25/04/2023
Чого не можна робити в лісі в Польщі? Від 500 до 5000 злотих кари за порушення правил!
Поїздка до лісу в Польщі - це хороший спосіб провести вільний час, але потрібно знати, що можна і чого не можна робити, щоб уникнути кари та не наробити шкоди природі.
Чи можна ставити намет в лісі?
Чи можна розпалювати вогнища та, чи можна в'їжджати на автомобілях?
У цій статті ми розглянемо ці питання.
🏕 Чи можна ночувати в лісі?
Ночівля в Польських лісах дозволена за програмою "Ночівля в лісі". Лісгоспи визначили понад 475 ділянок на 643,000 га для розбиття наметів з ночівлею, карта цих ділянок доступна на сайті Держлісагентства. Групи до 9 осіб можуть ночувати без повідомлення, але більші групи повинні повідомити лісове господарство за 2 робочі дні до запланованої екскурсії.
Додати карту
🔥Багаття в лісі
Розпалювати багаття в польських лісових угіддях та ближче ніж 100 метрів від лісу категорично заборонено!
Вогонь загрожує лісу та його мешканцям.
Щоб задовольнити потреби відпочивальників, у державних лісах Польщі визначені спеціальні місця, де це дозволено.
Зверніться до лісництва, щоб дізнатися про такі місця. Зазвичай вони знаходяться на кемпінгах, скаутських стоянках та туристичних пунктах. Лісова інспекція може видати тимчасовий дозвіл на розпалювання багаття в лісі. Захист тимчасових вогнищ визначається Лісовою комісією у письмовому дозволі.
При розпалюванні багаття в лісі, навіть на дозволених ділянках, необхідно суворо дотримуватися кількох правил. Багаття повинно бути на відстані не менше 6 м від дерев та не більше 2 м заввишки. Після використання, вогнище потрібно добре загасити водою та піском.
Не забудьте, що вогнище має бути законним. Отже, варто мати з собою письмовий дозвіл Лісової комісії, щоб уникнути проблем з правомірністю вашого вогнища.
🪵 Заготівля дров та хмизу для багаття в лісі.
"Дрова в ліс не носять" - це прислів'я вже встигло застаріти.
Якщо ви хочете розпалити багаття в лісі, не можна використовувати хмиз або деревину, зібрану в лісі. Це державне лісове надбання, і збирати його, навіть для невеликого багаття, вважається крадіжкою.
Перед тим, як розпалити багаття в лісі, зверніться до відповідного лісництва. Вони визначать місце, де ви зможете взяти хмиз і дрова, за що може стягуватися плата. Ви також можете взяти з собою дрова, які можна придбати на будь-якій заправці.
⛽️ Користування туристичною газовою плитою в лісі.
Газова плита може використовуватися в лісі лише в місцях, призначених для ночівлі та розбиття наметів. Однак це пов'язано з певними обмеженнями. Необхідно перевірити, чи існує пожежна небезпека на території лісу в той чи інший день. Про це можна дізнатися у відповідному управлінні лісового господарства або на карті пожежної небезпеки. Якщо територія, відведена для кемпінгу, є пожежонебезпечною, користуватися газовою плитою категорично заборонено. Взагалі, в таких випадках краще утриматися від лісових екскурсій.
Газова плита в лісі не повинна використовуватися без постійного нагляду дорослих. Її також не можна використовувати на торф'яних ґрунтах, на ділянках, зарослих вересом або високими травами, а також на молодих деревах. Дерева на ділянці, де використовується плита, повинні бути заввишки більше 5 м.
🚗 Чи можна в'їхати до лісу автомобілем?
В'їзд до лісу автомобілем неможливий. На лісових дорогах заборонено рух автотранспорту, в тому числі квадроциклів та кемперів. Однак деякі дороги, що ведуть через ліс або вздовж нього, є дорогами загального користування. Вони повинні бути належним чином позначені, але не завжди. Тому краще вважати, що дороги в лісі є лісовими.
Свій автомобіль слід залишати на лісових автостоянках. Інформацію про те, де вони знаходяться, можна отримати у відповідному лісництві, муніципалітеті або в туристичних місцях. Лісник має право зупинити автомобіль, який їде недозволеною дорогою, встановити особу водія та накласти штраф до 500 злотих.
Автомобілі, які їздять лісовими дорогами, зазвичай належать лісовій службі або особам, які працюють на вирубці чи розчищенні лісу.
💡Правила яких варто дотриматись залишаючи ліс.
У національних лісових угіддях Польщі діє принцип "Не залишай слідів". Це означає, що після ночівлі в лісі ви повинні ретельно прибрати місце відпочинку від сміття та всіх слідів своєї присутності. Бажано взяти з собою мішок для сміття, оскільки при груповому кількаденному перебуванні утворюється багато сміття. Важливе правило при виході з лісу - не залишати після себе недоїдків. Це пов'язано з тим, що зіпсована їжа може нашкодити тваринам та привчити їх добувати їжу в місцях ночівлі.
При виході з лісу обов'язково потрібно ретельно обробити місце розведення багаття.
Навіть якщо нам здається, що багаття давно згасло, краще залити місце багаття водою ще раз та засипати піском.
Влітку найменша тліюча іскра може стати причиною пожежі.
💰 Штрафи за недотримання правил поведінки в лісі.
Лісова служба - це не поліція, але працівники лісової служби мають певні права.
Лісник може зупинити ваш транспортний засіб і накласти штраф у розмірі від 20 до 500 злотих. Лісова служба може та має право легітимізувати не тільки на осіб, яких підозрюють у скоєнні правопорушення, а й свідків інциденту.
Якщо ви не погоджуєтеся зі штрафом від працівника лісової служби, справа може бути передана до суду. В такому випадку, штраф може сягнути 5 000 злотих + судові витрати.
Варто пам'ятати, що працівники лісової охорони носять зброю та мають право застосувати її, якщо хтось грубо ухиляється від виконання їхніх наказів. Однак такі ситуації трапляються дуже рідко і стосуються скоріше браконьєрів, ніж туристів. Навіть штрафи працівники лісового господарства виписують у крайньому разі; за статистикою, попередження трапляються в 10 разів частіше ніж штрафи.
Головна ідея програми "Ночівля в лісі" навчити, а не відлякати від проведення часу в лісі.
Джерело : https://zielona.interia.pl/przyroda/news-czego-nie-wolno-robic-w-lesie-500-zl-mandatu-gdy-zlamiesz-te,nId,6728963
Корисно знати, щоб уникнути проблем, репост ⬇️