Сумщина сьогодні

  • Home
  • Сумщина сьогодні

Сумщина сьогодні Свіжі новини Сумщини
(2)

12/09/2024

Надання юридичних консультацій, складання заяв, скарг,

11/09/2024

Друзі, знайомі, просто небайдужі 🙏 Ми з Вами за останні два місяці відігнали 3 авто нашим ЗАХИСНИКАМ💪🇺🇦
Давайте і на цей раз не будемо байдужими 🙏
Що з Вас:
💙ВПОДОБАННЯ;
💛МАЛЕНЬКИЙ ДОНАТ;
💙ЯКЩО НЕМАЄ ЗАРАЗ ЗМОГИ СКИНУТИ ХЛОПЦЯМ НЕВЕЛИЧКУ СУМУ, ЗРОБІТЬ РЕПОСТ🙏
Від нашої допомоги залежить ЖИТТЯ та ЗДОРОВʼЯ наших НЕЗЛАМНИХ 🇺🇦
4149437867296905
P.S у нас черга на запити від хлопців, борг💔
Якщо ми з Вами закриємо швиденько цей збір, ми врятуємо життя не одному підрозділу, АВТО - ЦЕ БЕЗПЕКА НАШИХ ВОЇНІВ 🇺🇦

Свіжі новини Сумщини

20/10/2021

‼️ПРАВИЛА ПОЇЗДОК МІЖ РЕГІОНАМИ: які документи потрібні‼️
✅✅✅З 21 жовтня набувають чинності нові правила міжрегіональних перевезень на жовтому та червоному рівнях епіднебпезки. Стосуватимуться вони регулярних та нерегулярних перевезень. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

❗Норми не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.

❗Для користування міжрегіональним транспортом у регіонах із жовтим та червоним рівнем епіднебезпеки потрібно буде мати один із вказаних документів:

⚠️оформлений на порталі “Дія” або в однойменному додатку “жовтий” чи “зелений” міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;
⚠️іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
⚠️документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;
⚠️Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров'я, або в сімейного лікаря;
⚠️негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.

Начальник бюро правової допомоги БОНДАРЕНКО МАРІЯ.

11/10/2021

На засіданні Кабінету міністрів посилили правила для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епіднеб...

06/10/2021

❓ЯК ПРОДАТИ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ: АЛГОРИТМ ДІЙ ДЛЯ ПРОДАВЦЯ❓

❗1. Підготовка документів

✅Операції з купівлі-продажу землі мають багато умов і обмежень, тому перше, що повинна зробити людина, яка планує продати свою сільгоспділянку, – це підготувати всі необхідні документи.

✅Передусім потрібно, щоб ділянці був присвоєний кадастровий номер. І щоб право на цю ділянку було зареєстровано в Держреєстрі речових прав на нерухоме майно. Також знадобиться паперова або електронна виписка з цього реєстру.

✅Чи є у вашої ділянки кадастровий номер – можна перевірити на публічній кадастровій карті. Якщо номера немає, необхідно звернутися до розробника документації із землеустрою для виготовлення технічної документації зі встановлення або відновлення меж ділянки в натурі і зареєструвати ділянку в Державному земельному кадастрі. Під час реєстрації ділянки їй буде присвоєний кадастровий номер.

✅Для реєстрації права власності потрібно звернутися до виконавчих органів сільських, селищних і міських рад, до нотаріуса або до ЦНАП. Найближчий можна вибрати зі списку.

✅✅✅👆Для реєстрації права власності потрібні такі документи:
🔴виписка з Державного земельного кадастру;
🔴копія та оригінал паспорта та ідентифікаційного номера;
🔴підтвердження сплати адміністративного збору;
🔴документ про права на ділянку (державний акт на право власності на землю, договори купівлі-продажу, дарування, міни, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину).
‼️Після реєстрації права власності на землю потрібно замовити паперову або електронну виписку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

❗2. Перший похід до нотаріуса

Підготовка багатьох інших супровідних документів, а також перевірка ділянки перед операцією покладаються на нотаріуса. Тому насамперед потрібно вибрати, хто з них супроводжуватиме угоду купівлі-продажу.

✅У перший візит до нотаріуса потрібно подати заяву та проєкт договору купівлі-продажу із зазначенням попередньої суми угоди. Крім того, нотаріус повинен зареєструвати в Держреєстрі речових прав на нерухоме майно про продаж земельної ділянки, якщо ділянка перебуває в оренді.

✅Також нотаріус, який реєструватиме договір купівлі-продажу, повинен запросити інформацію про те, чи не є ділянка предметом судового спору, чи не перебуває земля під арештом, чи немає заборони на відчуження. Якщо які-небудь обмеження є, потрібно буде або відмовитися від продажу, або виконати умови, щоб заборони були скасовані.

❗3. Пошук покупця

✅За новими законами, пріоритетне право на придбання ділянки, що йде на продаж, має насамперед надрокористувач, який має дозвіл на видобуток корисних копалин загальнодержавного значення (якщо земельна ділянка знаходиться в межах ділянки надр, наданих йому в користування). У другу чергу – орендар. Це означає, що продавець повинен насамперед запропонувати купити землю їм (при цьому чергу орендаря настає тільки в разі відсутності надрокористувача або його відмови від купівлі ділянки). Зробити це також потрібно буде через нотаріуса.

Начальник бюро правової допомоги БОНДАРЕНКО МАРІЯ

24/09/2021

‼️Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб
👆⚠️Від сплати податку на землю звільняються такі категорії фізичних осіб (ст. 281 Податкового кодексу України):

🔴особи з інвалідністю першої і другої групи;
🔴фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
🔴пенсіонери (за віком);
🔴ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
🔴фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
🔴власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, які передали ці ділянки та паї в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

❗Відповідно до п. 2 статті 281 Податкового кодексу України звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

✅для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;
✅для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;
✅для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
✅для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;
✅для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

Начальник бюро правової допомоги БОНДАРЕНКО МАРІЯ.

20/09/2021

⁉️У спадок дістався кредитний борг: що варто знати⁉️
❓Які дії банку в разі смерті позичальника❓

‼️Насамперед важливо відзначити, що банк зупиняє нарахування відсотків з дня смерті позичальника. Спадкоємцям необхідно письмово повідомити кредитора про те, що трапилося, і додати копії підтверджувальних документів.

⚠️Якщо позичальник кредиту помер, хто повинен платити кредит за померлу людину — з'ясовується протягом півроку за фактом прийняття спадщини. На цей час позика залишається замороженою. Після прийняття важливо відразу врегулювати відносини з кредитором і домовитися про графік виплат.

❗У разі, якщо від повернення грошей явно відмовилися — згідно із законодавством України у банку-кредитора є право звернутися до суду.

‼️Однак варто звернути увагу на такий момент. Банк має звернутися до вас з вимогою про сплату заборгованості в такі строки:

🔴протягом шести місяців від дня, коли він дізнався або міг дізнатися про відкриття спадщини, пред'явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, незалежно від настання строку вимоги;

🔴протягом одного року від настання строку вимоги, якщо банк не знав і не міг знати про відкриття спадщини.

‼️У разі порушення банком хоча б одного строку ви звільняєтесь від сплати боргу.

⚠️Оскільки ви прийняли спадщину, то повинні розрахуватися з боргами померлого — однак лише за умови, якщо банк виконав свій обов’язок щодо повідомлення вас про наявну заборгованість у строки, наведені вище.

👆❗Також зазначимо, що на час прийняття спадщини, банком припиняються всі нарахування за боргом спадкодавця, однак це здійснюється за заявою спадкоємців відразу після смерті спадкодавця, тому ви можете вимагати зменшення суми боргу банком, якщо такі нарахування були здійснені.

Начальник бюро правової допомоги БОНДАРЕНКО МАРІЯ.

10/09/2021

У публічних питання життєдіяльності Конотопщини ми не завжди підтримуємо погляди НК "Азов" ,але у питанні боротьби з «аферистами під вивіскою АТОвців» ми цілковито підтримуємо та солідарні з цими побратимами.
У зв`язку з блокуванням інтернетресурсів керівника осередку НЦ «Азов» Конотопського району Генадія Середи на його прохання та його погодження публікумо його звернення :

Я, Генадій Середа , голова НЦ «Азов» у Конотопському районі, діючий член координаційної ради при губернаторі у Сумській області звертаюсь до всіх учасників АТО нашого краю та повідомляю:
Вважаю разом з побратимами не дійсною новостворену спілку учасників АТО : ГО "Конотопське об'єднання учасників бойових дій АТО, ООС та волонтерів" (44392232)
яку юридично очолює Міщенко Євген https://ring.org.ua/edr/uk/company/44392232 ,а фактично керує людина, що не являється учасником АТО чи ООС – Літвіненко Олександр.
У зв,язку з тим, що дана організація створена для проведення комерційних проектів і займається лише приватними бізнесовими справами прикриваючись назвою учасників АТО.
Прикладом цього являється подія сьогодення 10.09.21. у Буринській ОТГ, куди вони заїхали на шість діб з метою підтримки депутатів для проведення політичної афери, а саме – блокування діяльності Буринської міської ради з заміною всіх замків, інактивацією систем відео нагляду – з метою підтримки рейдерського втручанням в діяльність органів місцевої влади Буринської ОТГ.
Закликаємо всіх учасників АТО прибути та прийняти участь у роботі Буринської районної ради 11.09.2021. з метою попередження провокацій новоствореної ГО та розібратися з діяльністю аферистів і запроданців вищевказаної ГО.
Прошу особливої уваги з боку працівників правоохоронних органів.

10.09.2021. Генадій Середа НК «Азов» .

Приєднуємось до звернення - ГО "КОВВЗНУ"

27/07/2021

❗❗❗У разі набуття земельної ділянки сільськогосподарського призначення у власність за відплатним договором (купівля-продаж, рента, міна тощо) нотаріус зобов’язаний перевірити джерела походження 💰 коштів або інших активів набувача.

❗Джерелами походження коштів для набуття у власність земельної ділянки можуть бути:
🔴заробітна плата (грошове забезпечення);
🔴гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовими правочинами;
🔴дохід від підприємницької або незалежної професійної діяльності;
🔴дохід від відчуження майна;
🔴дивіденди;
🔴проценти;
🔴роялті;
🔴страхові виплати;
🔴виграші (призи) в азартні ігри, виграші (призи) у лотерею чи в інші розіграші, у букмекерському парі, у парі тоталізатора;
🔴призи (виграші) у грошовій формі, одержані за перемогу та/або участь в аматорських спортивних змаганнях;
🔴благодійна допомога;
🔴пенсія;
🔴спадщина;
🔴подарунки;
🔴кошти, отримані в позику (кредит);
🔴набуття права на знахідку або скарб;
🔴інші джерела, не заборонені законом.

✅✅✅Документами, що підтверджують джерела походження коштів, є:
☑️ декларація про майновий стан і доходи;
☑️ декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру/декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органу місцевого самоврядування;
☑️ річна (квартальна, інша) фінансова та/або податкова звітність юридичної особи — набувача та фізичної особи-підприємця (за наявності), що отримана нотаріусом безпосередньо від набувача (баланс, витяги, що містять дані про прибутки та збитки господарської діяльності клієнта, податкова декларація з додатками);
☑️ фінансова звітність юридичної особи — набувача, що оприлюднена відповідно до вимог законодавства;
☑️ інші документи, що підтверджують джерела походження коштів.

👉 Нотаріус для встановлення джерел походження коштів може використовувати офіційні документи, публічну інформацію, зокрема відомості Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством з питань запобігання корупції, інформацію, отриману від набувача.

Начальник бюро правової допомоги
БОНДАРЕНКО МАРІЯ.

20/05/2021

Cтаном на травень 2021 року, продаж земель сільськогосподарського призначення неможливий, однак це можна буде зробити з 1 липня 2021 року.
❗❗❗ 1 липня 2021 року відкривається ринок землі, 31 березня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-IX.
❗ З 1 липня 2021 року землю зможуть купити тільки фізичні особи, які є громадянами України. Максимальний розмір – 100 га на людину. З 1 січня 2024 року поряд з фізичними особами землю зможуть купувати також юридичні особи, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади, територіальні громади та держава. При цьому максимальний розмір покупки може становити 10 тис. га.
📌📌📌 Ухвалений закон прямо не регулює питання процедури купівлі-продажу землі, але він містить три істотні нововведення до звичайної процедури купівлі-продажу земельної ділянки. Вона включає нотаріальне посвідчення договору про купівлю-продаж з внесенням даних про нового власника в кадастр. При посвідченні угоди про відчуження земельної ділянки сільськогосподарського призначення, перевірятиметься дотримання встановлених Земельним кодексом України вимог до набувачів права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, у тому числі обмежень щодо загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які вправі набувати у власність одна особа. Якщо за результатами перевірки буде виявлено невідповідність таким вимогам, нотаріус відмовить у посвідченні угоди.
❗ Покупець буде перевірятися на предмет можливості придбання ним землі в певних розмірах. Порядок такої перевірки має затвердити Кабінет Міністрів України.
❗Купівля буде можлива тільки в безготівковій формі. Для цього покупцеві потрібно відкрити рахунок у банку. До 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку. Оцінку буде проводити Держгеокадастр, яка складатиметься з аналізу грунтів за різними параметрами: склад, кліматичні умови, розміщення. Буде створена відкрита база даних з усією інформацією щодо нормативної грошової оцінки земель у різних регіонах.
Повинні бути документально підтверджені джерела походження коштів для купівлі землі.
Укладення цивільно-правових угод, що передбачають перехід права власності на земельні ділянки, а також набуття права власності на земельні ділянки за такими угодами, здійснюються відповідно до Цивільного кодексу України з урахуванням вимог Земельного кодексу України.
Купівля-продаж земельної ділянки здійснюється з дотриманням переважного права на її придбання. Переважне право на придбання земельної ділянки може бути передано його суб’єктом іншій особі, про що такий суб’єкт має письмово повідомити власника земельної ділянки.

22/04/2021

❗️Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті, а у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у законі.
❗️ЦК передбачено п'ять черг спадкування за законом, які у визначеному законодавством порядку закликаються до спадкування почергово.
❗️Зверніть увагу, в межах однієї і тієї самої черги спадкоємці спадкують майно померлого у рівних частках.
✅✅✅При цьому, право на спадкування кожною наступною чергою спадкоємців за законом настає при відсутності спадкоємців попередньої черги або при неприйнятті ними спадщини або відмови від її прийняття, а також у разі, коли всі спадкоємці першої черги усунені від права на спадкування.
📌У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, другий з подружжя та батьки.
📌У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.
📌У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця.
📌У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.
📌У п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення. ❗️Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа.
❗️Також у п'яту чергу право на спадкування за законом одержують утриманці спадкодавця, які не були членами його сім'ї.

15/04/2021

❗"єМалятко" — комплексна послуга для батьків новонароджених. За однією заявою, поданою онлайн, можна зареєструвати народження дитини та отримати до 9-ти державних послуг від різних органів влади, потрібних при народженні дитини.

📌Реєстрація народження за допомогою єМалятко — це:

🔴зручно. За допомогою єМалятко можна замовити усі потрібні послуги для немовляти у зручний час та у зручному місці. До електронної заяви потрібно лише внести дані про маму, тата і дитину, а навпроти — послуги, які хочете отримати, поставити галочку.

🔴сучасно. Заяву єМалятко можна подати онлайн на порталі Дія. Більше не потрібно десятки різних заяв, робити ксерокопії документів та стояти у чергах.

🔴швидко. Орієнтовний час заповнення заяви єМалятко — 20-30 хв, реєстрація народження відбувається протягом 1 робочого дня.

🔴безпечно. Подана онлайн заява єМалятко допомагає не тільки заощадити час, а й не піддавати ризику своє здоров'я та здоров'я родини у час поширення Covid-19.

12/04/2021

❓Як підтвердити страховий стаж, коли трудова книжка втрачена, а призначати пенсію настав час?
❓Чи можуть колеги, які в цей же період працювали разом, бути свідками та підтвердити страховий стаж?
❓Які потрібно здійснити дії, щоб роки роботи були зараховані до стажу? – ці питання турбують наших громадян все більше й більше.
📌Відповідно до ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. ❗Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом (01.01.2004 р.), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
❓ Який документ є підтвердженням стажу роботи?
📌Відповідно до постанови КМУ від 12.08.1993 р. № 637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
❓ Які документи потрібні для підтвердження стажу у разі, коли записи в трудовій книжці відсутні або неправильні?
❗За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

❓Чи зможуть допомогти колишні колеги по роботі підтвердити стаж?
📌За відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливості їх одержання у зв’язку з воєнними діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями стаж роботи, який дає право на пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі.
✅✅✅За відсутності документів з інших причин трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника. При цьому обов’язково необхідно надати довідку архіву про відсутність відомостей про роботу заявника.
❓Як бути особам із Донецької та Луганської областей, Автономної республіки Крим, які вимушені були покинути місця свого проживання та не мають змоги зараз взяти відповідні підтверджуючі документи?
❗У разі коли в трудовій книжці є записи про періоди роботи до 01.01.2004 р. з виправленнями або недостовірні чи неточні записи про періоди роботи на підприємствах, в установах, організаціях або їх правонаступниках, розташованих на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, стаж роботи, який дає право на пенсію підтвердження зазначених періодів здійснюється Комісіями з питань підтвердження стажу роботи, що дає право на призначення пенсії, утворених відповідно до постанови Правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006 р. № 18-1.
❗Для підтвердження періодів роботи на підприємствах, які розташовані на тимчасово окупованій території, заявник (його представник) подає трудову книжку та зазначає у заяві дані про свідків (не менше двох), які знають заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (у тому числі в колгоспі) і мають документи про свою роботу за період, щодо якого вони підтверджуватимуть роботу заявника.

❗ Заявник (його представник) може додатково подавати інші документи про стаж роботи.
❗Для підтвердження періодів роботи на підприємствах, які розташовані на тимчасово окупованій території, територіальний орган Пенсійного фонду України запрошує та опитує свідків. Результати опитування свідка оформляються Актом опитування свідка
Акти опитування свідків (заяви свідків) та копії документів про їх роботу за час, щодо якого вони підтверджують роботу заявника, додаються до заяви про підтвердження стажу та передаються на розгляд Комісії, яка приймає рішення щодо підтвердження стажу роботи або про відмову в його підтвердженні та не пізніше п’яти робочих днів з дня його прийняття повідомляють заявника про прийняте рішення.
❗До пенсії потрібно готуватися заздалегідь, тому необхідно завчасно переглянути внесені записи до трудової книжки і у разі виявлення неточних записів звернутися до підприємства чи архівних установ за отриманням відповідних довідок.

09/04/2021

❗ОДНОРАЗОВА МАТЕРІАЛЬНА ДОПОМОГА ФОП та НАЙМАНИМ ПРАЦІВНИКАМ❗
📌Ми створили для вас детальну інструкцію про отримання послуги у мобільному застосунку та на порталі Дія.

❓Як отримати послугу у застосунку?

- Авторизуйтесь у застосунку за допомогою через свій Приват24, Monobank, або BankID НБУ.

- У розділі “Послуги” натисніть “Отримати допомогу”.

- Дія автоматично перевірить ваші дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду України на відповідність умовам отримання допомоги.

- Введіть номер свого гривневого рахунку у форматі IBAN. Отримати кошти можна лише на особистий рахунок. Дізнайтеся IBAN свого рахунку тут.

- Очікуйте сповіщення про опрацювання заяви.

Завантажуйте застосунок👇 https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.gov.diia.app

❓Як отримати послугу на порталі?

- Зареєструйтеся чи авторизуйтеся, якщо вже зареєстровані, у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.

- У розділі “Послуги” оберіть Одноразова матеріальна допомога ФОП та найманим працівникам.

- Дія автоматично перевірить ваші дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного Фонду України на відповідність умовам отримання допомоги.

- Підтвердіть своє поточне місце роботи.

- Введіть номер свого гривневого рахунку у форматі IBAN. Отримати кошти можна лише на особистий рахунок. Дізнайтеся IBAN свого рахунку тут👇
https://thedigital.gov.ua/iban

- Перевірте та надішліть заповнену заяву.

- Очікуйте повідомлення про нарахування виплати.

Хто може отримати послугу?

1. Наймані працівники юридичних осіб або ФОПів, якщо:

🔴 основний КВЕД належить до тих, стосовно яких вжито карантинних заходів;

🔴 організація, у якій ви працюєте, нарахувала ЄСВ за ІІІ квартал 2020 року;

🔴 середня заробітна плата найманого працівника не перевищує 30 тис. грн на місяць за ІІІ квартал;

🔴найманий працівник не працює за сумісництвом в організації.

2. ФОПи, якщо:

🔴 станом на 31.10.2020 основний КВЕД віднесено до тих, стосовно яких вжито карантинних заходів;

🔴 займається діяльністю понад 3 місяці;

🔴 сплатив ЄСВ не менше, ніж за три місяці у 2020 році;

🔴 якщо, ви не є одночасно найманим працівником.

✅✅✅ Перелік КВЕД за посиланням 👇
https://diia.gov.ua/news/kvedy

❗Це одноразова матеріально допомога для тих, хто підпадає під карантинні обмеження. Допомогу не потрібно повертати державі. Також не треба хвилюватися, жодні додаткові перевірки не будуть приїжджати на підприємство.

❗Підприємець не може звільнити співробітника за отриману допомогу, інформація не передається, хто саме отримав кошти

❗З цих коштів не потрібно платити податки ні підприємцю, ні найманим працівникам.

Начальник бюро правової допомоги БОНДАРЕНКО МАРІЯ.

Address


Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Сумщина сьогодні posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Shortcuts

  • Address
  • Alerts
  • Claim ownership or report listing
  • Want your business to be the top-listed Media Company?

Share