11/05/2022
Short interview in Serbian about 🙌🏻
🆕 ️🆕 ️🆕️
Connected by Frequency
🆕️ 🆕️ 🆕
Представљамо вам интервју са Нином Ристивојевић. Разговарали смо о њеном подкасту "Connected by Frequency". Све што вас је занимало сазнајте у интервјуу испод.
Нина Ристивојевић, идејни творац и водитељка „Connected by Frequency“ подкаста, саговорница је новог издања рубрике „Интервју“. О идеји за подкаст, њеној љубави према електронској музици и раду у овој идустрији читајте у интервјуу испод.
-Како си доспела у свет електронске музике и колико дуго си у њему?
Нина: Музику волим и слушам цео живот, а у свет електронске музике сам озбиљно ушла пре неких 12 година и од тада се, скоро све што радим, врти око ње. Пресудан је био фестивал A State of Trance и 500. епизода истоимене радио емисије. Захваљујући добром другу, сазнала сам за овај догађај, који се у том тренутку дешавао на 5 континената и захваљујући преносу уживо, дошао и до нас. Тада сам се инстант заљубила у овај правац. Прва журка оваквог типа, коју сам посетила, била је у Београду где је наступао Paul van Dyk, 2011. године и тада сам укапирала да ће таква места буквално постати мој храм.
-Чиме си се бавила пре оснивања подкаста?
Нина: Од завршетка студија, најдуже сам у свету маркетинга. Радила сам за различите компанијe, од маркетиншке агенције, преко ауто-мото индустрије и телекомуникација. Била сам део и TIME:CODE организације радећи као пр и комјунити менаџер, али и хоспиталити менаџер. То искуство је заправо било мали корак ближе остварењу мог циља, а то је рад са самим уметницима, ди-џејевима и продуцентимa, па и први сусрет са ивент менаџментом у овој индустрији који ме је одувек привлачио. Наравно, увек ћу подржавати и пратити сјајан рад ове организације од које такође имам огромну подршку и ветар у леђа, али пре годину дана сам схватила да је дошло време да покренем нешто лично своје када је електронска сцена у питању. TIME:CODE ми је омогућио да упознам различите људе и са њима остварим квалитетну сарадњу која ми данас много значи и јако сам им захвална на томе.
-Када је настала идеја о подкасту и о самосталном раду уопште?
Нина: О самосталном раду размишљам већ дуго и само сам тражила прави начин да каналишем ту идеју. Бар за сада, то је у виду овог подкаста који радим, а који се десио сплетом случајних околности, могу рећи. Имала сам помоћ пријатеља, који су препознали мој глас као потенцијално добар водитељски глас, али ту је пресудан фактор заправо моје добро познавање музике и огромна љубав према истој. С друге стране, преко Мото ГП-а, који такође пратим, упознала сам особу која ме је увела у целу причу. Он је спортски коментатор на Спорт Клубу, а такође и водитељ сопствених подкаста. Од њега сам покупила све неопходне информације везане за овај посао и, уз његову помоћ и прилику да снимам у Infinity Lighthouse студиу, одлучила да кренем са радом. Наравно, није та идеја настала преко ноћи. Цео процес трајао је пар месеци док се све није скоцкало и дошло на своје место.
-Представља ли ти проблем то што подкаст није на српском језику?
Нина: У глобалу не, али у почетку је био мали проблем, не због самог језика већ ти први моменти током снимања су били изазовни, док се мало не уходам са саговорником и не разбијем ту „позитивну трему“ која је увек присутна. Рад пред камерама и свест о томе да ће велики број људи имати прилику то да гледа, што у мом случају такође значи да нема много простора за грешку, је нешто са чиме се до пре 10 месеци нисам никад сусретала. Имајући све то у виду, мој болесни перфекционизам и контрол фрик моменте прилично сам задовољна како сам се брзо снашла у том водитељском свету и како се ствари данас одвијају. За енглески сам се одлучила из неколико разлога. Енглески језик је светски језик и питање које се само намеће је било “Kако најбоље подићи свест о овој индустрији на светском нивоу ако не може до свих да допре?” Такође, ово је начин да се и наша сцена и наши артисти приближе светском тржишту и лакши је пролаз до глобалних организација и битних имена у индустрији, што ми је неки виши циљ.
-Колико је тешко доћи до одговарајућег госта?
Нина: До неких људи сам долазила врло лако, управо због контаката које сам остварила током низа година проведених у овој индустрији, а некада се деси да од потенцијалног госта морам да одустанем, малтене и пре него што ступим у контакт са њим. Неколико пута ми се десило да је сам уметник пристао на сарадњу, а да је сарадњу спречио његов ПР тим из скроз баналних разлога. Такође се дешавало да сам уметник одбије гостовање због не тако доброг познавања језика. До неких људи је, с друге стране, скоро и немогуће доћи, јер не могу или не желе да се експонирају јавности у том облику. Има ту гомила других изазова по том питању, поготово ако је потребно ускладити време и снимање у студиу са временом које сам гост нема пуно на располагању када долази на наступ у Србији. У суштини, упорност је, чини ми се, пресудни фактор за опстанак у овом послу и генерално у овој индустрији, а разочарења је било и увек ће их бити, тако да ћу гледати да истрајем у овоме колико год могу, без обзира на препреке на које будем наилазила.
-Кога би волела да имаш за саговорника у некој даљој будућности?
Нина: Свакако да имам нека имена у глави која бих могла сада да поделим са тобом али трудим се да се не ограничавам и не класификујем уметнике на јака и слаба имена на сцени, жанрове и године искуства, као и посао којим се у оквиру електронске сцене баве, већ да дозволим сваком ко има занимљиву причу да то и подели у мом подкасту. Наравно да бих волела да сарађујем и са најзвучнијим именима, али се не оптерећујем тиме, доћи ће и то када буде било суђено. Цела ова ситуација са пандемијом ми је мало отежала развој пројекта у смеру у ком сам замислила да се крећем, јер нисам имала могућности да путујем као иначе и на тај начин склапам нова познанства на различитим дешавањима по свету, а то се доста разликује од писања мејла или слања презентације потенцијалном госту. У сваком случају, у некој даљој или ближој будућности, у зависности од развоја целе приче, можда ме будете гледали на неком лајв интервју преносу директно из Америке, никад се не зна, хаха! 🙌🏼🖤
Захваљујемо се Нини на издвојеном времену и желимо јој много среће у наставку каријере! 🙌🏼🖤
Са Нином разговорала је наша Тамара Марковић
#подржидомаће
↪️ CONNECTED BY FREQUENCY ↩️
↘️ FACEBOOK ↙️
https://www.facebook.com/connectedbyfrequency/
↘️ YOUTUBE ↙️
https://youtube.com/c/ConnectedbyFrequency
↘️ INSTAGRAM ↙️
https://instagram.com/cbfshow?igshid=YmMyMTA2M2Y=
↪️ NINA RISTIVOJEVIĆ ↩️
↘️ INSTAGRAM ↙️
https://instagram.com/in_search_of_sunrise_since1989?igshid=YmMyMTA2M2Y=
↪️ TAMARA MARKOVIĆ ↩️
↘️ INSTAGRAM ↙️
https://instagram.com/taminofilin?igshid=YmMyMTA2M2Y=
↪️ TECHNO LOVE ↩️
↘️ YOUTUBE ↙️
https://youtube.com/channel/UCcybFg5GayFPObQDG0egVDA
↘️ INSTAGRAM ↙️
https://instagram.com/_.technolove?igshid=YmMyMTA2M2Y=
⬇️ ПОДРЖИТЕ ПОДКАСТ ⬇️
↘️ PATREON ↙️
https://www.patreon.com/connectedbyfrequency
↘️ PAYPAL ↙️
https:/www.paypal.me/connectedbyfrequency
#подржидомаће
🙌🏼🖤