетката с черната котка на Жоао Жилберто, докато нося в едната ръка детето, в другата кофа с вряла вода, и после кофа със студена, и после да го изкъпя и да го облека, чист, хубав, кръгъл, да го оставя в леглото и да излея водата от коритото на пода без да искам, и да плачем двамата, а всички минувачи да казват Ах! всеки път, когато момичето от Ипанема ги подмине.
И наистина много години по-късно, джазът е музиката, която Венци Благоев ми пращаше да слушам, още още още, докато се засрамих от лакомията си и го попитах – защо ми пращаш толкова много музика, а той ми отговори – защото поемаш.
И първоначалното натрупване на джазов капитал, сто пъти поред да чуеш една и съща пиеса, и всеки следващ път тези 8 минути да ти се виждат все по-кратки и недостатъчни.
И да чуеш песента на португалски, на английски, на френски, да я изревеш на български, и пак да не ти стига.
А на живо! Пианистът, който може всичко и цялата земна и небесна музика е под ноктите му, а той гледа отдадено лист с пет и половина букви – не ноти, божичко, един и същи лист ли гледаме?, и свири безкрайно туксега.
Музиката туксегаиотвъд, ей така, която намира пукнатините в нас и ги залива и ги запълва, музиката, която отпаря мускули от костите и музиката, която гали и лекува самото ти сърце, и ти отново си имаш сърце.
Начинът, по който творчески слушаш в щастливо, вдъхновено съавторство с непознатите, които слушат заедно с теб на живо; и с всички, които някога са били живи и са чули този записан звук.
Лицето на Майлс Дейвис на обложката на TUTU.
Eкзалтацията, отворените небеса, вкусната глътка вино, смехът, който напира просто защото е радостно, нуждата на живот и смърт да се влюбиш, за да можеш да споделиш с душа и тяло точно тази нота, точно този миг, защото не трябва да ги задържаш за себе си, защото те те свързват с небето.
Мигът няма да се повтори и това е смисълът да си жив, и джазът го прави видимо. Животът ти не е напразен. Излишното е махнато, нужното ти е дарено безвъзмездно и безмилостно – защото мигът ще свърши и ше останеш чисто сам да копнееш за следващия кристален миг на свързаност с красотата. Значи и ти си такъв. Значи си нужен.
И аз.
Други хора го получават по други начини и пътища. И аз също.
Да си прегърна детето. Да сготвя нещо хубаво и майка ми да си хапне. И онези жълти рози на фона на синята врата на гаража.
И това, което наричам джаз, а имам предвид съпреживяването на красотата на света.

Поетесата Мария Донева

Ще ви срещнем с музиканти, които създават специална музика в България. Магьосникът на прекусиите – Петър Йораданов Бъни,...
06/05/2020

Ще ви срещнем с музиканти, които създават специална музика в България. Магьосникът на прекусиите – Петър Йораданов Бъни, хенгдръм интрументалистката Саня Баракова и уърлд джаз композиторът Николай Иванов. Те имат свои проекти, в някои, от които си сътрудничат , имат и солови албуми и обширна музикална дейност.
Най-новият продукт на перкусионистът и композитор Петър Йорданов е платформата Bunyverce, както и се нарича дебютният му албум.
На следния линк ще намерите албумът :
YouTube http://bit.ly/BunyVerse-YouTube
Spotify: http://bit.ly/BunyVerse
Той свири на перуански перкусионнен интрумент -кахон, африканска камба, бас китара, тъпан, джембе, овал и създава на атмосферни звуци, например чрез рейнстикове.

BUNYVERCE

https://www.facebook.com/BunyVerse

е платформа, която се излъчва в Spotify и YouTube. В нея ще откриете уърлд музика, фюжън, ембиънт звук, медитация, както и неговите уроци и курсове за начинаещи на следния линк: https://www.facebook.com/events/1108908759502306.

Уъркшоп Видео : https://www.youtube.com/watch?v=QjWRyDDgxTQУрок


Ето какво Бъни сподели пред Jazz Ocean:

Музика, която често граничи с духовното.

Може би като храна за душата, музика, която да те извисява. Като например да си затвориш очите и да те пренесе на друго място. Както има музики, които те карат да танцуваш диво или пък те напрягат или мотивират и тн. За това мисля, че си е като подхранка за душата. Относно инструмена хандпан, хенг дръм, тук записах едно видео в което обяснявам за него https://www.youtube.com/watch?v=aicTcacyweY
Известно е, че той е измислен 2000г , тоест преди 20години. Съвсем скоро. Но, пък, в него има вплетени инструменти от древени култури. Той е по- скоро резултат, плод на тях. Функцията му за мен е точно тази, за която писах по-горе, да те извисява и да действа успоколяващо и отнасящо. Изключително подходящ е за релаксиращи практики, както и за смирение на ума. Някой хора ги ползват много за звуколечение и терапии на хора. Курсовете, които преподавам, най-често са дръм съркъли , тоест групово свирене на барабани в кръг. Обикновено с групи между 10 и 30 човека. Но сега започвам първи онлайн курс. Групата за този месец вече се запълни. Обикновеено сесиите, когато са на живо протичат с упражнение за разгряване, запознаване с инструментите. Хармонизиране и обединяване на групата в едно чрез ритъм и обединяване на пулса. Учене на определни ритми и фрази. Различни задачи, игри и упражнения според участниците и темата на събитието. Както и част със свободно свирене.

Заедно с Николай Иванов имат общ проект, който се нарича Two Men Orchestra и създават албума Magical Views. Общата точка между двамата се явява уърлд джаза и мистиката на музиката като интелектуално надграждане на състояния, на вселени. След техен концерт публиката остава в тишина, в себе си. Николай Иванов, освен ,че е музикант и композиторът на проекта, както на многбройни солови албуми, той е художник. Двамата са наистина цял оркестър. В 16-те трака на албума им те наслагват звуци в реално време като например ОМ свири на акустични и електрически китари, синтезатори, флейти (немска блок флейта, индийски бамбо флейти, ирландски уисъл), тамбура, ситар; пее вокали, които са като хорове.

На следния линк ще откриете соловите албуми на ОМ:
http://nivaniproductions.com/label

Ето какво сподели Николай Иванов пред Jazz Ocean:

Защо етно музиката винаги е в корена на създаването на музикално духовно произведение като уърлд джаз и езотеричната музика. Какво е за вас тази сакрална музика?

От незпомнени времена вибрационното разбиране за обкръжаващия ни свят е било в основата на етническите култури.В древните времена е съществувала само сакрална музика и тя е била отражение на мистичната концепция за вибрационното излъчване на всичко около нас. Цялото проявление е всъщност „запис” на едни или други вибрации , които по сетивните усещат,”четат” и „чуват”. Във всичко наоколо –планини ,гори, езера и реки, градове и усамотени места се чува гласът на проявената вибрация. Така тази музика е резултат от гласовете или шепота на различни места . Всичко наоколо звучи и ни „пее” със свой собствен глас. Понякога чуваме гласа на отминали времена и хора които са били на тези места. Понякога имам молба от мои познати, които „чуват” музиката да се опитам аз да я „чуя” също, и я пресътворя. Може би, най-велика е музиката на тихите и уединени места- те звучат с най-нежен и фин обертон. На тези места от нас излизат най красивите и добри идеи и чувства. Всичко ,което живее в дълбините на нашата Душа излиза на повърхността и се превръща в извисена Музика и Поезия. Тогава, идва ненарушимата Хармония...
Това е мотото на моите музикални търсения и то е валидно за всичко, което се оптивам да правя, както и кредото ми като артист. Тази линия е четлива във всичките ми проекти, най-вече с група ОМ, а особено цветно тембрална е в много успешното ни дуо ”Two Men Orchestra” с Бъни, в което и двамата свирим на доста инструменти и записваме и наслагваме фрази с лупер. Ако се вгледаме внимателно, ще видим, че в цялата световна музика тази тенденция се усеща фино във всички стилове. Живеем във време, в което имаме неистова нужда от Хармония!

Как рисуването и музиката се съчетават, аз обичам да рисувам и съм джаз певица, мисля, че имат особена връзка помежду си тези две изкуства. Вие как мислите?

Вибрациите на звука и цвета са еквивалентни и съответствията им са използвани отдавана-просто изобразителният език е различен, да не говорим ,че много от титаните на джаза са художници-Дюк Елингтън, Майлс Дейвис и други. Особенно според мен са близки джазовите спонтанни импровизации и абстрактните визуални импровизации-понякога връзката там е обратна. Цели генерации модерни художници, като италианските футуристи или един от създателите на модерната живопис Пит Мондриан са повлияни директно от джаза (Мондриан е директно повлиян от Телониус Монк). Самият блус е „Блю“ и кобалтовото синьо направо го изчерпва...то е блус.

Да се надяваме, че ще отмине скоро това извънредно световно положение, къде ще можем лично да ви слушаме на живо?
Ще имаме нужа от хармония повече от всякога

Дано Анна, лично аз изгубих страшно много гигове извън БГ -Рим, Берлин ,Будпеща и сега на 29.05-2.06 Лондон също ще падне, с Бъни имахме майско турне из Европа...но това са малките изпитания... научих едно много важно нещо от всички музикнати и хора, с които се срещнах навън през годините (първо от Норвежците), всяка вечер свириш или правиш нещата като за последно и се раздаваш докрай...това е пълнота и щастие :):):)

Лично сподели и йога инструкторктата и хенгдръм инструменталистката Саня Баракова относно инструмета хенгдръм:

Изобретателите му казват, че чрез него Ангелите пеят, според тях той има много силно терапевтично влияние, затов не трябва да попада в ръцете на който и да е!И най- вероятно са прави ;)Това което видях по време на интензивното ми свирене и пътуване по света, преди да се завърна на родна земя, е едно и също независимо в коя държава съм - сякъш хората си отварят сърцето и нещо много приятно, много мило влиза там.Виждала съм хора да се разплакват, други буквално замръзват, трети са в екстаз и не могат да повярват на ушите си :)много различни реакции.Аз самата съм абсолютен пример за трансформация благодарение на него.Когато този инструмент се появи в живота ми, аз точно бях приключила с една дейност и нямах ясна идея сега накъде.Имам чувството, че тогава музикат, просто дойде и ме понесе на ръцете си..Живота ми пое тотално нов курс.От едно доста интровертно минало, проблеми с общуването и комуникацията, аз започнах да се изправям и да съм център на внимание, всички да са вперили очи и уши в мен, беше пълен абсурд преди това, много стени се пречупиха и много блокажи се отвориха, да не говорим, колко нови възможности, възприятия и реализации се появиха след това.В йога казваме, че целият свят се е появил от вибрацията на свещената сричка ОМ и всичко е вибрация.Според мен затова музиката въздейства толкова силно на хората и всяко живо същество.Тя комуникира с нас на много по дълбоко ниво и когато фрекуенцията - честота резонира с това което ние носим като честота, магията се случва.Свирейки този инструмент мога да изразя себе си, без думи, това е голяма сила, защото комуникацията е на подсъзнателно ниво.Усета и интуицията са рецепторите, няма граници.

https://www.facebook.com/ashtangayogahome/?modal=admin_todo_tour&_rdc=1&_rdr

https://www.facebook.com/sanya.barakova/?_rdc=1&_rdr

Избрахме тези трима човека, които да представят музиката в сакрално отношение, за да ви приближим повече до изкуството.... всъщност... до себе си ❤️

Текст: Anna Boradzhieva

Petar Yordanov Buny is the person behind the project Bunyverse, who manages by himself to combine in one show the magic of percussion instruments, to record ...

05/05/2020

Поздрав с разкош в хавайска риза. Той е легендарният кубински джаз пианист Чучо Валдес, който в момента прави лайвове от дома си, в тези изолационни времена, за да ни поддържа във висок дух ❤️https://www.facebook.com/valdes.chucho/videos/162433788545122/

03/05/2020

Очаквайте скоро среща със стилът етно, джаз, езотиречна музика. Ще разгоравяме с хората, които създават най-новите проекти в България и достигат до съзнанията на публиката по един личен и сакрален начин.

По повод Международния ден на джаза, помолихме да споделят с нас какво е джазът за тях - невероятните, трудолюбиви, мног...
02/05/2020

По повод Международния ден на джаза, помолихме да споделят с нас какво е джазът за тях - невероятните, трудолюбиви, много истински в своята отдаденост към тази музика- едни от най-успешните български джаз музиканти, организатори на джаз фестивали и водещи в Jazz FM радио.
Част от творците живеят и работят в чужбина, където са добре приети и много уважавани, често се връщат в страната ни, чрез турнета и концерти. С някои от тях сме ви срещали, с други предстои, и не е възможно да бъдат представени с няколко думи тези цели океани. Работата и творчеството им говорят достатъчно за личноста.
И за да обгърнем джаза в прегръдката на близост и на чистата любов, която той е, ще се оставим на мислите на хората, чрез които се докосваме до джаза всеки ден:

Марина Господинова - Джаз певица, преподавател в Музикалната академия, Пловдив.
"Някой беше казал, че “джаз е начинът, по който казваш нещо”. Аз бих добавила, че джазът е животът, такъв какъвто го живее всеки от нас, многолик, непредсказуем, спонтанен..."

Джаз пианистът Милен Кукошаров
"Джазът, музиката като цяло, се случват от напластяването на духовни, житейски и емоционални преживявания.Точно, както пчелите правят мед, но не събирайки мед, а цветен прашец.Така и джазът е резултат от преживяни вътрешни емоции, а не от "събиране" на джаз."

Тромбонистът Георги Корназов
"За мен карантината е творчески период и не променя нищо от моето съществуване... Продължавам всеки ден да пиша музика и да работя своя инструмент и така е за всички артисти и създатели. Те спират да творят, когато спрат да дишат!"

Сакосфонистът Димитър Льолев
" Джаза за мен е начин на живот на всеки инструменталист музикант,вокалист музикант.Всекидневно подържане на владеенето на инструмента,на собствения ритъм, музициране импровизиране и композиране."

Таня Иванова, водеща на предаването "Следобедни импровизации" по Джаз ФМ радио
"За мен джазът отдавна не е само музикален жанр. Наскоро от датския писател Карстен Йенсен научих, че хората в Индонезия описват пътуването като “пречистване на очите”. Ако трябва да направя аналогия, бих казала, че джазът е пречистващо пътешествие чрез слуха, ума и сърцето. Джазът е едно от най-големите ми удоволствия и непрекъснат урок по толерантност, смелост и човечност."

Джаз пианистът Цветан Момчилов
" Свободата да казваш и да изразяваш това което мислиш е рядко явление. Джазът е точно противоположното. Изпълнителите чрез палитрата от звуци могат да бъдат себе си и да говорят истината."

Музикантът Свилен Ноев, които изказва подкрепата си към този стил.
" Обичам да си говоря с джаз музиканти. Освен, че са страхотни музиканти, повечето нямат обречеността да пишат текстове за песни, което е освобождаващо. "

Вокалистът и текстописец Росен Кукошаров
" Джазът ми показа как да съпреживявам музиката, с всички на сцената, научи ме на съпричастност."

Джаз певицата Маги Алексиева
" Джазът е изключителен,защото стимулира импровизацията и подчертава идентичността на артиста.За мен,той е музикалната математика,облечена в чувство,изразност и красота. Може да те накара да се почустваш неудобно,ако не си подготвен за него и класата му,ако нямаш сърцето и знанията да го почувстваш.За това и е толкова величествен."

Джаз пианистът Мирослав Турийски
" Чудил съм се защо такова велико течение в музицирането е кръстено с толкова неподходяща и грозно звучаща (чисто фонетично) дума. Обикновено хората, които практикуват това изкуство са с изтънчен и претенциозен слух, а така едносрично и подигравателно да се сложи този голям етикет. Изключително неподходяща и неблагозвучна комбинация от звуци- джаз"

Петър Димитров организатор на A to jazz fest, тромпетист
"Джазът е полет на мисълта и душата, чиста импровизация и чиста любов. Може би най-искрения жанр - всичко се случва на момента, казваш това, което мислиш, тук и сега. И никога не се повтаряш...Не е ли велико? :)"

Джаз китаристът Петър Георгиев
"Джазът е свободния полет на духа... Излизане от монотонното ежедневие и разчупване на рамките; прескачане отвъд границите на въображението! Както за слушателя, така и за "разказвача". Територия, която дръзват да изследват тези, които искат да усетят нещо различно и ново. Джазът е саундтрак, който се е родил, за да изпрати подобаващо и РАДОСТНО духа на човек в последния му полет към вселената. А преди това е нещо като "демо версия"..."

Мирослава Кацарова-джаз певица, организатор на Пловдив Джаз Фест, водеща на предаванията" Singing and swinging" и "Desafindao" по Jazz FM радио, както и автор и водещ на рубриката Jazzprints по БНТ.
" Знаеш ли, имам неизброимо много истории за и заради джаза, все вдъхновяващи, възхитителни или тъжни. Запомнени. Едно от важните неща на тази музика е щедро подареното чувство, че си свободен и всеки път като пея и слушам, откривам това сякаш за първи път. Джазът няма и не носи рутина, това е един от важните му уроци към мен. Затова е повече от музикален жанр. Много от големите джазмени твърдят, че джазът е състояние на духа. Така е. Защото прониква в изборите ни: и естетичните, и етичните."

Включи се и един невероятен музикант, който обожава страната ни след участието му в Пловдив Джаз Фест миналата година и няма търпение да се върне отново.

Джаз пианистът Лоурънс Фийлдс
" Джазът е свобода, джазът е работа в екип, джазът е емоция и вдъхновение, създадени в една секунда, в един момент"

С благодарност към вас и всички джаз музиканти, които ни водите в това приключение.
❤️

Address


Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Jazz Ocean posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Videos

Shortcuts

  • Address
  • Alerts
  • Videos
  • Claim ownership or report listing
  • Want your business to be the top-listed Media Company?

Share

Списание за музика и изкуство

Списанието е различно с качеството, което Ви предлагаме да усетите в музикалното изкуство. Държим на високия стил, уникалност и дълбочина, защото знаем, че именно “Дяволът се крие в детайла”. Ще ви поведем на крилата на стила и жанра в музиката и различните изкуства, чрез вълнуващи срещи и интервюта, разкази, фотографии, истории, новини и събития.

С уважение

Music & Art Journal