The Claquers

The Claquers Розповідаємо про класичну музику

🕯 «Панахида за померлими з голоду» Євгена Станковича майже кінематографічно відображає найбільшу національну трагедію в ...
23/11/2024

🕯 «Панахида за померлими з голоду» Євгена Станковича майже кінематографічно відображає найбільшу національну трагедію в українській історії ХХ століття.

Нині, під час російсько-української війни, коли той самий ворог, що й століття тому, мордує українців у катівнях, ця музика актуалізується ще більше.

У день вшанування пам'яті жертв Голодоморів читайте детальний розгляд музичних та образних особливостей «Панахиди»:

👉 https://theclaquers.com/posts/10397

Хтось знає Олександра Чорного (Oleksandr Chornyi) як композитора, хтось — як організатора проєктів та концертів. Завдяки...
21/11/2024

Хтось знає Олександра Чорного (Oleksandr Chornyi) як композитора, хтось — як організатора проєктів та концертів. Завдяки таким його проєктам, як ЦММ - Центр музики молодих та Ансамбль 24, формується нове покоління композиторів/ок та виконавців/иць сучасної академічної музики.

11 грудня в Національна філармонія України відбудеться прем’єра фортепіанного концерту данського композитора Сімона Стіна-Андерсена, в якому Олександр виконає партію соліста у співпраці з Національний президентський оркестр. Перед цим він проведе майстерклас для молодих піаністів.

Kate Nikolenko поспілкувалася з Олександром про його творчий шлях, роль виконавства в карʼєрі композитора і які виклики кидає сучасна музика академічним музикантам і музиканткам.

👉https://theclaquers.com/posts/14062

Thomas Bruns`s creative vision has given life to over 1,000 concerts, projects, and opera productions in collaborating w...
19/11/2024

Thomas Bruns`s creative vision has given life to over 1,000 concerts, projects, and opera productions in collaborating with Berlin’s most esteemed cultural institutions. He initiated co-operations between the various actors to connect Berlin’s independent scene with Berlin’s cultural institutions. Together with Ensemble KNM Berlin, he develops concert projects worldwide.

In this interview with Thomas Bruns, we explore what it was like to be a student in East Berlin, the cultural exchange between East and West Germany, and the projects and creative endeavors of the KNM Ensemble.

👉https://theclaquers.com/en/posts/14046

Interviewer: Mykhailo Chedryk
Corrector: Lesya Lantsuta Brannman

This material was created and published thanks to a grant from Shevchenko Scientific Society, USA.

Південь Курщини, колонізований українцями, вважається етнічними українськими землями Слобожанщини.Державна політика Росі...
15/11/2024

Південь Курщини, колонізований українцями, вважається етнічними українськими землями Слобожанщини.

Державна політика Росії спрямована на остаточну асиміляцію української національної меншини. Тож одним із нечисленних факторів, які дотепер засвідчують представленість етнічних українців на території Росії, є фольклор.

Таня Новицька поспілкувалася з етномузикологом Євгеном Єфремовим (Evgen Efremov). Про українську традицію на території Курщини, причини її існування та умови винищення дізнавайтеся за посиланням:

👉https://theclaquers.com/posts/14016

Цей матеріал створено та опубліковано завдяки грантовій підтримці Shevchenko Scientific Society, USA

6 серпня 2024 року українська армія перетнула російський кордон і розпочала бойові дії на території Курщини. В перші дні наступу мережею розлетілося відео, у якому жи...

Goethe-Institut Ukraine,  ∄ та Photinus Studio запрошують на аудіовізуальну інсталяцію німецького кіно13 листопада о 18:...
12/11/2024

Goethe-Institut Ukraine, ∄ та Photinus Studio запрошують на аудіовізуальну інсталяцію німецького кіно

13 листопада о 18:00 відбудеться аудіовізуальна інсталяція/перформанс «Вежа. Ре:інсталяція німецького кіно». Ця унікальна подія в Concert Hall на Кирилівській, 41 поєднає 10 знакових фільмів німецького кіно з живою електронною музикою київських митців і мисткинь.

Інсталяція обʼєднає команду артистів та артисток: Лєру Полянськову (аудіовізуальний перформанс), Георгія Потопальського / Ujif_notfound (live аудіовізуальний перформанс), музикантів Diser Tape (live виступ) та Obeth (live виступ), віджеїнг від Павла Сірка (VJ) та артінсталяцію Кирила Хіврича та Михайла Вибодовського.

Вхід на подію безкоштовний.

Професійна музична творчість на теренах України здавна була пов'язана із музикою, що звучала в релігійних обрядах.  Спра...
12/11/2024

Професійна музична творчість на теренах України здавна була пов'язана із музикою, що звучала в релігійних обрядах.

Справа оприлюднення давніх українських монодій сьогодні виходить на новий рівень — історично інформованого виконавства, базою для якого є ґрунтовне дослідження рукописів. Саме це є основним принципом проєкту «Візантінославіка», що зовсім скоро презентує церковний одноголосний спів за українськими рукописами кінця XVI–XVIII століть у Києві.

Проєкт є одним із переможців грантової програми Per Forma, здійсненої платформою Kyiv Contemporary Music Days

Про загадки українських рукописів, зв'язки між українськими та греко-візантійськими монодіями, а також про ідею та реалізацію проєкту «Візантінославіка» дізнавайтеся у статті Taisiia Bilianska.

👉 Партнерський матеріал:

Партнерський матеріал Чи знаємо ми, якою була музика у житті українців п’ять, шість, сім століть тому? Першим спадає на думку музичний фольклор — справді пишно пре....

11 листопада, з нагоди Дня Незалежності Польщі, в Національна філармонія України відбудеться фінальний концерт в рамах п...
10/11/2024

11 листопада, з нагоди Дня Незалежності Польщі, в Національна філармонія України відбудеться фінальний концерт в рамах проєкту «Польська музика в Україні».

У виконанні Національного ансамблю солістів «Київська камерата» під орудою польського диригента з українським корінням Roman Rewakowicz звучатимуть твори польських композиторів Войцеха Кіляра, Кшиштофа Пендерецького, Генрика Миколая Ґурецького та Миколая Пьотра Ґурецького.

Про композиторську незалежність в музиці дізнавайтеся у тексті Наталії Носаченко.

👉Партнерський матеріал: https://theclaquers.com/posts/13984

🎉 9 листопада відзначає день народження українська музикознавиця Олена Зінькевич. З цієї нагоди ми поспілкувалися з людь...
09/11/2024

🎉 9 листопада відзначає день народження українська музикознавиця Олена Зінькевич.

З цієї нагоди ми поспілкувалися з людьми, що складають близьке коло її оточення: це подруга в професії і житті Тетяна Бондаренко, колись учні, а тепер колеги – музикознавці Юрій Чекан, Валентина Редя, композиторка Alla Zagaykevych.

Кожен із них ділиться особистими історіями про Олену Сергіївну, міркує про її внесок в українське музикознавство, а також розповідає про улюблені тексти свого друга і вчителя.

👉 https://theclaquers.com/posts/12181

OPEN OPERA UKRAINE після п’ятирічної перерви представила у Національна філармонія України свою чергову оперну постановку...
07/11/2024

OPEN OPERA UKRAINE після п’ятирічної перерви представила у Національна філармонія України свою чергову оперну постановку: «Короля Артура» Генрі Перселла на лібрето Джона Драйдена /Андрія Бондаренка.

Про барокову семі-оперу на київській сцені читайте у рецензії Olesya Naydiuk:

👉https://theclaquers.com/posts/13962

«Головна мета проєкту — популяризувати бандуру, перезавантажити уявлення про неї, а для цього — представити та закарбува...
04/11/2024

«Головна мета проєкту — популяризувати бандуру, перезавантажити уявлення про неї, а для цього — представити та закарбувати звуки, тембри, техніки та артикулятивні можливості різних типів бандур».

Стартував запис семплованої бібліотеки звуків чотирьох видів української бандури. Цей проєкт є одним із переможців грантової програми Per Forma, здійсненої платформою Kyiv Contemporary Music Days.

Дізнавайтеся більше про ідею проєкту та її реалізацію у партнерському матеріалі:

👉https://theclaquers.com/posts/13947

Авторка: Anastasiia Kyshkovska

Марек Топоровський (Marek Toporowski) — знаний польський органіст, клавесиніст, піаніст, диригент, що спеціалізується на...
01/11/2024

Марек Топоровський (Marek Toporowski) — знаний польський органіст, клавесиніст, піаніст, диригент, що спеціалізується на давній музиці. Він є засновником кількох колективів барокової музики, а також ініціатором регулярної серії ораторіальних концертів у Варшаві.

Неодноразово Марек Топоровський виступав на Фестивалі давньої музики у Львові. Цьогоріч 2 листопада він знову повернеться сюди як органіст. Напередодні концерту Olga Shpynda поспілкувалася з музикантом:

👉https://theclaquers.com/posts/13930

Марина Черкашина-Губаренко була докторкою мистецтвознавства, професоркою, академікинею Національної академії мистецтв Ук...
28/10/2024

Марина Черкашина-Губаренко була докторкою мистецтвознавства, професоркою, академікинею Національної академії мистецтв України, засновницею і незмінною очільницею Київського Вагнерівського товариства.

Марина Романівна жила кожною нотою, кожним звучанням, і навіть у найважчі часи її життєрадісність та гумор допомагали їй бачити прекрасне в цьому світі. Музикознавиця померла 28 червня на 87 році життя.

Спогадами про Марину Черкашину-Губаренко діляться Олена Зінькевич, Тимур Довгаль та Віра Артем'єва.

👉 https://theclaquers.com/posts/13902

Авторка: Марина Антонова

Цей матеріал створено та опубліковано завдяки грантовій підтримці Shevchenko Scientific Society, USA.

Репертуар іспанського диригента Рока Фаргаса різноманітний — від барокової музики і класичних симфоній до сучасної іспан...
24/10/2024

Репертуар іспанського диригента Рока Фаргаса різноманітний — від барокової музики і класичних симфоній до сучасної іспанської опери і творів українських композиторів. Нещодавно він відвідав Україну для роботи над новим проєктом від OPEN OPERA UKRAINE — semi-оперою Генрі Перселла «Король Артур», прем’єра якої відбулась у Національна філармонія України.

Daria Shevchenko поспілкувалася з диригентом. Про свій шлях в диригуванні, підхід до роботи та мотивацію приїздів в Україну Рок Фаргас розповів в інтерв’ю:

👉https://theclaquers.com/posts/13908

Цей матеріал створено та опубліковано завдяки грантовій підтримці Shevchenko Scientific Society, USA

У межах проєкту Меморіальний музей Станіслава Людкевича «Людкевич. Спадщина» відбулася прем’єра першого у світі запису ф...
19/10/2024

У межах проєкту Меморіальний музей Станіслава Людкевича «Людкевич. Спадщина» відбулася прем’єра першого у світі запису фортепіанних дуетів композитора. Реліз уже доступний на стримінгових платформах.

Унікальність цих творів полягає в тому, що це перші в історії української музики зразки професійної творчості в жанрі фортепіанного дуету, тобто для виконання в чотири руки.

Дізнавайтеся більше про проєкт та слухайте аудіозапис у партнерському матеріалі:

👉 https://theclaquers.com/posts/13832

Днями у Львівська національна філармонія відбулася тридцята едиція Contrasts International Festival of Contemporary Musi...
17/10/2024

Днями у Львівська національна філармонія відбулася тридцята едиція Contrasts International Festival of Contemporary Music.

Попри неможливість найбільш інтригуючої події фестивалю — «Ночі Контрастів», філармонії вдалося перевести її у дещо компактніший варіант років війни — таку собі тривожну валізу сучасної музики, де в межах пʼяти годин знайшли місце як переосмислення середньовічного манускрипту, так і написані впродовж останнього року акустичні твори, імпровізації та електроніка.

Яким був триконцертний маратон фестивалю — читайте у матеріалі Марії Левкович. Також у тексті ви знайдете посилання на відеотрансляції концертів.

👉https://theclaquers.com/posts/13747

У світі про постать і музику Арво Пярта вже написано декілька ґрунтовних досліджень. Книга «Арво Пярт: З тиші» — майже н...
15/10/2024

У світі про постать і музику Арво Пярта вже написано декілька ґрунтовних досліджень. Книга «Арво Пярт: З тиші» — майже новинка, адже в українському перекладі з’явилася відносно нещодавно, у 2023 році у видавництві Дух і Літера.

Марія Титова прочитала книгу і законспектувала головні думки:

👉https://theclaquers.com/posts/13818

Цей матеріал створено та опубліковано завдяки грантовій підтримці Shevchenko Scientific Society, USA

26 вересня у Національна філармонія України відбувся концерт експериментальної музики у виконанні новоствореного колекти...
12/10/2024

26 вересня у Національна філармонія України відбувся концерт експериментальної музики у виконанні новоствореного колективу Ensemble 24.

Oleksandra Chebotar побувала на концерті. Про сучасну музику в Україні, новий ансамбль та його перший проєкт — концерт «Комахи, птахи та інші тварини» — читайте у статті:

👉https://theclaquers.com/posts/13786

Цей матеріал створено та опубліковано завдяки грантовій підтримці Shevchenko Scientific Society, USA

​​Останній тиждень вересня відзначився гучними філармонійними подіями та парадоксами. Утім, ця стаття не присвячена питанню, чому у 2024 році премʼєра Сьомої симфо...

У вересні стартував новий проєкт Ukrainian Classical Music Foundation під назвою «Класика жанру». Він являє собою серію ...
08/10/2024

У вересні стартував новий проєкт Ukrainian Classical Music Foundation під назвою «Класика жанру». Він являє собою серію відеоподкастів у форматі діалогу ведучої — музикознавиці і культурної менеджерки Олі Лозинської (Olya Lozynska) — зі спеціалістами/ками, що досягли успіху в музичній сфері. Ці розмови покликані допомогти музикантам/кам у вирішенні актуальних проблеми та пошуку шляхів виходу з криз.

Daria Shevchenko поспілкувалася із засновницею проєкту Олею Лозинською. Детальніше про проєкт дізнавайтеся у партнерському матеріалі:

👉https://theclaquers.com/posts/13772

Address


Alerts

Be the first to know and let us send you an email when The Claquers posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to The Claquers:

Shortcuts

  • Address
  • Alerts
  • Contact The Business
  • Claim ownership or report listing
  • Want your business to be the top-listed Media Company?

Share

The Claquers

Група музичних журналістів, яка провокує критичний погляд на класичну музику в Україні й не лише

A group of music journalists who instigate a critical view of classic music in Ukraine and beyond