10 років тротуари Полтави «не на часі». Пішохідні зони потребують ремонту.
Розбиті, понівечені та розтрощені – так жителі міста Полтава описують стан тротуарів поблизу зупинки «Котлярик», що не ремонтували понад 10 років.
У місті проживає велика кількість внутрішньопереміщених осіб та військовослужбовців, що повертаються з фронту, на жаль, зі статусом «людина з інвалідністю».
Тому зробити місто більш «зручним» та «доступним» – є пріоритетом.
🇺🇦 «ЛОФТ» 3 ОШБР: ПРО НЕМОЖЛИВІСТЬ ДЕМОБІЛІЗАЦІЇ, ВТРАТУ ПОБРАТИМІВ, АДРЕНАЛІН ВІД БОЙОВИХ ЗАВДАНЬ
Бахмут, Авдіївка, Херсон, Маріуполь — це неповний перелік найгарячіших точок, де виконувала бойові завдання третя окрема штурмова бригада.
У перші години повномасштабного вторгнення ветерани російсько-української війни створили добровольчий підрозділ у складі ЗСУ, який згодом перетворився в ССО “Азов”, пізніше – у третю окрему штурмову бригаду.
З 10 по 14 червня представники бригади приїхали у Полтаву, аби познайомити ближче зі своїм підрозділом та заохотити новобранців приєднатися до лав ЗСУ. Ексклюзивно для «Ми — Полтава» нам вдалося поспілкуватися з бійцем 3 ошбр Юрієм Гуцало.
Він став на захист країни 27 лютого 2022 року та наразі служить кулеметником та навідником третьої окремої штурмової бригади.
Чому 3 ОШБр перекидають на найважчі напрямки, чи можлива демобілізація під час війни та чому військових часто тягне назад до своєї бригади та побратимів — дивіться у нашому матеріалі.
Безхатні тварини: покинуті, але врятовані
🐈🐕Тимчасовий дім для безхатніх тварин — як вони потрапляють до пункту перетримки?
Поки деякі домашні тварини зростають у теплі, турботі та любові, інші вимушені виживати та все життя чекати на своїх батьків.
Покинуті або ті, що ніколи не мали свого дому — потрапляють сюди, у Полтавський міський пункт перетримки, аби відновити свої сили та вилікувати рани.
Рятують, лікують, доглядають, годують — робітники у пункті перетримки працюють майже без вихідних, аби забезпечити комфортні умови та подарувати тваринам свою любов.
Скільки зараз кішок та собак знаходиться у пункті перетримки та які історії у кожної з них, дивіться у нашому матеріалі.
Відновлення життя у Супрунівці
👷Відновлення життя у Супрунівці
🔨Вже третій день у Супрунівці триває ремонт даху у будинку, що був пошкоджений внаслідок ракетного обстрілу. На відновлення з бюджету громади спрямували майже півтора мільйона гривень.
🪚Робітники працюють майже без вихідних, аби якнайшвидше забезпечити сприятливі умови для жителів будинку. Завершити ремонтні роботи планують за два-три тижні.
🇺🇦🕯 На честь полеглих героїв-земляків 2 червня у селі Мачухи урочисто відкрили Алею памʼяті.
На металевих конструкціях розмістили світлини 18 полеглих захисників, життя яких було пов’язане з Мачухівською громадою.
Місце розміщення фото експозиції обрано більшістю рідних Героїв.
На відкриття алеї прийшли жителі громади, батьки та рідні загиблих військових, посадовці, військовослужбовці та священнослужителі.
Всі присутні вшанували пам’ять полеглих захисників хвилиною мовчання та покладанням квітів.
Ефективний сезонний покіс
Ефективний сезонний покіс
🌱У Ковалівському старостинському окрузі триває сезонний покіс трави. Декілька років мешканці старостата жили у суцільних хащах. Цьогоріч КАТП-1628 надали спеціальне обладнання аби привести територію до належного вигляду.
👷♂️При цьому, аби викосити всю траву в окрузі залучили двох комунальників, які впоралися за півтора тижня, говорить Юлія Березній.
Цьогоріч сезон скошування трави відбувся вчасно й триває у всіх старостах.✅
Колоритні фонтани: Полтавщина «оживає»
⛲️Колоритні фонтани: Полтавщина «оживає»
🥰З настанням тепла у Полтавському районі запускають фонтани. З початку повномасштабного вторгнення у місті не вмикали жодного фонтану.
Перші у цьому весняно-літньому сезоні водограї вже запрацювали у Розсошенцях, що поблизу Полтави.
💸Тим більш, відновлюють роботу водограїв не за кошти міського бюджету, а грошима будівельника.
Полтава для молоді: нова зона для відпочинку
Полтава для молоді: нова зона для відпочинку
🛹У мікрорайоні Браїлки з'явиться перший скейт-парк. Побудують його на території ЖК «Пелюстковий». Він буде відкритий не тільки для мешканців комплексу, а й для всіх охочих.
🛝Окрім скейт-парку планують облаштувати спортивні та дитячі майданчики. А особливістю житлового комплексу буде пливучий фонтан посередині.
Поки на цій території – хащі, розчищати їх почнуть найближчим часом. Проте вже восени будівельні роботи мають завершитися.✅
Зневоднення у Полтаві: коли ввімкнуть воду
На початку травня на ділянці Супрунівської головної каналізаційної насосної станції у Полтаві сталася аварія. Через це майже 50% населення залишилося без стабільного водопостачання.
⚒️Причина аварії – зношеність труби, які не замінювали майже 50 років.
Під час сесії Полтавської міської ради депутати ухвалили рішення виділили 10 мільйонів гривень. Також планують звертатися по допомогу до міжнародних організацій. Адже розраховувати лише на бюджет міста — марно.
💷 Щоб привести до ладу мережу, потрібно не менше мільярда гривень, говорить керівник водоканалу. Ані місто, ані область таких коштів не мають.
Конкретної дати відновлення водопостачання – немає. Бо крім КП ПОР «Полтававодоканал» це залежить і від допомоги міжнародних організацій, і від тендерної процедури.
🔧Щоб оновити мережу, потрібний комплексний підхід. Інакше водоканал працюватиме в режимі «гасіння пожеж».
На часі: Полтаву приводять до ладу
На часі: Полтаву приводять до ладу 😮
Протягом останніх десяти років до представників місцевої влади неодноразово надходили повідомлення про занедбаний вигляд «митної площі» на Подолі.
🧹🪚Депутати, представники ЖКГ та полтавці пройшлися по району та визначили перелік робіт для підтримки належного вигляду вулиць.
💸 Аби привести до ладу територію багато часу та коштів не потрібно. Три тижні, за словами представників влади, буде достатньо аби виконати роботу.
ДЕ ТА ЗА СКІЛЬКИ МОЖНА КУПИТИ НАЙСМАЧНІШУ ПАСКУ У ПОЛТАВІ?
ДЕ ТА ЗА СКІЛЬКИ МОЖНА КУПИТИ НАЙСМАЧНІШУ ПАСКУ У ПОЛТАВІ?
#Великдень #Пасха #Полтава
У неділю, 5 травня, православні християни відмічають Воскресіння Христове. Зазвичай у цей день віряни збираються біля храмів, щоб посвятити паску.
Ми вирішили обійти місця, де у нашому місті можна знайти вже готові паски. Порівняли ціни, зібрали прайс. А потім влаштували справжній батл, протестувавши хліб на смак.
«Кулиничі», «Сільпо» чи «Франик» та інші. Великодній хліб якого закладу найсмачніший та найдешевший?
Більше про це – дивіться у нашому матеріалі.
💡 У Полтаві на вулиці Шевченка почали встановлювати світлодіодні світильники Philips, вартістю понад мільйон гривень, які Полтавській громаді передала фундація «Signify».
Завдяки новим світлодіодним ліхтарям можна вивільнити 20 кВт на підстанції, які спрямують на освітлення провулків.
Полтавці ж вважають, що старі ліхтарі потребували заміни давно і встановлення нових це, в першу чергу, економія і власна безпека.
Встановити всі LED-світильники планують протягом наступних кількох тижнів.
БАТАЛІЇ ЗА ВЛАДУ
🥊 Баталії за владу 😡
😱У Кобеляках частина депутатів намагалася увірватися в кабінет виконувача обов’язків міського голови.
Частина опозиційних депутатів Кобеляцької міськради вимагали впустити в кабінет колегу, якого двома днями раніше вони обрали виконувачем обов’язків міського голови. Серед депутатів, які голосували, були й ті, хто вже не має повноважень.
‼️Тому чинна влада вважає це рішення незаконним.
Ба більше, нібито, новообраного в.о мера Кобеляк зранку зареєстрували без документів та печатки, кажуть в міськраді.
Більше про конфлікт у сюжеті 👇
😱 Нового в.о мера Кобеляк реєструють без документів❓
Про це заявила заступниця міського голови. Каже, нібито, реєстратор з Кременчука прийняв документи без печатки.
Депутат Кобеляцької міської ради, якого реєструють як в.о мера, говорить, що печатка в цьому випадку непотрібна, а на документах достатньо підписів депутатів.
Коментарі сторін дивіться у нашому відео 👆
Що передувало?
▪️Два дні тому частина депутатів провели зібрання, яке у міській раді Кобеляк вважають незаконним.
▪️Чому незаконним? Бо у зібранні брали участь 14 депутатів, двоє з яких нелегітимні, відкликані раніше.
▪️На зібранні депутати проголосували за звільнення чинного в.о. мера Кобеляк. Натомість обрали свого.
▪️Юрист каже, що рішення, яке ухвалили частина депутатів, не прийняте. Бо за нього голосували дві людини, які не можуть вже це робити.
‼️ Детальніше про конфлікт у репортажі наших журналістів 👉 https://www.youtube.com/watch?v=mbo_FbMjSmo
⚡️❗️Незаконне захоплення влади.
⚡️❗️Незаконне захоплення влади.
👨💼На Полтавщині депутат ОПЗЖ та нелегітимні депутати намагаються захопити владу у міськраді.
👥️Частина депутатів Кобеляцької міської ради, двох з яких відкликали тиждень тому, провели засідання, на якому висунули свого кандидата.
Однак все відбулося незаконно, вважає заступниця міського голови Кобеляк. Адже за рішення голосували нечинні депутати, ще й з порушенням процедури.
Детальніше про ситуацію та коментарі сторін дивіться у репортажі наших журналістів👆
😱 ОБЛУЩЕНА ФАРБА, ДІРЯВІ ГІРКИ, РАДЯНСЬКІ КАРУСЕЛІ: ЯКІ ДИТЯЧІ МАЙДАНЧИКИ У ПОЛТАВІ НАЙНЕБЕЗПЕЧНІШІ
Розваги чи небезпека?
Вигоріла фарба, облущене покриття, а на деяких дитячих майданчиках Полтави досі стоять каруселі радянських часів, на яких гойдалися ще наші батьки. Тому цей випуск ми присвячуємо саме дитячим майданчикам Полтави. Обʼїхати абсолютно всі місця розваг майже неможливо. Бо це тисячі локацій. Тому на нашій сторінці «Ми-Полтава» в Instagram ми кинули клич, та попросили кілька полтавських матусь показати майданчики, які вони найчастіше відвідують з дітьми. Ми побували на Огнівці, Половках, та майже в центрі. Що з того вийшло дивіться у випуску.
А в коментарях ви можете написати вашу вулицю, та вказати, який стан дитячого майданчика біля вашого дому. І не забудьте поставити лайк цьому відео, щоб підтримати нашу роботу.
🥛Побилися через молоко? 🤨
На Мотелі жінки влаштували бійку в черзі за молоком. Одна вдарила іншу пластиковою пляшкою по голові, а та натомість відбивалася ціпком.
«ГЕРОЇ»: Олександр «Таран» Тараненко. Випуск 10
🇺🇦 «ГЕРОЇ»: Олександр «Таран» Тараненко. Випуск 10
«Він допомагав усім, він памʼятав всіх, і хотів, щоб про нього памʼятали», – так згадують близькі та рідні про Олександра Тараненка.
Присвячуємо випуск проєкту «Герої» річниці загибелі воїна Олександр Тараненка.
Військовий народився в Михайлівці Полтавського району, був миротворцем в Косово, у 2014 році пішов добровольцем захищати Батьківщину. Також у 2022 році з перших днів повномасштабної війни боронив Україну.
Виконував бойові завдання у Запорізькій області, на Херсонському напрямку, у Донецькій та Луганській областях. Мав поранення, але лави Збройних Сил не залишив.
У цивільному житті працював водієм та охоронцем. Мріяв та планував, що зможе займатися сільським господарством.
16 лютого 2022 року загинув у населеному пункті Діброва, що на Луганщині. Воїну було 38 років.
🤯 ВІДБИЛИ ГЕНЕРАТОР, ПРОБИЛИ ЧОТИРИ КОЛЕСА, ЗАГУБИЛИ ФАРУ! 🛣 ДОРОГИ, ЯКИМИ НЕ ПОТРІБНО ЇЗДИТИ В ПОЛТАВІ!
Коли на вулиці стає тепліше, тане сніг, зникає і дорожнє покриття на вулицях Полтави. "Ми-Полтава" вирішили скласти перелік ділянок, де краще не їздити на автівці.
Щоб бути максимально обʼєктивними, ми запросили на зйомку місцевих водіїв. Тому дивіться наш випуск, щоб знати, на яких вулицях можна відбити фари, втратити колеса та генератор.
#Полтава #Україна #дороги #ями #полтавщина #авто
Внаслідок снігопаду дороги в Полтаві перетворилися на суцільний бруд, калюжі та ожеледицю.
Внаслідок снігопаду дороги в Полтаві перетворилися на суцільний бруд, калюжі та ожеледицю.
Через погодні умови, з самого ранку в області сталося вже декілька ДТП за участі легковиків, автобусів та навіть фур.
Близько 600 комунальників від самої ночі ліквідують наслідки снігопаду. 15 тракторів займаються розчищенням талого снігу, а 5 вантажівок розвозять сіль та пісок.
Проте, деякі полтавці скаржаться, зазначаючи, що в інших містах прибирають набагато краще.
У першій міській клінічній лікарні наголошують на тому, що суттєвого збільшення травмованих внаслідок негоди не бачать. Але, вночі температура повітря має знизитися, тож завтра сніг перетвориться на справжню ковзанку.
Будьте уважними та пересувайтеся обережно, одягайте відповідне взуття, щоб не наражати себе на небезпеку!